Powrót Sherlocka Holmesa

Arthur Conan Doyle Wydawnictwo: Algo Cykl: Sherlock Holmes (tom 7) kryminał, sensacja, thriller
Return Of Sherlock Holmes
kryminał, sensacja, thriller
2017-07-19
Ewa Łozińska-Małkiewicz
sherlock holmes

Książka w większości mi się podobała.Tylko niektóre z opowiadań moim zdaniem były nudne i nie ciekawe.

Jak to ze zbiorami opowiadań bywa, jedne są lepsze, inne gorsze, ale wszystkie mnie wciągnęły i nie żałuję ich przeczytania.

Niespodziewanie zmartwychwstałego Holmes'a i jego przyjaciela Watson'a czekają kolejne fascynujące i zajmujące sprawy uwiecznione na kartach zbioru opowiadań. Same opowiadania wciąż potrafią zaskoczyć i coraz głębiej wprowadzać czytelnika w świat Brytyjskich tajemnic. Cały czas pojawiają się nowe motywy i sposoby odkrywania prawdy. Pojawiają się również problemy natury...

Kolejny bardzo dobry zbiór. Mimo, że niektóre opowiadania odstają nieco poziomem od średniej, to nadal niezbyt to przeszkadza.

"Powrót..." to kolejna porcja 13 świetnych opowiadań publikowanych w latach 1903-1904. Ja jestem urzeczony wszystkimi :)

Po "Wspomnieniach Sherlocka Holmesa" przyszedł czas na opowiadania zatytułowane "Powrót Sherlocka Holmesa". Zakończenie ostatniego tomu przygód duetu detektywistycznego z Baker Street pozostawił we mnie wiele niepokoju, wszakże Holmes zostawił Watsonowi list pożegnalny. Na szczęście dla Sherlocka Holmesa nie ma sytuacji bez wyjścia, i już od pierwszych stron siódmego tomu...

Łatwo przychodzi mi przeniesienie się do XIX wieku i wczucie w prowadzone przez londyńskiego detektywa sprawy. Nie wzbudzają one we mnie wprawdzie szczególnego napięcia, ale za to dostarczają rozrywki i w połączeniu z klimatem czasów, w jakich rozgrywają się wydarzenia, stanowią dla mnie miłą przygodę.

Pełna opinia na K-czyta.pl:...

Kolejne przygody nieodłącznych bohaterów. Znów Sherlock w wyśmienitej formie i Watson opisujący ciekawe historie. Zdumiewa fakt, że poziom kolejnego tomu nie odbiega od wcześniejszych książek. Polecam!

Jak dla mnie najlepsza z dotychczas czytanych z serii.

Zbiór 13 opowiadań. Jedne ciekawsze inne mniej wciągające. Długość w sam raz na kilka wieczorów bądź do poczytania w drodze do pracy. Na pewno, tak jak i w poprzednich tomach serii, czyta się lekko i nawet przyjemnie.
Na pewno na plus ciekawe detale, na które zwraca uwagę słynny detektyw. Co prawda po przeczytaniu kilku poprzednich książek z Sherlockiem w roli głównej...

Dyskusje

1 728