Powrót Sherlocka Holmesa

Okładka książki Powrót Sherlocka Holmesa
Arthur Conan Doyle Wydawnictwo: Algo Cykl: Sherlock Holmes (tom 7) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
1981-01-01
Ewa Łozińska-Małkiewicz
sherlock holmes

Okładka książki Moriarty: Tom 6 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Ocena 7,0
Moriarty: Tom 6 Arthur Conan Doyle,...
Okładka książki Moriarty: Tom 5 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Ocena 7,6
Moriarty: Tom 5 Arthur Conan Doyle,...
Okładka książki Moriarty: Tom 4 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Ocena 7,8
Moriarty: Tom 4 Arthur Conan Doyle,...
Okładka książki Moriarty: Tom 3 Arthur Conan Doyle, Hikaru Miyoshi, Ryosuke Takeuchi
Ocena 7,9
Moriarty: Tom 3 Arthur Conan Doyle,...

"Przygody Sherlocka Holmesa" trzymają poziom, do jakiego przyzwyczaił Arthur Conan Doyle. Najsłynniejszy detektyw świata powraca po kilku latach od wydarzeń nad wodospadem Reichenbach, kiedy prawie zginął z rąk profesora Moriarty'ego. Przerwa nie wpłynęła negatywnie na jego zdolności dedukcji, o czym czytelnik przekonuje się wielokrotnie podczas lektury. Trzynaście nowel,...

Kolejny tom z krótkimi opowiadaniami. Jedne lepsze, drugie gorsze, ale zawsze z niespodziewanym finiszem.

Po raz kolejny wróciłem do A.C. Doyle'a, mimo zniechęcenia i zmęczenia materiału (niektóre tomy potrafiłem odkładać na długie miesiące). Krótko, odnosząc się do moich poprzednich ocen i recenzji: jest lepiej, o wiele lepiej niż w poprzednim tomie nr 6, który oceniam jako najsłabszy. System zbioru opowiadań (jeśli nie odpowiada historycznej chronologii) jest dla mnie...

Kolejny 7 tom ,,Powrót Sherlocka Holmesa’’. Daje do myślenia chyba najbardziej. W tej części również są sprawy trudne do rozwiązania ale dzięki współpracy i pomocy wielu osób udaje się rozwiązać i wykryć sprawę morderstw , kradzieży i oszustwa. Ta część jest chyba najbardziej zaskakująca . Sami przekonajcie się dlaczego ?

Warto przeczytać tą książkę chociażby dlatego żeby dowiedzieć się, jak potoczyły się dalsze losy naszego bohatera po starciu z Moriartym. A historia jest bardzo ciekawa. Na uwagę zasługuje też opowiadanie "Tańczące ludziki", w którym Sherlock będzie musiał poradzić sobie z szyframi.

„Powrót Sherlocka Holmesa” to zbiór trzynastu opowiadań napisanych przez Artura Conana Doyla w latach 1903-1904. Pisarz pomimo wcześniejszego uśmiercenia detektywa w pod naciskiem licznych fanów zdecydował się na przywrócenie jego postaci. W opowiadaniu „Pusty Dom” zostaje wyjaśniony sposób, w jaki bohater uniknął śmierci oeaz powód, dla którego postanowił z ukrycia...

Bardzo dobry tom opowiadań, najlepszy z pierwszych trzech zbiorków krótkich historii dziejących się chyba w międzyczasie pomiędzy Znakiem Czterech, a Psem Baskrervill'ów. Lepszy od Przygód i znacznie lepszy od Wspomnień Sherlocka Holmesa.

Praktycznie wszystkie opowiadania trzymają wysoki poziom i czyta się je świetnie. Bohaterowie są cały czas w szczytowej formie....

Jak zawsze ciekawy zbiór opowiadań o Holmesie.

Książka w większości mi się podobała.Tylko niektóre z opowiadań moim zdaniem były nudne i nie ciekawe.

1 958
    1 509