Niezwykłe przypadki Kunegundy Paciorek

Patronat LC
Leszek Talko Wydawnictwo: Zwierciadło literatura młodzieżowa
Zwierciadło
dziewczyna literatura dla dzieci i młodzieży literatura polska nastolatka relacje rodzinne rodzina rywalizacja szkoła uczucie
literatura młodzieżowa

Oficjalne recenzje i

Kunegunda od Paciorków i potwór w piwnicy

[ 5 ] Link do recenzji

Jestem mile zaskoczony, nie spodziewam się czegoś nadzwyczajnego po tym tytule. Było miło, i świetnie się czytało. Trzyma w napięciu. Ciekawa historia. EDIT:
Czytając miałem dziwne wrażenie że skądś znam już tą historie choć nic raczej nie przewidziałem. Teraz jak o tym myśle, wow deja vu

Książki dla nastolatków to temat rzeka. Jest ich miliard i trudno stwierdzić, która jest super bestselerem, a która gniotem. Jedni uwielbiają stare powieści Verna, inni zaczytują się w Harrym Potterze, jeszcze inni przepadają za Dziennikami wampirów. Do wyboru do koloru. Nie wątpię, że bardzo trudno jest wybić się na rynku wydawniczym książce, która nie jest poparta reklamą...

Nowy dom, pełen tajemnic. Nowa szkoła, ludzie, otoczenie. Nie jest łatwo wszystko zaczynać od nowa tym bardziej, gdy ma się szczęście do pecha oraz nietypowe imię i nazwisko. Kunegunda Paciorek ma wrażenie, że nic nie układa się po jej myśli, a życie wciąż piętrzy przed nią przeszkody. Pewnie to wina jej trzynastu lat – w końcu to liczba pechowa. Musi coś zrobić, coś...

1919

Czego boi się współczesny nastolatek? Wielkich pająków ze świecącymi oczami, a może tego, że ktoś zrobi mu pranka? Leszek Talko, nie tak dawno wydał książkę dla rodziców i udowodnił, że o świecie nastolatków wie bardzo dużo. Nie pozostało mu więc nic innego, jak tylko napisać dla nich powieść.

Dyskusje

• PółkaW