Czytelniczka

Okładka książki Czytelniczka Traci Chee
Okładka książki Czytelniczka
Traci Chee Wydawnictwo: Bukowy Las Cykl: Morze atramentu i złota (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Morze atramentu i złota (tom 1)
The Reader
Bukowy Las
2017-05-24
2017-05-24
2016-09-16
Nina Wum
magia piraci porwanie motyw książki

Całkiem ciekawa. Jednak minusem jest zagmatwana fabuła, która w pewnych momentach nużąco zwalnia.

Pierwsza połowa była nudnawa, ciągnęła się w nieskończoność, w dodatku sama książka jest pisana dość chaotycznie, że aż się można pogubić. Druga połowa była na szczęście o wiele bardziej interesująca. Poza tym mam lekki problem z główną bohaterką, otóż mamy tutaj dzieciaka, który wydaje się mieć więcej szczęścia niż rozumu i z każdej niemal sytuacji wychodzi szczęśliwie chyba tylko dlatego, że jest główną postacią i nie wypada by przypadkiem podczas trwania historii się jej umarło czy coś. No nie kupiła mnie. O wiele lepiej mi się czytało fragmenty, w których pojawiał się Reed i jego załoga, i w sumie to głównie dla nich doczytałam "Czytelniczkę" do końca. Ostatecznie postanowiłam dać 7/10, bo sama historia jest dobra, choć na początku moim zdaniem akcja za bardzo się wlokła.

Kolejny raz mam mieszane odczucia po zakończeniu lektury. Mam wrażenie, że zakończenie było dość chaotyczne, tym bardziej w porównaniu ze stosunkowo wolnym tempem większej części książki. Nie podobało mi się to, jak zostały poprowadzone wydarzenia na końcowych ok 10-15 stronach. Działania głównej bohaterki nie były dla mnie wiarygodne. Pomijając kwestię tej końcówki, książka była dla mnie interesująca. Nie przeszkadza mi powolne tempo w tego typu lekturach.

Książka ta niespecjalnie mnie zaciekawiła, czy też wciągnęła. Akcja wydawała mi się nie mieć celu, dlatego też nie sięgnę po następną część.
Sefia po zmarłych rodzicach dostała jedynie książkę, dlatego też postanawia ją chronić przed ludźmi, którzy chcą ją zdobyć. Po tym, gdy straciła jeszcze ciocię, dziewczyna musi walczyć o przetrwanie, a w tym pomaga jej nieznajomy chłopak o przydomku - Łucznik. Ruszają oni w drogę w celu odkrycia prawdy na temat tajemniczej książki i uratowania ostatniej krewnej Sefii.

Książka w mojej opinii nudna.

Książka w mojej opinii nudna.

Nie spodziewałam się. <3

Nie spodziewałam się. <3

Hmm... Książka ma bardzo pozytywne opinie, mnie osobiście nie porwała. Nie doczytałam do końca, przerwałam w połowie. Powieść naprawdę nie jest zła, świetny pomysł na fabułę, ale styl jej pisania jest taki jakiś bardzo ciężki. Osobiście wolę takie luźniejsze opisy i dialogi, więc jako fanka takiego rodzaju nie zachwyciłam się Czytelniczką. A szkoda, ale może za parę miesięcy zrobię sobie drugie podejście i dojdę do końca... Polecam osobom, które lubią ciężkie lektury, a niezbyt polecam tym, którzy wolą typowe młodzieżówki ;)

Z pewnością pomysł na ludność nie znającą słowa pisanego i magię czającą się w magicznej książce jest bardzo ciekawy. Czytelnik czuje się wyjątkowo będąc w kręgu osób które umieją czytać. Bohaterka dopiero się uczy i dzięki temu odkrywa magię słów.
Być może początek czytało mi się nieco trudno i ociężale, ale im bliżej końca, tym bardziej książka mnie wciągała. Chociaż trochę zbyt wcześnie podejrzewałam, jaka tajemnica kryje się na końcu tej opowieści i rozszyfrowałam intencje niektórych bohaterów. Przez to, czułam się głupio, myśląc "nie wchodź tam" albo " wysłuchaj uważnie , co do ciebie mówią".
Ale jednak rozmowa z książką chyba świadczy o tym, że jest dobra, co nie?

Cudowna książka. Pokazuje prawdziwe wartości, jednocześnie zawiera dobrą akcję , świetne opowieści i genialny pomysł na fabułę. Książka ta pokazuje wartość prawdziwej książki. Bohaterowie już od samego początku są bardzo naturalni i ludzcy, dają się uwielbiać. Dobrze poprowadzone wątki oraz zagadki na stronach.
Bardzo, ale to bardzo polecam. Czytam ją już drugi raz i podoba mi się jeszcze bardziej niż przedtem.
Polecam od lat 12/13

Bardzo, ale to bardzo polecam. Czytam ją już drugi raz i podoba...

Sefia jest dziewczyną, która straciła rodziców. Została jej tylko ciotka i tajemniczy przedmiot-książka. Pewnego dnia ciotka Nin zostaje porwana a Sefia bardzo chcę ją uratować. Bardzo lubię tą książkę za taki baśniowy, bajkowy klimat. Akcja dzieje się w miarę szybko i bardzo przyjemnie się czyta. W niektórych momentach trzeba się skupić żeby zrozumieć o co chodzi. Bardzo polecam tę pozycję

• Serie