rozwińzwiń

2018-08-22
Inne

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Okładka książki Kwiat paproci i inne legendy słowiańskie Paulina Hendel, Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Marta Krajewska, Agnieszka Kulbat, Katarzyna Berenika Miszczuk, Martyna Raduchowska, Jagna Rolska, Małgorzata Starosta, Anna Szumacher
Ocena 6,7
Kwiat paproci ... Paulina Hendel, Ane...
Okładka książki Utopay. Przyszłość wystawia rachunek Wojciech Chamier-Gliszczyński, Wojciech Chmielarz, Anna Cieplak, Jacek Dukaj, Paulina Hendel, Miłosz Horodyski, Grzegorz Kasdepke, Rafał Kosik, Wojciech Kuczok, Wojtek Miłoszewski, Zygmunt Miłoszewski, Daniel Odija, Łukasz Orbitowski, Mateusz Pakuła, Andrzej Pilipiuk, Grażyna Plebanek, Michał Protasiuk, Radek Rak, Anna Rozenberg, Barbara Sadurska, Magdalena Salik, Dominika Słowik, Bartosz Szczygielski, Wit Szostak, Cezary Zbierzchowski, Jakub Żulczyk
Ocena 6,2
Utopay. Przysz... Wojciech Chamier-Gl...

Mogą Cię zainteresować

• Trzynasty Księżyc to kolejny tom, w którym bohaterowie zmagają się z całą rzeszą demonów oraz z o wiele potężniejszym przeciwnikiem. Oczywiście, nie zabrakło również fajnych zwrotów akcji i genialnej końcówki, która spowodowała, że kolejny tom odpaliłem bez namysłu.
• Podobnie jak wcześniesze tomy i w tym akcja brnie do przodu cały czas. W tej części, moim zdaniem, największe pochwały należą się za kreacje bohaterów pobocznych. Zarówno rezolutna staruszka Janina, jak i Waldemar oraz Gauza kradną całe show. Uwielbiam epizody z ich udziałem oraz ich przekomarzania. Relacja i przyjaźń Waldemara z Gauzą jest urocza. Ponadto, rozwój wątków pobocznych był świetną odskocznią od głównej historii i dawał spory powiew świeżości.
• Kolejnym fajnym aspektem tego tomu byl rozwój wątku romantycznego. Bardzo podobała mi się delikatność z jaką została poprowadzona i to, że nie zdominowała całej fabuły. Myślę, że idealnie zobrazuje to cytat z samej książki: "Opar­ła głowę o jego ramię i pa­trzy­ła, jak jeź­dził pal­cem po we­wnętrz­nej stro­nie jej dłoni. Nie po­czu­ła pło­mie­nia ogar­nia­ją­ce­go jej ciało, nie po­ja­wił się żaden ogni­sty ślad tuż za jego pal­ca­mi, prze­su­wa­ją­cy­mi się od nad­garst­ka po przed­ra­mię, jej serce nie za­trze­po­ta­ło ni­czym ptak w klat­ce. To nie był tani ro­mans."
• Kolejny tom i kolejna dawka świetnej rozrywki. Na razie ta seria mnie nie zawodzi i mam nadzieję, że będzie tak do samego końca! Paulina stworzyła wspaniałych bohaterów i historię, która jest nie tylko wciągająca, ale przede wszystkim genialnie poprowadzona.

Beznadzieja i nuda.

Beznadzieja i nuda.

Fabuła w tej części już przynajmniej nie jest zapchana w ogóle nic nie wnoszącymi pobocznymi historiami. Jednak cała historia wciąż nie może mnie wciągnąć, Zapomniana księga to wciąż dużo wyższy poziom.

Główna bohaterka Magda w tej części staje się już troszkę bardziej znośna, ale to co mi przeszkadza w całej tej serii to to, że jest w niej za dużo postaci, z których opisywana jest ich perspektywa. Jest to na pewno niepotrzebne bo większość z nich jest po prostu nieciekawa. Zamiast tego, wątki głównych postaci mogłyby być bardziej rozwinięte ponieważ czytelnik czasem może mieć wrażenie, że tak naprawdę nic o nich nie wie.

Najsłabsza z 3 część jakie przeczytałam. Główna bohaterka często postępuje nielogiczne i zachowuje się jak zbuntowana nastolatka, a dialogi są infantylne. Akcja rozwija się dopiero pod koniec, natomiast przez większość książki dzieją się podobne sytuacje (polowanie, walki z nawimi i regeneracja sił, co nie ma wpływu na główną historię). Zabrakło mi budowania fabuły i zaciekawienia czytelnika od samego początku książki.
Książka jest niestety nudnawa i w wielu miejscach przewidywalna.

Autorka nie daje nam odpocząć od ciągłego napięcia, twistów fabularnych i zmian perspektywy. Przeczytane prawie na raz. Świetna rozrywka na deszczowy wieczór!

Na półkach: , , , , , , , , , ,

Moja najbardziej ulubiona i warta zarwanej nocki seria!
Kocham jak w książce przeplatają się wątki słowiańskie a w szczególności demony. Jeszcze lepsze są żniwiarze którzy je utylizują 😊
Książka wciąga od pierwszych kartek, miałam dłuższa przerwę nim wzięłam się za kolejny tom a mimo to wiedziałam o co chodzi i co się dzieje.
Powieść pełna akcji i dobrego humoru. Głowni bohaterowie tak sobie docinają że aż z chęcią się to czyta.
Seria jak najbardziej warta polecenia i przeczytania...

Moja najbardziej ulubiona i warta zarwanej nocki seria!
Powieść pełna akcji i dobrego humoru. Głowni...

Fajnie się bawię przy tej serii. Jest ciekawie i tajemniczo. Poziom nadal się trzyma dobrze. Zapowiada się ciekawie. Mam nadzieję że finał serii nie będzie klapą.

Magda, która okazała się żniwarzem ponownie bedzie musiala stawić czoło demonom. Siły nieczyste rosną w siłę a potwory są coraz groźniejsze. Skąd się wzięły i czy dadzą się pokonać? Ponadto Pierwszy kompletnie zmienia zasady gry. Odwieczny wróg Feliksa, Magdy i Mateusza chce przymierza gdyż okazuje się że wszystkim grozi ktoś znacznie potężniejszy..

Świetna kontynuacja. Książka cały czas trzyma napięcie, co sprawia, że jest praktycznie nieodkładalna. Naprawdę genialna książka.

2 333
    1 467