Trzynasty księżyc

Czwarta Strona
2018-08-22
2018-08-22
Inne

Okładka książki Kwiat paproci i inne legendy słowiańskie Paulina Hendel, Aneta Jadowska, Marta Kisiel, Marta Krajewska, Agnieszka Kulbat, Katarzyna Berenika Miszczuk, Martyna Raduchowska, Jagna Rolska, Małgorzata Starosta, Anna Szumacher
Kwiat paproci ... Paulina Hendel, Ane...
Utopay. Przysz... Wojciech Chamier-Gl...

1922 ocen

Ludziom i żniwiarzom grozi coraz większe niebezpieczeństwo. Co noc wyłazi coraz więcej demonów. Magda, Feliks i Mateusz muszą sprostać nowym, cięższym wyzwaniom, tylko czy dalej mogą na sobie nawzajem polegać? Trzynasta pełnia coraz bliżej, umarli powracają... Czy można zaufać Pierwszemu i do czego każdy z nich posunie się aby ratować swoich bliskich?

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nigdy nie spodziewałabym się, że tak seria tak mnie pochłonie....

Nigdy nie spodziewałabym się, że tak seria tak mnie pochłonie....

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Poziom podobny do poprzednich części, najbardziej kuleją u pani Pauliny dialogi - czasami kompletnie nie wiadomo o czym bohaterowie rozmawiają. I trochę irytujące jest znajdywanie bardzo naiwnych rozwiązań typu w środku nocy mama Magdy przyjeżdża, żeby zaopiekować się sąsiadką, aby wspomniana Magda mogła wybrać się z wujkiem na polowanie - w moim odczuciu bardzo to infantylne.

„Żniwiarz trzynasty księżyc” Paulina Hendel
W zeszłym roku przeczytałam dwie książki Pauliny Hendel, o następujących tytułach „Żniwiarz pusta noc" i „Żniwiarz czerwone słońce”. Natomiast nowy rok zaczęłam od pozycji „Żniwiarz trzynasty księżyc.
„Żniwiarz trzynasty księżyc” opowiada dalsze przygody Magdy Wojny i jej szalonego wujka Feliksa. Tym razem dowiadujemy się, co się dzieje z pierwszym Żniwiarzem i tego, jak Magda sobie poradzi z osobliwą zmianą. Zmiana dotyczy cielesności głównej bohaterki, bo należy wspomnieć, że Magda na koniec poprzedniej części sagi umiera...
Czy Magda znajcie odpowiedź na męczące ją pytania?
Jak zmieni się Mateusz i dlaczego stanie się tak ważny dla głównej bohaterki?
Jak wygląda świat słowiańskich demonów i kim w ogóle są nawi?
Tego wszystkiego dowiecie się, wgryzając się z apetytem w treść „Trzynastego Żniwiarza”.
Książka ta jest napisana w ciekawy sposób - treść jest wciągająca, niemalże hipnotyzuje czytelnika. Fabuła to wielowątkowa, szczegółową opowieść, często z zaskakującym rozwiązaniem. Az trudno oderwać się od lektury. Ponadto porusza niecodzienną tematykę słowiańskich wierzeń. Daje mocne 7 gwiazdek.

„Żniwiarz trzynasty księżyc” Paulina Hendel

Kolejny tom z serii " Żniwiarz" z pewnością dorównuje dwóm pozostałym. Obecność kilku różnych wątków, które jednak są z sobą połączone, wcale nie przeszkadzają, a nawet pozwalają spojrzeć na dane sytuacje z innych perspektyw. Zakończenie na pewno daje trochę do myślenia, a świat przedstawiony coraz bardziej się rozwija. Fani poprzednich części i w tym przypadku się nie zawiodą.

Świetna kontynuacja

Świetna kontynuacja

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Trzynasty Księżyc to kolejny tom, w którym bohaterowie zmagają się z całą rzeszą demonów oraz z o wiele potężniejszym przeciwnikiem. Oczywiście, nie zabrakło również fajnych zwrotów akcji i genialnej końcówki, która spowodowała, że kolejny tom odpaliłem bez namysłu.
• Podobnie jak wcześniesze tomy i w tym akcja brnie do przodu cały czas. W tej części, moim zdaniem, największe pochwały należą się za kreacje bohaterów pobocznych. Zarówno rezolutna staruszka Janina, jak i Waldemar oraz Gauza kradną całe show. Uwielbiam epizody z ich udziałem oraz ich przekomarzania. Relacja i przyjaźń Waldemara z Gauzą jest urocza. Ponadto, rozwój wątków pobocznych był świetną odskocznią od głównej historii i dawał spory powiew świeżości.
• Kolejnym fajnym aspektem tego tomu byl rozwój wątku romantycznego. Bardzo podobała mi się delikatność z jaką została poprowadzona i to, że nie zdominowała całej fabuły. Myślę, że idealnie zobrazuje to cytat z samej książki: "Opar­ła głowę o jego ramię i pa­trzy­ła, jak jeź­dził pal­cem po we­wnętrz­nej stro­nie jej dłoni. Nie po­czu­ła pło­mie­nia ogar­nia­ją­ce­go jej ciało, nie po­ja­wił się żaden ogni­sty ślad tuż za jego pal­ca­mi, prze­su­wa­ją­cy­mi się od nad­garst­ka po przed­ra­mię, jej serce nie za­trze­po­ta­ło ni­czym ptak w klat­ce. To nie był tani ro­mans."
• Kolejny tom i kolejna dawka świetnej rozrywki. Na razie ta seria mnie nie zawodzi i mam nadzieję, że będzie tak do samego końca! Paulina stworzyła wspaniałych bohaterów i historię, która jest nie tylko wciągająca, ale przede wszystkim genialnie poprowadzona.

Beznadzieja i nuda.

Beznadzieja i nuda.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Fabuła w tej części już przynajmniej nie jest zapchana w ogóle nic nie wnoszącymi pobocznymi historiami. Jednak cała historia wciąż nie może mnie wciągnąć, Zapomniana księga to wciąż dużo wyższy poziom.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Czytając zadawałam sobie tylko jedno pytanie - Czy należy tak sztucznie przedłużać serie, która powinna zakończyć się w maks 3 tomach?
Za dużo bezsensownych rozmów, za dużo walk z upiorami.
Irytująca nowa postać głównej bohaterki, zastanawiam się,czy ta część wniosła cokolwiek nowego do tej serii?
Nie zliczę ile razy przewracałam oczami czytając podobne schematy walki, lejące się w tej książce litrami. Co za dużo to niezdrowo. Niestety.

Za dużo bezsensownych rozmów, za dużo walk z upiorami.
Nie zliczę ile razy przewracałam oczami czytając podobne schematy walki,...