Kup teraz - 10 ofert w cenie od 6.99 zł do 40.00 zł

Pocałunek pod jemiołą

Lisa Kleypas Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Wallflowers (tom 5) literatura obyczajowa, romans
A Wallflower Christmas
Wallflowers (tom 5)
literatura obyczajowa, romans
Agnieszka Myśliwy
Wallflowers cykl panna amerykanin uczucia

Opowieść wg typowego schematu Lisy Kleypas. Wg mnie dla całego cyklu Wallflowers już niepotrzebna. Nie wnosi nic ciekawego chociaż dobrze się czyta. O ile poprzednie części mają uzasadnienie jako historie kolejnych "paprotek" tak ta część jest już trochę na siłę wy schematu. Przeczytać można ale dla całości serii już nic ciekawego nie wnosi.

Wszystkie części które nawiązują do cyklu paprotek wprost uwielbiam! Taka lekka przyjemna lektura, mogę czytać jej książki w kółko dla poprawy humoru, historie z happy endem najlepsze na handrę.

Będę w mniejszości; przyczepić się mogę tylko do tego, że była za krótka, no i że to już koniec...(no i, ewentualnie, że znowu straciłam parę chusteczek).

Obawiałam się, że ostatnia część serii o Paprotkach okaże się wymuszona, sztuczna, pisana na szybko, byle była... Jednak srogo się pomyliłam. Och, jak bardzo ta książka trzymała mnie w napięciu! Do ostatnich chwil! Nie mogłam się oderwać, dopóki jej nie przeczytałam. Mimo iż była to chyba najkrótsza książka z całego cylku Wallflowers, to z pewnością jedna z najlepszych.

Co...

Zdecydowanie słabsza niż poprzednie części. Takie na siłę dopisane zakończenie cyklu. Bohaterowie mało przekonujący. Akcja słabo się rozwija. I ogólnie wszystko niespecjalnie się klei.

Jak zwykle książka Pani Kleypas bardzo wciągająca.

Książkę wybrałam spontanicznie z półki skuszona ładną okładką, bo nazwisko autorki Lisa Kleypas było mi zupełnie nieznane. Dopiero w domu zorientowałam się, że jest to piąty i ostatni zarazem tom z serii romansów historycznych "Wallflowers", gatunek literacki, który nie należy do moich ulubionych. Ale ponieważ każdą część można czytać jako odrębną całość, więc...

Początek książki dość słaby, zwłaszcza zachowanie głównej bohaterki, która, mimo swoich uprzedzeń, tak łatwo poddała się urokowi Rafe'a. Jasne, to romans, więc tak powinno być, ale jak na Lisę Kleypas, to było dość słabe, potem zrobiło się odrobinę przyjemnie i całość wyszła w porządku.

Bardzo lubię tą autorkę. Oj bałam się sięgnąć po tę pozycję. Zwykle w takich kontynuacjach jest mnożenie dramatów nie potrzebne napięcie. Zawiodłam się bo było inaczej ;). Rafe od samego początku jest nie okrzesanym Jankesem a Hana wygadana i bystra. Dlaczego jest dla mnie tylko dobra? Końcówka spłycona/skrócona a szkoda Ogólnie cała książka jest krótsza od poprzednich....

Na półkach: , , , , , , , ,

Romans historyczny w scenerii bożonarodzeniowego Londynu. Gratka dla wielbicielek twórczości Lisy Kleypas, najnowsza jej powieść "Pocałunek pod jemiołą".

Uroczy i przystojny Rafe Bowman przybywa na święta Bożego Narodzenia do Londynu, by poznać pannę Natalie Blandford. Natalie jest piękną i dobrze wychowaną córką lorda Blandforda, toteż wydaje się być idealną kandydatką na...

• 2018
  • Romans historyczny