Rebel

Okładka książki Rebel Rebecca Yarros
Okładka książki Rebel
Rebecca Yarros Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform Cykl: Renegaci (Yarros) (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Renegaci (Yarros) (tom 3)
Rebel
CreateSpace Independent Publishing Platform
2017-07-15
2017-07-15

Znacie trylogię "Renegaci"? 🤎

"Rebel" to trzeci tom wspomnianej trylogii, choć moim zdaniem jest tu potencjał na czwartą część o Nicku.

Cały czas zaskakuje mnie, że Rebecca Yarros potrafi tak różnorodnie pisać. Każda jej seria jest zupełnie inna. Akurat cykl "Renegaci" opowiada o młodych ludziach, którzy spędzają dziewięć miesięcy na statku, a na co dzień walczą z prawami fizyki i wykonują niezwykłe triki. Pierwszy tom - "Wilder" - był bardzo dobrym początkiem. Drugi tom - "Nova" - mnie zachwycił. Ale to trzeci tom - "Rebel" - zawierał to, czego mi brakowało w całej serii, czyli dojrzałość.

Cruz jest kilka lat straszy od Rebel, Landona i Paxa, służył w wojsku (to chyba jedyna cecha, która spina wszystkie książki Yarros),a przez to wykazuje się znacznie większą dojrzałością niż młodzi i nieco uprzywilejowani Renegaci. Poznaje Rebel w Las Vegas i szybko zostaje przez nią oczarowany. A potem zgadza się na wszystko i szybko przeżywają szaloną przygodę.

Rzeczywistość ich sprowadza na ziemię, kiedy okazuje się, że Cruz jest nowym wykładowcą Rebel. Witamy motyw zakazanego romansu!

W historii Rebel i Cruza podobało mi się, że on nie próbował jej ograniczać. Widział, że to nie jest kobieta, którą trzeba ratować. Ją trzeba wspierać i pomóc rozwijać skrzydła.

Ale też warto spojrzeć na samą Rebel. Jest kobietą, która rywalizuje z mężczyznami w bardzo męskich kategoriach. Na co dzień musi znosić nie tylko brak wiary w jej umiejętności, ale również okrutne komentarze. I to tylko dlatego że jest kobietą. Sytuacja zmusza ją, aby łamała stereotypy i stale udowadniała swoją wartość. A przecież to nie tak powinno wyglądać!

Doceniam też edukacyjny aspekt tej serii. Dzięki temu, że towarzyszymy bohaterom w rejsie dookoła świata, możemy poznawać nowe kultury i ciekawostki z nimi związane, które Yarros zgrabnie przemyciła do treści książki.

Uwielbiam tę serię właśnie za oryginalną fabułę, niezwykle barwne postacie, ale również za to, że jest nieco lżejsza niż pozostałe książki Yarros, jednak jak sami widzicie, nie brakuje tu ważnych tematów. Po prostu jest mniejsze prawdopodobieństwo, że ta historia doprowadzi Was do łez.

Znacie trylogię "Renegaci"? 🤎

Rebecca Yarros używa lekkiego, a jednocześnie plastycznego języka, angażuje nas w historię i sprawia, że nie sposób się od niej oderwać. Nie da się przejść obojętnie obok twórczości tej autorki!Tworzy nie tylko przyjemne powieści, które czytamy dla rozluźnienia! To książki, dzięki którym współodczuwamy wraz z bohaterami! Autorka ma moc tworzenia fabuł, które porywają i kształtowania wielowymiarowych bohaterów, których uwielbiamy, choć nie zawsze ich rozumiemy! Wspaniała, nietuzinkowa historia w której nie brakuje trudnej tematyki. To romans z pazurem, podszyty niezłą dawką adrenaliny! Na dodatek z motywem zakazanego związku (relacja wykładowcy i studentki).

Penna, główna bohaterka i ryzykantka jakiej świat nie widział boryka się ze "zdradą" siostry. Jest Renegatką z krwi i kości, działającą na granicy rozsądku, a może już poza🤯, ale jako kobieta, jest najlepsza, w tym co robi! Jednak pewne wydarzenia związane z jej siostrą podkopały jej pewność siebie i sprawiły, że strach zdominował jej głowę i ciało... Jej książkowy partner to mężczyzna z przeszłością, o kubańskim rodowodzie, z tajemnicą w sercu i błyskiem w oku. Były żołnierz - który pasuje do niej idealnie! Jest jednak mały problem - mimo niesamowitego przyciągania - tych dwoje nie może być razem...

Podobnie jak w dwóch poprzednich częściach mamy tutaj fantastyczne okoliczności przyrody, bo rejs statkiem, jak również opisy sportów ekstremalnych, niezły zastrzyk emocji i kaskaderskie wyczyny, które przyprawiają o zawrót głowy! Dużą dawkę silnych emocji, więcej niż szczyptę zmysłowości, odrobinę polityki i całą masę dobrego humoru. Poza tym solidną przyjaźń, lojalność, świat młodych ludzi, którzy wszystko mają na wyciągnięcie ręki, ale serce we właściwym miejscu. Ujęła mnie końcówka, która pokazuje co jest naprawdę ważne w życiu, miłość, wierność i rodzina. Piękne zwieńczenie serii 🥰

To fantastyczna lektura w której nie ma czasu na nudę, ale na śmiech, wzruszenie, strach a nawet refleksję! Gorąco polecam! 8,5/10

• Do kupienia
  • Romanse