Tous les secrets du docteur

Agnieszka Wrzesińska Wydawnictwo: Edgard kryminał, sensacja, thriller
Data 1. wydania:
francuski
Edgard
francja nauka języka kryminał
kryminał, sensacja, thriller
francuski
francja nauka języka kryminał

To bardzo fajna książka do przetarcia się z językiem (zgadzam się z opinią, że zabieranie się do jej lektury bez żadnych podstaw może okazać się zbyt wysoko postawionym celem) i jednocześnie bardzo słaby kryminał. Ale hej, to nie o literackie uniesienia chodzi, tylko o poznanie francuskiego. I w tej formie świetnie się sprawdza - dosłownie w trakcie czytania czułem, że...

Książka ma nawet ciekawą fabułę (choć nieco przewidywalną) i lekko się ją czyta.

Słownictwo jest bardzo łatwe i nie jest nazbyt bogate, także nadaje się dla zaczynających naukę (poziomy A).

Pod koniec każdego rozdziału jest gramatyka w nim występująca- krótkie omówienie i kilka ćwiczeń.

Ogólnie polecam początkującym i zaczynającym naukę z językiem.

Książka oznaczona jako poziom A1/A2, zatem idealna dla początkujących pasjonatów języka francuskiego. Ja sama czytałam ją będąc na trochę wyższym poziomie, ale myślę, że i nowicjusze nie będą mieli większych problemów.

BARDZO podoba mi się słowniczek - są przetłumaczone odpowiednie słówka (te, które mogą sprawiać problem, a nie te podstawowe, jak to bywa w niektórych...

To jedna z pierwszych (po Aleksie Leroc) francuskojęzycznych książek-samouczków na naszym rynku. Jako że jestem bardzo głodna takich pozycji, dających moim zdaniem dobre i szybkie efekty w nauce, tym chętniej przystąpiłam do lektury.

Intryga, jak to zwykle w kryminałach Edgarda bywa, jest prosta. Autorka nie zarzuca czytelnika mnogością postaci i wątków. Szkoda, bo mogło...

• 2017
  • Posiadam :)
  • Francuski/Angielski
  • 2018
  • Przeczytane w języku francuskim

Dodaj cytat z książki Tous les secrets du docteur