Georges Simenon Wydawnictwo: Livre de Poche kryminał, sensacja, thriller
francuski
Livre de Poche
kryminał, sensacja, thriller
francuski

Trudno właściwie krytykować tę nowelę - to w gruncie rzeczy ciekawa i sprawnie napisana historia z przekonującymi postaciami i mrokiem kryjącym się w każdym zakamarku. Ale mimo tego wszechobecnego niepokoju, mimo demonów, z którymi zmagają się bohaterowie, mimo widma śmierci wiszącego nad wioską, Simenon mnie nie porwał. To powieść owszem, dobra, ale jednocześnie...

• Kryminał/sensacja/thriller
  • 2021