Siedemnaście i pół miliona

Okładka książki Siedemnaście i pół miliona Leszek Mierzejewski
Okładka książki Siedemnaście i pół miliona
Leszek Mierzejewski Wydawnictwo: Psychoskok literatura obyczajowa, romans
Psychoskok
2017-08-18
2017-08-18
powieść obyczajowa

Siedemnaście i pół miliona to książka opowiadająca o sześćdziesięcioletnim Alfonsie, którego los zmienia się z dnia na dzień - zaskakując tym najbardziej jego samego.

Głównego bohatera poznajemy jako bezrobotnego, który razem z żoną żyją z zasiłku, a mieszkają u jego matki. Alfons nie mając żadnych lepszych zajęć udaje się na wykład o życiu seksualnym seniorów i tam poznaje Iwonę, która zmieni jego życie!
Iwona zatrudnia go w firmie i przydziela zadanie- uruchomienia nowego zakładu w jego mieście. Sześćdziesięciolatek przyjmuje ofertę, a praca idzie mu bardzo dobrze i bez większych zmartwień udaje mu się szybo - nie tylko uruchomić zakład ale i wspinać po szczeblach kariery.
Służbowy samochód i pieniądze szybko zmieniają jego dotychczasowe życie.
Oprócz kariery zawodowej - Alfons wiedzie bardzo bogate życie towarzyskie. Gdy zostawia go druga żona, już jest w "związku" z Iwoną, jego szefową, a po drodze często spotykają go "miłe niespodzianki" z koleżankami z nowej pracy i nie tylko.

Pełna humoru i ciekawych wątków historia mężczyzny, pokazuje nam jak los może być przewrotny. Udowadnia, że nawet po sześćdziesiątce, życie może nas, nie raz zaskoczyć i to pozytywnie! Losy Alfonsa motywują czytelnika i dodają pozytywnego myślenia - że życie nie zawsze jest spisane na straty i przepełnione monotonią. Nigdy nie wiemy co stanie się jutro!

W książce poznamy też rzeczywistość osób bezrobotnych, zmagających się z problemami alkoholowymi oraz świat ludzi biznesu i jego realia. Ciekawe sceny miłosne dodają książce pikanterii i budzą w czytelniku jeszcze większą ciekawość dalszych losów naszego bohatera.

Na los i przeznaczenie nie mamy wpływu, czy szalone okazje i wydarzenia zmieniające nasze życie przytrafią nam się w wieku dwudziestu, czy sześćdziesięciu lat, nikt tego nie przewidzi. Alfons, mężczyzna, który na swoim koncie ma już sześćdziesiąt wiosen, przekorności losu doświadczył na własnej skórze. Po sprzedaniu firmy, jego życie stało się nudne i przewidywalne, do czasu, kiedy wybrał się na wykład o życiu seksualnym seniorów. Temat ciekawy, jeszcze ciekawsza była Iwona, kobieta, która zmieniała jego życie w luksusowe, wypełnione przepychem. Jak Alfons poradzi sobie z nową dla niego sytuacją, jakie niezwykłe wydarzenia go czekają, dowiemy się czytając książkę, a gwarantuje, że jest ona bardzo ciekawa i wciąga bez reszty.

• 2017
  • 00Banda
  • Polska literatura
  • !!!
  • Moje
  • Biblioteka!

Dodaj cytat z książki Siedemnaście i pół miliona