Bezmiar cierpienia

Adriana Rak Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo WasPos
2020-04-21
2020-04-21
samotność samobójstwo zdrada romans kłamstwo powieść obyczajowa

ᴘᴏᴌąᴄᴢʏᴌᴀ ɪᴄʜ ᴘʀᴢʏᴊᴀźń ᴀż ᴘᴏ ɢʀóʙ.
🤎
Książka opowiada nam o dwójce bohaterów, których los z pewnością nie oszczędza. Oboje przechodzą trudny okres w swoim życiu.
Izabella próbuje pozbierać swe życie do kupy po zerwaniu i wyjeżdza do sezonowej pracy by chodź na chwilę oderwać się od miejsca, które ciagle przypomina jej o najtrudniejszych chwilach.
Adam wyjeżdza do Łeby by tam zarobić więcej pieniędzy i zapewnić swojemu synkowi lepsze życie. Jednak z trudem jest w stanie opuścić swoje dziecko na tak długo.
Tą dwójkę łączy jedno - niesamowity ból i smutek.
Połączyła ich przyjaźń aż po grób, byli dla siebie idealnym wsparciem.
🤎
Powiem Wam, że to naprawdę bardzo wzruszająca książka. Jest to jedna z tych pozycji, w których zakończenie nas zaskakuje. Chciałabym móc Wam powiedzieć więcej ale nie chcę spojlerować. Mogę tylko powiedzieć, że mimo iż książka porusza ważne tematy - czyta się ją bardzo szybko. Z każdą stroną wciągamy się w historię coraz bardziej i chcemy wiedzieć co się wydarzy za chwilę. Dlatego nie jesteśmy w stanie odłożyć tej książki. Wczywamy się i przeżywamy wszystko razem z bohaterami.
Piękne jest to, że nasza cudowna autorka pisała tę książkę z własnego doświadczenia. A jak każdy wie, nie łatwo jest mówić o swoich ciężkich chwilach za co bardzo ale to bardzo podziwiam autorkę. W cudowny, pełen emocji sposób potrafiła nam przekazać na papier tak prostą, a zarazem bolesną historię.
🤎
ɪ ᴄʜᴏć ᴘᴏᴄᴢąᴛᴋᴏᴡᴏ ɴɪᴇ ᴢᴅᴀᴡᴀʟɪśᴍʏ sᴏʙɪᴇ ᴢ ᴛᴇɢᴏ sᴘʀᴀᴡʏ, ᴏʙᴏᴊᴇ ʙʏʟɪśᴍʏ ᴛᴀᴋ sᴀᴍᴏ ᴢᴀɢᴜʙɪᴇɴɪ ɪ ᴘʀᴢʏᴛᴌᴏᴄᴢᴇɴɪ ᴡᴌᴀsɴʏᴍ żʏᴄɪᴇᴍ. ʙʏć ᴍᴏżᴇ ᴛᴏ ᴡᴌᴀśɴɪᴇ ᴅʟᴀᴛᴇɢᴏ sᴛᴀᴌᴀ sɪę ᴏɴᴀ ɴᴀᴊᴡᴀżɴɪᴇᴊsᴢą ᴋᴏʙɪᴇᴛą ᴡ ᴍᴏɪᴍ żʏᴄɪᴜ. ᴋɪᴍś ᴢ ᴋɪᴍ ɴᴀᴘʀᴀᴡᴅę ᴛʀᴜᴅɴᴏ ʙęᴅᴢɪᴇ ᴍɪ sɪę ʀᴏᴢsᴛᴀć....

ᴘᴏᴌąᴄᴢʏᴌᴀ ɪᴄʜ ᴘʀᴢʏᴊᴀźń ᴀż ᴘᴏ ɢʀóʙ.
🤎
Adam wyjeżdza do Łeby by...

Gdybym miała opisać tę książkę jednym słowem powiedziałabym że jest: Trudna. Trudna dlatego że porusza bardzo osobiste i trudne tematy. Trudna dlatego że sama nigdy do końca nie potrafiłam zrozumieć egoizmu wiążącego się z samobójstwem, z pozostawieniem ludzi którym na tobie zależy z masą pytań w głowie na które nigdy nie otrzyma się odpowiedzi. Trudna dlatego że opisuje przyszłego samobójcę który jest taki sam jak inni ludzie i nie ma na czole wypisanego "samobójca" a mimo to z dnia na dzień, z godziny na godzinę potrafi podjąć decyzję nieodwracalną. Jednym słowem... trudna książka.

Historia Izy i Adama ,zainspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami . Już po samym tytule można wnioskować,że nie będzie tu drogi usłanej płatkami róż. Młodzi ludzie, a już tyle musieli wycierpieć w swoim życiu... zdrada,płacz, walka o dziecko.. po prostu łzy same leciały jak czytałam końcówkę... książkę bardzo bardzo polecam

📜RECENZJA 📜

,CZASEM WARTO JEST ZARYZYKOWAĆ I WYBACZYĆ.CZĘSTO BEZ TEGO NIE DA SIĘ PÓJŚĆ NA PRZÓD ANI O KROK "

Izabela do tej pory nie mogła narzekać na swój los.Wspierający rodzice ,ukochany mezczyzna i zycie na dobrym poziomie.Jednak wszystko nie moze trwać wiecznie,a los nie okazuje siw dla niej laskawy.Niewierność ukochanego zmusza Izę do zakonczenia zwiazku. I pomimo że jej serce nadal krwawi ,a mysli zaprząta były chłopak to jednak postanawia ruszyć na przód.Aby się usamodzielnić,odciąć od rodziców i oderwać myśli planuje podjąć pracę w nadmorskiej miejscowości....

Pewnego dnia przypadkowo poznaje Adama....
Chłopak,który ma za sobą bolesne przeżycia.W dzieciństwie stracił rodziców co mocno odbiło się na jego życiu.Dodatkowym problemem jest jego była dziewczyna ,która mocno urudnia mu kontakt z synkiem.Adam aby zapewnić lepsze życie sobie,ukochanemu dziadkowi i synkowi co roku wyjeżdża do sezonowej pracy w restauracji.
To właśnie tu poznaje Izę,a ich zupełnie przypadkowe spotkanie zapoczątkuje narodziny niesamowitej więzi I pięknej przyjaźni.....

"Bezmiar cierpienia " to historia dwójki młodych ludzi których pomimo wielu różnic połączyła niezwykła więź. Historia ludzi ,których życie mocno doświadczyło,choć każde z nich w inny sposób.O ogromnym bagażu doświadczeń I traum z przeszłości. Historia o zmaganiu z codziennymi problemami i walce kazdego dnia .O stawianiu czoła przeciwnością losu.O wzięciu odpowiedzialności ,wykazania sie niesamowitą dojrzałością. O próbie poukładania sobie życia na nowo I posklejania złamanego serca. O budowaniu realacji opartej na zaufaniu, wsparciu,pomocy I przyjaźni.O dostrzeżeniu co w życiu ważne.O walce pomiędzy rozumem,a sercem.O tajemnicach I sekretach, które ujrzą światło dzienne.Historia o ludzkich słabościach, strachu przed rozczarowniem. Ukazująca,że prawdziwa przyjaźń pomiędzy kobietą,a mężczyzna jest możliwa.

Do sięgnięcia po tą historię skusiłam się poprzez okładkę jak I zachęcający opis. Książka jest moim pierwszym spotkaniem z twórczością autorki, więc nie wiedziałam czego mogę sie spodziewać.

Autorka stworzyła prawdziwą i zyciową historię. Pełną bólu,cierpienia i rozterek. Z ciekawą I wciągającą fabułą,którą czytalam z przyjemnością. Akcja powieści toczy się powoli I naturalnie bez zbędnego pośpiechu. Bohaterowie fajnie wykreowani. Pomimo mlodego wieku przyszlo im sie mierzyć z doroslymi problemami.Ich relacja to ukazanie pięknej przyjaźni,zaufania I wsparcia.Jak dużo daje zrozumienie, rozmowa I.świadomość że ma się na kogo liczyć.
Powieść ,którą czyta się niezwykle szybko poprzez styl i lekkość pióra autorki. A każda kolejna przewrócona strona to niesamowicie spędzony czas.
Jednak nie jest to słodka historia.Książka zawiera w sobie ogrom emocji,które niejednokrotnie wywołałaja łzy wzruszenia. Poruszającą ważne I trudne tematy ,pokazując jak życie potrafi być nieprzewidywalne i niestabilne.
Takiego zakończena tej historii się nie spodziewałam, a które ogromnie mnie poruszyło.
Książka skłoni do zatrzymania sie na chwilę refleksji I przemyśleń.Poruszającą najczulsze struny duszy historia, którą warto poznać.

📜RECENZJA 📜

Emocjonująca książka o ludziach po przejściach, których życie nie jest usłane różami, ale mimo przeciwności losu wciąż wierzą w lepsze jutro. Polecam, bo książka naprawdę wciąga.

💔 RECENZJA 💔

A czy wy wierzycie w prawdziwą przyjaźń?

Hej, kochani dziś przychodzę, do was z książką „Bezmiar cierpienia” jest to historia o dwójce młodych ludzi sobie różnych, których połączyła piękna i prawdziwa przyjaźń, aż po grób.
W tej powieści znajdziemy miłość, przyjaźń, nadzieję, zdradę, wiele emocji, ból, jak i cierpienie.
Bardzo lubię styl, w którym pisze autorka swoje książki.
Nie ukrywam, że za każdym razem jestem miło zaskoczona i dogłębnie wzruszona jej powieściami.
Książkę czytało, się szybko do samego końca byłam, ciekawa jak się zakończy ta historia.
Bohaterowie również w świetny sposób wykreowani.
Autorka w fabule porusza ważny temat, jakim jest depresja oraz ogromne przywiązanie do bliskiej nam osoby.

Izabela dwudziestojednoletnia dziewczyna po nieudanym związku wjeżdża do Łeby, aby wszystko sobie poukładać w życiu i tam zaczyna pracę sezonową. Bohaterkę od samego początku obdarzyłam sympatią i do samego końca mocno jej kibicowałam. Choć z początku była zagubiona i wycofana to z każdym rozdziałem widziałam jej przemianę na wesołą i przebojową osobę, która była bardzo pomocna dla innych.
Natomiast Adam dwudziestoletni chłopak zmagający się ze swoimi problemami opuszcza swego dwuletniego synka i schorowanego dziadka i wyjeżdża na zarobek do Łeby. Nie jest mu łatwo, ale pragnie polepszyć swoją sytuację, w której się znalazł. W restauracji, w której pracuje, poznaje Izę, gdzie nawiązują ze sobą niezwykłą więź. Bardzo podobała mi się postać Adama młodego, ale jednocześnie bardzo dojrzałego jak na swój wiek oraz przebojowego.
Już od pierwszej chwili stają się dla siebie bliscy z Izabelą, choć oboje poturbowani przez los i każde z nich zmaga się ze swoimi demonami jednak zawsze w każdej chwili mogą, na siebie liczyć i polegać na sobie.

Muszę też wspomnieć o Nikoli byłej partnerce Adama. Była to bohatera, z jaką nie chciałabym, mieć nic do czynienia bardzo działała mi na nerwy, ale więcej nie będę wam zdradzać i psuć przyjemności z czytania.
Czy przyjaźń Adama i Izy przetrwa?
Jak się potoczy ich dalsze życie?
Czy w końcu odnajdą szczęście?

Zakończenie bardzo zaskakujące i poruszające. Pisząc, to ciągle łzy cisną się do oczu. Serce mam roztrzaskane na milion kawałków 💔.
Z całego serca polecam przeczytać tę piękną książkę. ❤️
⭐10 /10

Dziękuję za egzemplarz do recenzji

💔 RECENZJA 💔

A czy wy wierzycie w prawdziwą przyjaźń?

Bardzo lubię styl, w którym pisze...

"Bezmiar cierpienia" jest kolejną świetną książką autorstwa Adriany Rak, którą miałam przyjemność przeczytać.
Tym razem poznajemy Izę, dwudziestojednoletnią kobietę, która po odkryciu zdrady swojego mężczyzny Hamida postanawia zakończyć ten związek. Dziewczyna bardzo to przeżywa i postanawia wyjechać do Łeby do pracy.
To właśnie tam poznaje Adama. Jest rok młodszy od Izy i ma dwuletniego synka dla, którego pragnie wszystkiego co najlepsze, dlatego też postanawia wyjechać do Łeby za pracą dla ich wspólnego dobra. Dostaje pracę w restauracji i to właśnie tam poznaje się z Izą.
Od początku połączyła ich bliskość i duża więź, zawsze mogą na siebie liczyć. Obydwoje są bardzo pogubieni i przytłoczeni tym co przeżywają.
Czy uda im się wspólnie nawzajem pomóc?
Jak potoczy się ich los i czy będą jeszcze szczęśliwi?
Tego i wiele więcej dowiecie się czytając tą piękną powieść. 💖
Ta historia jest pełna miłości, przujaźni, a także dramatycznych historii.
U mnie polały się łzy wzruszenia, więc przed rozpoczęciem tej powieści zachęcam do zakupienia chusteczek. 🤗
Nie byłabym sobą, gdybym nie poleciła tej pięknej książki.
Ta historia była zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia autorki.
Bardzo mi się podobało również, że Pani Adriana Rak na ostatnich stronach zamieściła mnóstwo instytucji i numery telefonów dla osób, które zmagają się z depresją czy trudnymi momentami w swoim życiu.
Serdecznie dziękuję za egzemplarz i dedykację. Oby więcej takich powieści. 💖
#bezmiarcierpienia #adrianarak #waspos #wydawnictwowaspos #depresja #wsparcie #zrozumienie #pomoc #miłość #przyjaźń #pięknapowieść #recenzja2023 @rak.adriana @waspos

To właśnie tam poznaje Adama. Jest rok młodszy od Izy i...

Iza miała wszystko. Pochodząca z zamożnej rodziny dziewczyna zawsze mogła liczyć na miłość i wsparcie swoich bliskich. U boku miała rownież cudownego kochajacego jakby sie moglo wydawać narzeczonego. Niestety ktos kto zdawał się być dla niej całym światem wbił jej nóż prosto w serce, dotkliwie raniąc.
Zdrada to coś czego Iza nie spodziewała się po Hamidzie. Jej życie w ciągu jednej chwili zmienia sie w koszmar sprawdziając że kolejne dni wypełnia nie tylko ból, cierpienie ale i tęsknota za tym co było.

Adam to chłopak, który nie miał w życiu lekko. Jako dziecko stracił rodziców wychowywał go tylko dziadek, który od jakiegoś czasu podupadł na zdrowiu.
Do tego u progu swojego dorosłego życia Adam został ojcem i obecnie ma dwuletniego synka. To wszystko sprawiło, że musiał wcześnie dorosnąć. Ten młody i bardzo dojrzały jak na swój wiek chłopak stara się życ każdego dnia i nie poddawać się otaczając opieką i miłością kochanego dziadka oraz syna który jest dla niego wszystkim. Wewnetrznie jednak toczy walke o której nie mówi nikomu.

Drogi Izabeli i Adama spotykaja się w Łebie. Iza wyjeżdza tam do pracy by leczyć złamane serce. Adam ze wzgledu na trudna sytuacje by zarobić na utrzymanie.
I już od pierwszego spotkania połączy ich wyjatkowa więź. Piekna przyjaźń która z każdym spędzonym razem dniem będzie się bardziej rozwijać.
Tych dwoje młodych, poranionych ludzi staje się dla siebie ostoja i wsparciem w trudnych chwilach.
Tylko czy ta przyjazń wystarczy żeby ich życie na nowo nabrało kolorów? Czy Iza wyleczy złamane serce i otworzy się na nowe doświadczenia? Czy Adam uwierzy w to, że jest wartościowym i mądrym młodym meżczyzną, który zasługuje na szczęście? Czy przyjaźń, ktora ich połączyła uleczy dwie poranione dusze?

Ciekawi ? Wiec musicie zajrzeć do książki.
Ale szykujcie pudełko chuseczek bo łzy pojawią się z pewnością i będą spływały kaskadami mocząc policzki i ubranie.

To nie jest książka ze szczęśliwym zakończenien. Jednak jest to bardzo wartościowa powieść która skłania do refleksji. Niezwykle poruszajaca historia o przyjaźni, miłości, stracie, trudnych relacjach, tęsknocie, cierpieniu, bólu.

Autorka ma niezwykly talent do poruszania w czytelniku najczulszych strun duszy.
Do sprawiania że żyje historia wykreowanych przez nia bohaterów i razem z nimi doświadcza tych wszystkich emocji.

"Bezmiar cierpienia" to książka w której autorka porusza wielu trudnych tematów: depresji, zdrady, złamanego serca, walki o opiekę i kontakty z dzieckiem.
Na mnie ta książka zrobiła ogromne wrażenie ❤️ Zawiera ona też w sobie według mnie pewne przesłanie.

Czasami patrzymy na kogoś widzimy uśmiechniętą, skorą co pomocy, empatyczną, pełną życia osobę. Owszem mierzy się ona z problemami, ale kto z nas tego nie robi każdego dnia. Czasami jednak nie dostrzegamy, że coś co dla nas jest problemem do pokonania. Trudnością z którą mimo bólu jaki nam sprawia jesteśmy w stanie się zmierzyć dla innej osoby będzie końcem świata. Czymś z czym jego umysł, dusza i serce nie będzie się w stanie sie uporać.
Depresja to podstępna choroba, która ma wiele twarzy. Nie każdy kto na nią cierpi leży w lóżku i płacze izolując się od otoczenia. Czesto jest tak, że funkcjonuje wykonuje swoje obowiazki, żyje pośród ludzi. Co wiecej pomaga innym poczuć się lepiej kiedy oni sami tego potrzebują. Jednak wewnetrznie ten ktoś jest rozbity na milion kawałków. Toczy walkę, którą nie zawsze jest w stanie wygrać. Cierpi, a sygnały które wysyła do otoczenia nie dla wszystkich są dość jasne i czytelne. Dlatego bądźmy uważni na osoby w naszym otoczeniu. A kiedy coś nas niepokoi działajmy. A przede wszystkim bądźmy dla siebie dobrzy, życzliwi, pomocni tak zwyczajnie po ludzku💚💙💜

Zdrada to coś czego Iza nie spodziewała się po Hamidzie. Jej życie w...

RECENZJA

❤️‍🩹"BEZMIAR CIERPIENIA"❤️‍🩹

AUTOR: ADRIANA RAK

WYDAWNICTWO: WasPos

"-Bo nic na świecie nie trwa wiecznie, nawet złość na tę drugą osobę. Wiesz, że przyjdzie taki moment, że będziesz za nim tęskniła?"

"Bezmiar Cierpienia" to niezwykle poruszająca, przepełniona emocjami i uczuciami historia, która oplata niczym bluszcz. Przepełniona bólem, cierpieniem, ale również dobrymi momentami.
Autorka pokazuje przepiękną siłę przyjaźni aż po grób i  życie, które bywa nieprzewidywalne i wywrotne i zmienne.
Historia Adama i Izabeli pokazuje, że przyjaźń damsko męska jest możliwa.
W książce autorka zawarła kilka wątków, takich jak zdrada, przyjaźń, walka o dziecko, trudne dzieciństwo, depresja.
Historia bardzo smutna, szczególnie jej zakończenie, które rozwaliło mnie totalnie.
Książka zapewnia masę emocji i czyta się  zaskakująco szybko. Spędziłam z nią wyjątkowo czas.
Autorka pokazuje, że warto żyć chwilą, cieszyć się z małych rzeczy. Że świat nie kończy się na problemach.
Czasem los stawia na naszej drodze ludzi, którzy zmieniają je bezpowrotnie i potrafią je odmienić.
Jednak nie każdemu, można pomóc, choć by się bardzo chciało.

Tak z ciekawostek to historia oparta na faktach.

Książka napisana jest z perspektywy głównych bohaterów Adama i Izy.
Dzięki temu możemy wejść do ich życia, zobaczyć ich emocje, z jakimi uczucia­mi i problemami  się zmagają, poznać ich dobrze i zaprzyjaźnić się z nimi.
Wiecie to postacie, które od samego początku przyciągają  i z którymi bym się polubiłam i zaprzyjaźniła od razu.

Bohaterowie świetnie wykreowani, bardzo realni, różni, a jednak coś ich połączyło.
Tak samo zagubieni i przytłoczeni własnym życiem. Stali się dla siebie bardzo ważni.
On mężczyzna, który wyłamuje się ze schematów, jest sobą i tego nie ukrywa, bardzo naturalny, empatyczny, niezwykle dojrzały z sercem na dłoni, ale też pogubiony chłopak, który radzi sobie jak tylko umie.
Ona zagubiona, ma złamane serce i rozdartą duszę. Z sercem ma na dłoni.
Oboje poranieni przez los, oboje pragnęli miłości, być potrzebni i być po prostu szczęśliwym człowiekiem.
 Byli całkiem sobie obcy, a stali się dla siebie kimś bardzo ważnym i stałym elementem w swoim życiu.

"Wkrótce zrozumiałem, jak wielką szansę dał mi los, stawiając ją na mojej drodze, bo była najlepszym, co mogło mnie spotkać. Od samego początku nawiązaliśmy tę niezrozumiałą, trudną do zdefiniowania więź, która sprawiła, że z marszu staliśmy się sobie bliscy."

Historia bohaterów różni się od siebie bardzo i ale jedno ich łączy, tak samo cierpią i znaleźli się w trudnej sytuacji.

Iza ma dwadzieścia jeden lat, studiuje. Niby ma wszystko, czego zapragnie, jednak czegoś jej brakuje. W dodatku przeżywa trudny czas, po zerwaniu z miłością swojej życia.
Od zawsze miała skłonności do narzekania na swój los.
Postanawia wreszcie zrobić coś dla siebie i wyjechać, podjąć się pierwszej pracy i poczuć się niezależna i w końcu dorosnąć i zadbać o siebie. Jednak zdrada bardzo boli, wypełniając dni cierpieniem, bólem i tęsknotą za tym co miała.
Adam ma dwadzieścia lat, nie ma lekko w życiu. Podejmuje się każdej pracy, aby troszeczkę podreperować i tak skromny budżet. Mieszka sam z działkiem, który go wychował. Ma jeszcze dwuletniego synka, którego kocha ponad życie.
Wyjazd do pracy, jest dla niego bardzo ciężki, ponieważ wiąże się to z opuszczeniem swojego synka, którego i tak rzadko widuję, za sprawą matki maluszka.
Wyjazd do Łeby sprawia, że Iza i Adam stają na swojej drodze i od samego początku łączy ich jąkać niewytłumaczalna więź. A każdy dzień, który spędzają, razem zbliża ich do siebie i stają się dla siebie wsparciem i prawdziwymi przyjaciółmi.
Jednak los zadecyduje inaczej, komplikując im wiele.

-Czy ich przyjaźń przetrwa?
-Czy Iza wybaczy Hamidowi?
-Co odkryje Adam i czy udźwignie to na swoich barkach?
-Jak potoczą się losy Adama i Izy?

POLECAM ❤️❤️❤️❤️

Dziękuję autorce za egzemplarz do recenzji. ❤️❤️❤️😍😍

RECENZJA

❤️‍🩹"BEZMIAR CIERPIENIA"❤️‍🩹

AUTOR: ADRIANA RAK

WYDAWNICTWO: WasPos

Witam, dziś mam dla was recenzje książki Bezmiar cierpienia ❤️ autorki Adriany Rak ❤️.
„Połączyła ich przyjaźń, aż po grób…”.
Dwudziestoletnia Izabela postanawia wyjechać z Gdańska do Łodzi, gdzie ma zacząć sezonową pracę. Do tego kroku skłoniła ją niewierność ukochanego, pomoc rodziny była dla niej niezastąpiona.
Dwudziestoletni Adam także wyjeżdża do Łeby na sezonową pracę, to trochę zagubiony chłopak, lecz bardzo dojrzały. Jemu jeszcze ciężej było zostawić swój dom, w którym mieszka, ponieważ ma dwuletniego synka, a jego beznadziejna sytuacja zmusza go do wyjazdu.
Ich przyjaźń zaczyna się przypadkiem, kiedy Iza przychodzi do restauracji, w której pracuje Adam. Już wtedy zaczyna łączyć ich więź, która przetrwa przeciwności losu… Ale czy przyjaźń wystarczy, by poradzić sobie z przeszłością i przyszłością? Przeczytajcie sami 😉.
Bezmiar Cierpienia to historia o przyjaźni, prawdziwej przyjaźni między dziewczyną a chłopakiem, oj niejeden powiedziałby, że taka nie istnieje, że nie może, że i tak w którymś momencie wyjdzie z tego coś więcej. A więc tu was zaskoczę nasi bohaterowie Adam i Iza są tego dowodem, jak miło było czytać o tej dwójce, patrzeć jak się poznają, jak zaczynają się spotykać, byle tylko ze sobą porozmawiać o tym, co ich boli, co chcą zmienić i co ich denerwuje. Iza borykała się z żalem do swojego byłego chłopaka, którego jak się okazało, choć nie Adam ją o tym przekonał, że nadal go kocha, lecz ten tak po prostu przyznał, że ją zdradził. Jej rana w sercu nie chciała się zasklepić, i to on przekonał ją, że jeśli chce, powinna dać jeszcze jedną szansę swojej miłości. Taka przyjaźń naprawdę jest jedyna i tylko na całe życie, nasi bohaterowie właśnie się o tym przekonali. Autorka pokazuje nam tutaj problem, jakim jest depresja, najważniejsze w tej chorobie jest wczesna pomoc dla takich osób, są różne instytucje, do których można się zgłosić, jeśli czujemy, że coś z nami jest nie tak, jak powinno, to nie jest wstyd, że niektóre osoby cierpią na choroby depresyjne, można je jednak w jakichś sposób wyciszyć. Zawsze ktoś obok może zauważyć to, że jest coś nie tak, brak odpowiedzi, odpychanie drugiej osoby, czy nawet w pewny sposób agresja wobec osób bliskich to wszystko, co może być oznaką, że coś się dzieje. Musimy otworzyć oczy na pewne sprawy, bo niestety w którymś momencie może być już za późno…
Wadliwy Gen to piękna historia, która daje nam bardzo dużo do myślenia, każdy z nas powinien zastanowić się, czy obok nas nie ma osoby, która potrzebuje naszej pomocy…

„Połączyła ich przyjaźń, aż po grób…”.
Dwudziestoletni Adam także wyjeżdża do Łeby na sezonową...

• Od wydawnictwa

Adriana Rak Bezmiar cierpienia Zobacz więcej