Bezmiar cierpienia

literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo WasPos
2020-04-21
2020-04-21
samotność samobójstwo zdrada romans kłamstwo powieść obyczajowa

Niesamowita i bardzo emocjonująca książka . Przede wszystkim jest to książka , gdzie opisane historie jednego z bohaterów są oparte na prawdziwych faktach.

Po jej przeczytaniu jestem nadal w szoku i z pewnością ta książką na długo pozostanie w mojej pamięci i sercu.

Tę książkę trzeba przeczytać koniecznie.

Tym bardziej, że zakończenie książki będzie niesamowitym przeżyciem a przede wszystkim szokiem dla nie jednego czytelnika.

Emocje gwarantowane.

Polecam serdecznie.

Tę książkę trzeba przeczytać koniecznie.

Tym bardziej, że zakończenie książki będzie niesamowitym...

"Bezmiar cierpienia" to książka o której nie do końca wiem co napisać...
Z jednej strony bardzo mi się podobała fabuła, niespodziewane zakończenie, nawet polały się u mnie łzy...
Z drugiej strony, czytając miałam wrażenie, że napisała to gimnazjalistka... I nijak mi nie pasował ten język do tej historii, zwłaszcza w pierwszej części książki.
Ale pomijając styl, książka jest świetna, uczy nas różnych uczuć.
Jest tu wszystko: miłość, radość, zaufanie, wsparcie, przyjaźń, szczęście, ale jest również niewierność, strach, rozpacz, załamanie, podłość, zagubienie i depresja...
Więcej jest za niż przeciw, więc polecam! ❤️

"Bezmiar cierpienia" to książka o której nie do końca wiem co napisać...
Ale pomijając styl, książka...

Poruszający i trudny temat, jednak sama historia napisana szkolnym językiem nastolatki, czasem zbyt górnolotnie.

Kolejna wspaniała książka autorki. Piękna, wzruszająca i zarazem bardzo smutna :( czyta się rewelacyjnie i bardzo szybko. Jedna z tych publikacji, która naprawdę chwyta za serce.

Poznajemy tutaj Izabelę, która po trudnym związku postanawia się usamodzielnić. W tym celu podejmuje pracę sezonową w sklepie spożywczym i wyjeżdża z Gdańska do Łeby. Na miejscu w jednej z restauracji poznaje młodego kelnera Adama. Między tym dwojgiem nawiązuje się specjalna więź. Młodzi postanawiają zostać najlepszymi przyjaciółmi. Spędzają ze sobą niemal każdy dzień. Zawsze jedno może liczyć na drugiego. Okazuje się, że połączyło ich cis jeszcze. Bowiem okazało się, że każdy z nich, mimo młodego wieku został bardzo mocno doświadczony przez los. Choć ich historie są całkowicie różne, potrafili się wzajemnie odnaleźć. Postanowili, że ich przyjaźń będzie wieczna i trwać będzie aż po grób. I w pewnym sensie tak było. Iza postanowiła wybaczyć i zacząć od nowa, aby być szczęśliwą. A Adam? Czy do niego również uśmiechnęło się szczęście? Czy może informacje jakie otrzymał, całkowicie go załamały? Jak potoczą się losy Izy i Adama? Czy odnajdą własne szczęście? Czy mimo różnych przeciwności, będą potrafili iść dalej? Czy otrzymane informacje mogą dosłownie zniszczyć człowieka? I czy istnieje coś takiego jak przyjaźń po śmierci? Tego wszystkiego dowiecie się, czytając tę jakże przejmującą lekturę.

To nie jest typowa powieść obyczajowa z happy endem. To pełna bólu, wzruszeń i cierpienia opowieść o tym, jak prawdziwa przyjaźń może się zarówno zacząć jak i skończyć. Ukazująca ludzkie słabości oraz lęk przed kolejnym rozczarowaniem. Autorka świetnie uchwyciła całą historię. Spójnie łączyła fakty i potrafiła zainteresować czytelnika od pierwszej do ostatniej strony. Dodatkowymi plusami dla mnie w tej historii jest to, że akcja dzieje się na Pomorzu, skąd pochodzę ;) zawsze łatwiej czyta się o miejscach, które się zna :) dodatkowo duża czcionka i krótkie rozdziały sprawiają, że książkę dosłownie się połyka i bardzo płynnie przechodzi się do kolejnej strony. Bardzo ciężko się oderwać. Dodatkowo podziwiam Adę za to, że ta historia w pewnym sensie jest oparta na prawdziwych wydarzeniach. Opisać taką historię zapewne jest niebywale trudno, dlatego tym bardziej mam ogromny szacunek dla autorki za to, że się odważyła. Poruszyła mnie ta powieść do głębi. Nie spodziewałam się, że to będzie tak wspaniała historia a zarazem taka przejmująca i chwytająca za serce. :( Kolejna powieść Ady za mną i znowu absolutnie się nie zawiodłam! Polecam Wam bardzo tę lekturę, bo uważam że naprawdę warto poznawać takie historie. Ogromnie dziękuję Adzie za książkę i możliwość recenzji, to było dla mnie niesamowite doświadczenie. Polecam Wam gorąco tę pozycję i przyznaję w pełni zasłużone ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów!!!

Wlasnie skonczylam czytac...i o ile postac Adama od razu wzbudziła moja sympatię, a jego wybory bylam w stanie zrozumieć... o tyle z Izabelą...nie polubiłam jej i nie zrozumiałam jej. Książka... pokazuje proces wybaczania.... akceptacji...znaczenia ludzi w tym procesie... ale też przestrzega jak bardzo trzeba byc czujnym w przyjaźni... żeby po prostu byc... według mnie... Iza w tej historii zawiodła. Kiedy ona potrzebowala wsparcia, Adam był... natomiast kiedy jej życie wróciło na właściwe tory...odpuściła...Mam mieszane uczucia co do tej pozycji...

Izabela zakończyła związek przez niewierność ukochanego. Zapragnęła także iść pierwszy raz do pracy, zaznać smaku samodzielności i niezależności od rodziców.
Adam nie miał łatwego dzieciństwa, jako dwudziestoletni chłopak też wiódł życie odmienne od większości rówieśników. Jak co roku udał się do Łeby aby pracować sezonowo i odłożyć pieniądze na i tak już skromne życie. Tam poznał Izabelę.

Książka to spokojny rozwój wydarzeń. Izabela poznaje Adama, a czytelnik jest świadkiem rozwoju ich przyjaźni. Dla mnie, czytelniczki, zaskoczeniem było to, że w tej książce naprawdę mówimy o przyjaźni damsko-męskiej i nie ma mowy, aby między bohaterami pojawiła się chemia. Ja się jeszcze nie spotkałam, aby jednym z głównych wątków był temat przyjaźni między kobietą a mężczyzną.

Poznajemy bliżej związek Izabeli i jej byłego - Hamida. Także elementu romantycznego nie zabrakło. Poznajemy także bliżej problematyczne życie Adama. I jeżeli chodzi o część historii poświęconej jemu, to strasznie irytowała mnie jego była dziewczyna, jednocześnie matka jego dziecka. Na końcu dopiero nieco zrozumiałam jej absurdalne zachowanie... Ale też w połowie historii zaczęłam się domyślać czemu relacje Kamila z byłą dziewczyną. Zatem można rzec - przewidywalna.

Przewidywalna, lekka książka. Brak porywających akcji. Jak wspomniałam, spokojny rozwój przyjaźni dwojga ludzi. I głupotą jest z tego powodu odłożyć książkę, ja już prawie to zrobiłam. I jaki byłby to ogromny błąd.

Na żadnej książce tak nie płakałam. Nie tyle zakończenie tak mnie poruszyło co osobisty odbiór. Licząc w latach, rok wcześniej podobna historia przytrafiła się mi. Przez to odebrałam książkę bardzo osobiście. I dziękuję autorce, że stworzyła tą historię. Nie ma ona na celu być książką o niesamowitej przygodzie. Ta historia ma nam coś pokazać...Coś, co tak naprawdę zrozumiemy dopiero z ostatnimi stronami.

świetna, bardzo wzruszająca.

świetna, bardzo wzruszająca.

Opowieść o pięknej przyjaźni dwójki osób, których dzieli wszystko, a połączył łańcuch przyjaźni. Książka, która pokazuje nam czy przyjaźń miedzy kobietą i meżczyzną może istnieć.
Zapraszam:

Zapraszam:

Polecam

Polecam

"Bezmiar Cierpienia"
Muszę przyznać, ze ta powieść pochłonęła mnie od pierwszej strony i nie byłam w stanie jej odłożyć, aż po ostatnią stronę.

👫Iza i Adam głowni bohaterowie, to dwie różne sobie osoby, które borykają się ze swoimi problemami, z którymi muszą sobie sami radzić.

👩🏻‍🦰Iza ciągle załamana po rozstaniu postanawia rozpocząć nowe życie z dala od miejsc, które przypominały jej o przeszłości.

👦🏻Adam pewny siebie i mądry, wciąż myśli o swoim synku, którego musiał zostawić na długo. Zycie cały czas go doświadczało, w bardzo młodym wieku musiał dorosnąć i poradzić sobie z natłokiem problemów jakie rzucał mu los.

Bohaterowie poznają się w nowym mieście przez przypadek.
Między nimi rodzi się przyjaźń i są dla siebie niczym podpora, ale czy uda im się to wszystko utrzymać?
Czy ich przyjaźń przetrwa wszelkie napotkane przeszkody?

Z czystym sumieniem polecam "Bezmiar cierpienia" o tej książce nie da się tak szybko zapomnieć.

"Bezmiar Cierpienia"

👩🏻‍🦰Iza ciągle załamana po rozstaniu postanawia rozpocząć nowe życie z...

Adriana Rak Bezmiar cierpienia Zobacz więcej
Adriana Rak Bezmiar cierpienia Zobacz więcej