ORP "Orzeł" zaginął

powieść historyczna
Nasza Księgarnia
1966-01-01
1966-01-01
okręt podwodny II wojna światowa wojna na morzu

Okładka książki Świadkowie mówią Stanisław Biskupski, praca zbiorowa
Świadkowie mówią Stanisław Biskupski...
Okładka książki Zwycięskie rejsy Czesław Adamowicz, Stanisław Biskupski, Karol Olgierd Borchardt, Wincenty Cygan, Andrzej Domiczek, Arkady Fiedler, Stefan Gazeł, Edward Gubała, Wieńczysław Kon, Jan Mrozowicki, Bolesław Romanowski
Zwycięskie rejsy Czesław Adamowicz,&...

W książce została barwnie i ciekawie, opisana prawdziwa historia która wydarzyła się podczas II Wojny Światowej. Jeśli ktoś jej nie zna, a nie chce się zagłębiać w kwestie historyczne - polecam tę książkę. Została bowiem napisana w bardzo przystępny sposób. Przeczytałem ją jednym tchem. Naprawdę polecam!

Nie tak znowu często czytam książki o tematyce wojennej, a już o bitwach morskich nie czytałam chyba dotąd żadnej.
Stanisław Biskupski w swojej książce przedstawia nam zbeletryzowaną wersję tajemnicy zaginięcia polskiej jednostki - okrętu podwodnego "Orzeł". Zaginięcie poprzedza opis początku wojny, kiedy to brak informacji i decyzji ze sztabu powodował chaos i niepewność dowódców co do ich działań. Poznajemy też sylwetki dowódców, którzy raczej nie stanęli na wysokości zadania, autor nie nakreślił ich postaci w dobrym świetle.
Sama historia okrętu jest ciekawa i przeczytałam ją ze sporym zainteresowaniem. Pisana jest właściwie dla dzieci, ale przez to dla mnie, laika w dziedzinie bitew morskich, była bardzo czytelna. A sama sprawa dowództwa na pewno inaczej będzie odebrana przez dorosłych niż przez dzieci.

Po prostu, pozycja którą trzeba przeczytać.

Po prostu, pozycja którą trzeba przeczytać.

• Beletrystyka
  • Historia i inne