Niespodziewany gość

Okładka książki Niespodziewany gość
Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów
The Unexpected Guest
Wydawnictwo Dolnośląskie
2017-07-13
2000-07-03
Data 1. wydania:
2008-06-02
Anna Bańkowska
Agatha Christie kryminał

Wow! Takiego obrotu spraw się nie spodziewałam! Pierwszy raz spotkalam sie z taką historią, zagadka przedstawiona w książce była niesamowicie interesująca, z kazda stroną coraz bardziej chciałam się dowiedziec o co chodzi, kto tak naprawde jest odpowiedzialny za tę zbrodnię. Pod koniec wydaje się, że wiadomo kto zabił i nagle.... Bum! Kompletnie inne zakończenie niz sie spodziewałam. Glowny bohater okazal się cwańszy niz przypuszczałam :D

Oj, czuć tu teatralny rodowód, bo tak naprawdę to sztuka przełożona na powieść. Przyjemnie się czytało, mamy tu odwrócenie typowego dla kryminału porządku. Teoretycznie od samego początku wiemy kto zabił i jaki miał motyw, jednak oczywiście Christie przygotowała kilka zwrotów akcji. Mimo że szybko domyśliłem się tożsamości sprawcy zbrodni, to udało się tak zakręcić intrygą, że sam poddałem swój trop w niepotrzebne zwątpienie. Bardzo wciągająca książka, do przeczytana na raz :)

Łatwo sobie wyobrazić powieść przeniesioną na deski teatru, parę ciekawych suspensów.

Bardzo udana próba przeniesienia utworu scenicznego na formę powieściową. Autorka zastosowała tu od pierwszej chwili bardzo ciekawy koncept wprowadzenia obcego w tuszowanie zbrodni. Mylenie tropów powoli odsłaniało prawdziwe stosunki rodzinne i ich złożoność. W "Niespodziewanym gościu" jest tyleż samo rozwiązywania zagadki co obserwacji psychologicznych. Duży plus za intrygujące zakończenie.

Genialna książka, zupełnie niespodziewane zakończenie. Jedynym minusem jest to, że kończy się tak szybko

Nie wiesz co zrobić w niedzielne popołudnie?
Na pewno warto sięgnąć po jeden z kryminałów Agathy Christie.
Doskonały, wręcz teatralny tytuł, który można przeczytać jednym tchem a po zakończeniu uznać, że chciałoby się więcej.
Ocena 9/10 może nie oznacza w tym wypadku, że uznaje ten kryminał za jakieś arcydzieło, ale po prostu świetną książkę, którą można przeczytać do kawy i znakomicie się przy niej bawić.

Nie wiesz co zrobić w niedzielne popołudnie?
Na pewno warto sięgnąć po jeden z kryminałów Agathy Christie.

Historia dobra.( przesłuchany audiobook- pierwszy w życiu:) preferuję wersje papierowe). Podobała mi się, bo słuchając czułam się jak w teatrze. Łatwo mi było przenieść się do tego pokoju w którym głównie rozgrywa się akcja, zastanawiałam się kto zabił, po kolei podejrzewając poszczególne osoby...I już myślałam, ze wiem i trochę mnie to rozczarowało, ale sama końcówka sprawiła, że autorka mnie zaskoczyła. Może nie mam zmysłu detektywistycznego:)Generalnie nie czytam kryminałów, ale po skończeniu tej książki na pewno sięgnę jeszcze po Agathę Christie, za jakiś czas. Coś jest w tym klimacie, który tworzy, chyba to, że te książki oparte są na dialogach,na detalach scenografii, na zwrotach mimo wszystko powolnej "akcji". Podobało mi się, ale pewnie nie tak, by się zaczytywać, a od czasu do czasu się rozerwać.

Książka ,, Niespodziewany gość’’ autorstwa Agathy Christie w formie audiobook to bardzo przystępna i wygodna alternatywa dla tradycyjnej papierowej formy, czy też ebooku .
czy słabo widzącym , co jest bardzo pomocne i chwalebne.
Sam treść nie różni się niczym od tradycyjnego tekstu, więc mogę powiedzieć w skrócie o czym jest książka.
Autorka opisuje w niej pewną historię morderstwa. Jest to więc bardzo dobra pozycja dla czytelników preferujących kryminalne zagadki i inne przygody. Historia , która trzyma w napięciu od początku do samego końca.
W pewny mglisty wieczór obcy mężczyzna wchodzi do domu i znajduje w nim ciało niepełnosprawnego mężczyzny , a nad nim piękną młodą żonę z rewolwerem w ręku. Co zrobi? Co powinien zrobić? Sprawa wydaje się oczywista, ale czy taką jest naprawdę?
Ta straszna tragedia ujawnia inne rodzinne sekrety rodziny . Czy morderca zostanie schwytany? Przeczytajcie lub jak ja wysłuchajcie tej pełnej emocji opowieści. Myślę ,że nie w moim przypadku nie będzie to pierwsza i ostatnia książka tej autorki, a forma naprawdę przypadła mi do gustu. Choć jednak miłość do papierowego wydania wciąż jest żywa , ale czasem można też się wspomóc czymś innym . Co myślicie? Polecam wam tą pozycję i czekam na wasze komentarze.

Można ja słuchać robiąc obiad dla rodziny czy sprzątając mieszkanie lub też w innym miejscu i czasie . Zaletą dodatkową jest to , że nie męczy ona oczu jak i umożliwia czytanie osoba niewidomym ,...

Przyznaje, że książka niezbyt wciąga, ale za to zakończenie, rekompensuje wysiłek!

Adaptacja sztuki teatralnej.

Adaptacja sztuki teatralnej.