Niespodziewany gość

Agatha Christie Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Seria: Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów kryminał, sensacja, thriller
The Unexpected Guest
The Unexpected Guest
kryminał, sensacja, thriller
2017-07-13
Anna Bańkowska
Agatha Christie: Kolekcja Kryminałów
Agatha Christie kryminał

Od razu ostrzegam, że to nie zostało spisane przez Christie... no przynajmniej nie tak do końca. Ona napisała sztukę teatralną, a na powieść przerobił ją Charles Osborne. Jeżeli chcecie sprawdzić czy spodoba się wam jej styl pisarski nie radzę zaczynać od tej pracy. Jednakże tą powieść samą w sobie miło się czyta. Jest krótka i wciągająca jeżeli szukacie niedługiej...

Dobra pozycja, chociaz Christie ma lepsze w swoim dorobku. W swoim gatunku klasyk, gdzie kazdy ma motyw, by stac za popelnionym morderstwem, a twistow fabularnych jest sporo, wiec co cheile czytelnika wodzi sie za nos.

Niesamowite, jak kobiety potrafią się poświęcać dla miłości. Nawet przyznać się do morderstwa!

Szybka i zbyt przewidywalna fabuła. Uwielbiam książki Agaty Christie ale nie tym razem. Można przeczytać ale nie urzeka.

Jest to mój pierwszy kryminał zarówno Agaty Christie jak i ogółem, więc nie wiem na ile gwiazdek właściwie powinnam oceniać. Początek zaskakujący, ale dalej akcja toczyła się przewidywalnie i bardzo długo. Natomiast pod koniec, akcja zaczęła przyśpieszać i w końcu dosłownie ostatnia minuta audiobooka sprawiła, że ta książka dostała u mnie aż osiem gwiazdek. Zakończenie...

Organizm osłabiony, ale jednak potrzebowałam jakiejś zmiany po tzw. czytadełkach. Więc kryminał, ale nie byle jaki, tylko od razu autorstwa samej królowej.
Krótki kryminał, gdzie każdy wydaje się podejrzany, a zaskakujące rozwiązanie, wcale nie jest takie oczywiste i ostateczne.
Polecam na jedno popołudnie.

Jak zwykle u Agaty - historia krótka, kameralna, w konwencji teatralnej.
Może to nie jest jedna z najlepszych jej powieści kryminalnych (napisała ponad 80), ale dobrze się tego słuchało, w niezłym wykonaniu Marcina Hycnara.

Agata Christie prócz książek tworzyła także świetne sztuki teatralne. Ta historia to ciekawa adaptacja jednego z Jej scenariuszy. I chociaż nie obfita w strony, bo ma ich tylko 124, to obfituje w wydarzenia tak niesamowite, że aż śmieszne! No, ale czy człowiek w obliczu zagrożenia bądź strachu nie zachowuje się nieraz zabawnie? A gdy dołożyć do tego mężczyznę i piękną...

Zawsze w święta czytam Agathę Christie. Jedną, dwie czy trzy książki.
Jest to moja magia, w którą kocham się zatapiać. Siąść wieczorem, zapalić świeczkę, zrobić sobie kawę i ukroić ciastko, a potem wczytać się w cudowny kryminał.
"Niespodziewany gość" to krótka, ale niezwykle przyjemna lektura, którą można pochłonąć w zasadzie w godzinę przy dobrych obrotach. Czyta się ją...

GENIALNE

Dyskusje