Anatomia zbrodni

Sonia Draga
The Anatomy of Deception
kryminał, sensacja, thriller
2009-01-01

Zabierałam się do tej powieści długo i nie wiedzieć czemu, nie miałam na to ochoty. A książka okazała się naprawdę ciekawa! Plus dla autora za niezłą intrygę, szczegółowe opisy sekcji zwłok i różnych objawów.

Historia napisana w fenomenalny sposób, naprawdę można poczuć klimat tamtych czasów. Doktor Carroll to taki typowy dżentelmen, postać ta ma wiele uroku i po prostu nie da się jej nie lubić. Bardzo podobał mi się sposób, w jaki autor wyciągał doktorka ze wszystkich problemów. Nie siłą, nie dziwnym zbiegiem okoliczności, ale za pomocą inteligentnej rozmowy.

Z grubsza można powiedzieć, że to kryminał, ale tylko z grubsza; ponieważ jest wiele innych aspektów i to to chyba ważniejszych. Przede-wszystkim moralno-etycznych. Sam autor w książce zadaje mniej więcej takie pytanie: czy dla dobra rozwoju nauki, dla uratowania wielu istnień można schować moralność do kieszeni, można poświęcić jednostkę ? Przenosimy się w końcówkę XIX...

ksiązka dobra ale nie rewelacyjna, trudno się czyta przez pierwsze rodziały, ale pózniej akcja nabiera tempa

Godna polecenia tym, którzy pragną się dowiedzieć nieco o historii medycyny, a zarazem przeczytać dość interesującą historię.

Nie narzekam, ale wzdychać nad nią też nie mogę.

Bardzo dobrze czytający się kryminał z trochę trudnym początkiem, ale później akcja zaczyna się rozkręcać. W całej książce przeszkadza chyba najbardziej wątek miłosny, ale nie zajmuje on w niej dużo miejsca, więc da się znieść. Książka naprawdę bardzo przyjemna i ciekawie zakończona. Najbardziej podobał mi się epilog którym bohater opowiada o dalszych losach wszystkich...

Moim zdaniem zdecydowanie godna polecenia. Ze względu na kryminał, jak i na świetne przedstawienie realiów tamtego okresu. świetna historia, trochę przesadzona z wątkiem miłosnym, ale poza tym świetna. Bardzo dobrze się czyta, utrzymuje w napięciu.

Duży plus dla autora za dokładne przedstawienie atmosfery XIX wieku, oraz niezwykle wnikliwe i precyzyjne opisy bohaterów - część z nich to postacie autentyczne, wiec tym bardziej z przyjemnością o nich czytałam.

Narracja w pierwszej osobie, świetnie oddany klimat końca XIX wieku, dobra pozycja dla fanów retrokryminału, końcówka nieco przewidywalna, ale i tak z zapartym tchem czyta się do końca

Dyskusje

• Kryminał/Thriller
  • 2018
  • Kryminał
  • Z biblioteki
  • Pragnienie posiadania.

Dodaj cytat z książki Anatomia zbrodni