Handlarz z Omska

Camilla GrebePaul Leander-Engström Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Mroczna Moskwa (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Handlaren från Omsk
kryminał, sensacja, thriller
2017-09-13
Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska
Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska Rosja rząd Putin literatura szwedzka

Druga książka z serii "Mroczna Moskwa". Wydaję mi się, że autorzy po sukcesie I części poszli na łatwiznę. Nie ma tu sensacji. Jest wątek handlu bronią. Czyta to się, ale .....Mam kolejną III część, ale czy chcę to czytać - nie wiem dziś.

2041

Tom pierwszy "Mrocznej Moskwy" podobał mi się bardzo. Tom drugi podobał mi się jeszcze bardziej. Bardzo dobra trylogia z wielką polityką i wielkimi pieniędzmi w wielkim mieście. Zaskakujące zakończenie. Polecam.

Najbardziej zastanawia mnie, gdzie jest ten "wstrząsający obraz Rosji za rządów Putina". Jeżeli jest to tłumaczenie szwedzkiego lub innego zachodniego opisu, jestem w stanie zrozumieć. Jeżeli jednak autorem tych słów jest Polak, to albo nie jest zaznajomiony z współczesną literaturą sensacyjną, albo żyje w oderwaniu od rzeczywistości skoro w tej serii zobaczył taki...

Dobra kontynuacja "Maestra z St. Petersburga ", nawet lepsza.

Jak dla mnie lepsze od tomu pierwszego, co się przeważnie nie zdarza. Przeczytałam jednym tchem, zakończenie jest dużą niespodzianką.
Już sięgam po tom 3.

Długo się zastanawiałem czy tą książkę napisał ten sam autor co pierwszą część. Autorów jest dwóch, może rzeczywiście każdy napisał po jednej bo druga odbiega i poziomem i realnością od pierwszej. Można by powiedzieć że to zwykły, nawet dobry kryminał. Apetyt był na coś więcej.

Trylogia "Mroczna Moskwa" - tom 2 czyli "Handlarz z Omska". Książka podróżniczka, bo czytana w drodze do pracy i z pracy. W dalszym ciągu lubię. I teraz mam zaostrzony apetyt na trzecią część. Niestety muszę na nią jeszcze poczekać.
Akcja jest wartka, zaskakująca, spotykamy bohaterów z pierwszej części, ale poznajemy też nowych. No i zakończenie... powoduje, że ciekawość...

ROSJA CZYLI SZWECJA
Nazwiska autorów „Handlarza z Omska” odnotowuję tylko dlatego, żeby pamiętać o tym, aby już do nich nie wracać.

Książka jest pod każdym względem przeciętna. Śledztwo toczy się ślamazarnie, temat zgrany, żadnych zwrotów akcji, nachalne przesłanie, zakończenie do bólu przewidywalne – przecież każde dziecko wie, kto tak naprawdę musi stać za nielegalnym...

2002

251/2016 (A)

Nie ma się co rozpisywać. Całkiem przeciętny kryminał... choć nawet mam obiekcje czy można to podciągnąć pod kryminał. Trochę przekombinowane.

• 2019
  • E-book