Sekrety Wrocławia

Sekrety
Księży Młyn Dom Wydawniczy
2017-10-20
2017-10-20

Jako miłośnik Wrocławia podchodziłem do książki sceptycznie. Myślałem, że niczym mnie nie zaskoczy, a jednak się udało. Brawa dla autorki za wybranie na prawdę ciekawych historii. Faktycznie cześć mogłaby być szerzej opisana.

Wprawdzie we Wrocławiu byłem w swoim życiu kilka razy, to jednak po tej lekturze okazało się, że o historii tego miasta wiedziałem naprawdę niewiele. Ta książka zawiera mnóstwo ciekawych informacji dotyczących obiektów i zabytków znajdujących się na terenie stolicy Dolnego Śląska. Autorka przedstawia również losy znanych osobistości, które zawodowo i prywatnie były związane z Wrocławiem, a także skupia się na opisie wybranych wydarzeń, którymi żyli wszyscy mieszkańcy.

"Sekrety Wrocławia", jest to napisana w przystępny sposób książka, którą czytało mi się z zainteresowaniem. Myślę, że sięgnę po inne pozycje z tej serii.

Każdy rozdział to osobny historia z życia Wrocławia; dużo ciekawych informacji z przedwojennego, międzywojennego i okresu PRL-u. Dla lubiących zwiedzać nietuzinkowe miejsca i fanów miejskich klimatów.

Niezwykle interesujący pomysł na serię książek, z których każda skupia się na innym mieście, prezentując nam mniej i bardziej znane szczegóły z jego historii. Chętnie sięgnę po inne pozycje z tego cyklu.

Dla miłośników Wrocławia. Czyta się to dobrze, wiele cennych informacji, chociaż sam styl czasami zbyt opisowy, ze szkodą dla warstwy faktograficznej. Z tej serii zdecydowanie bardziej podobały mi się "Sekrety Łodzi".

Na półkach: , , , , , , , ,

Do kolekcji po Szczecinie. Ciekawostki dla kazdego dolnoślązaka. Polecam. Bez taniej sensacji.

Dodaj cytat z książki Sekrety Wrocławia

Ciekawostki historyczne