4-godzinny tydzień pracy. Nie bądź płatnym niewolnikiem od 9.00 do 17.00

Okładka książki 4-godzinny tydzień pracy. Nie bądź płatnym niewolnikiem od 9.00 do 17.00
Timothy Ferriss Wydawnictwo: MT Biznes poradniki
poradniki
The Four Hour Work Week
MT Biznes
2008-01-01
2008-01-01
Anita Doroba

więcej Więcej

Książka zmieniająca życie. Książka nie jest dla leniwych, którzy chcą siedzieć bezczynnie i cały dzień pić mojito. Jest dla ludzi, którzy chcą ciężko pracować, ale nie kupują idei, że spędzanie połowy życia w pracy, której nienawidzisz, jest normalne. Książka opowiada o tym, jak być tym, kim chciałeś być, gdy byłeś dzieckiem.

W ogóle do mnie nie trafiła. Może dlatego, że nie jest na nasze /moje realia. Przykład: pracuję w korpo, nie mam możliwości napisać całemu światu, że maile będę odczytywać dwa razy w ciągu dnia, bo szybko by mnie wyrzucili z firmy. Otwarcie własnej firmy też nie jest takie łatwe, kiedy rynek jest przesycony. Może bardzo ambitni bezrobotni skorzystają z tej pozycji.

Książka opowiadająca o tym, w jaki sposób zbić majątek, wykorzystując pracę pracowników krajów tzw. trzeciego świata i płacąc im 1/10 tego, co się za nią otrzymuje. Wykorzystywanie nierówności majątkowych i desperacji ludzi otrzymuje niewinną nazwę "geoarbitrażu".

Mam nadzieję, że za 100 lat na takie książki ludzkość będzie patrzeć tak jak dzisiaj na zdjęcia 8-latków...

Dosyć specyficzna, w niektórych miejscach się nie zgadzam, ale też dużo wskazówek :)

Jak dla mnie tak książka jest trochę przereklamowana.

Czuć, że część wiedzy i narzędzi już się przedawniła. Jednak cały sens i idea płynąca z tej książki, wciąż jest aktualna. Moim zdaniem warto przeczytać, i polecam każdemu to zrobić.

W końcu udało mi się przysiąść do wysłuchania tej pozycji. Po wieeeelu poleceniach i wspominkach w mediach oczekiwania miałem wysokie.

Książka nie okazała się czysto teoretyczna jak się spodziewałem, a naprawdę posiadała parę dobrych konceptów wartych do wcielenia w życie i byłem mile zaskoczony. Na pewno postaram się do niej wrócić w tej czy innej formie.

Oczywiście...

polecam część nr 2 i 4. Trzeba się jednak pilnować w realizacji bo świat jest usłany pokusami

Niezłe, ale wycialbym 2/3. Idea automatyzuj i outsourcinguj. Dałoby się opisać na 100 stronach. Tutaj mocno rozwleczone. Ale idea dobra

zazwyczaj olewam książki pisane w konwencji „od zera do milionera”, ale akurat tutaj nie razi ono aż tak bardzo. Jest w niej coś motywującego i budującego, pewne rzeczy wydają się niemożliwe do zrealizowania, ale dawno nie czytałam czegoś, co tak podnosi na duchu <3

2 225
    1 311
  • Rozwój osobisty
  • Biznes
  • Chcę w prezencie
  • Poradniki
  • Audiobook

Timothy Ferriss 4-godzinny tydzień pracy. Nie bądź płatnym niewolnikiem od 9.00 do 17.00 Zobacz więcej