Wszystko dobre, co się dobrze kończy

William Shakespeare Wydawnictwo: Hachette Polska Seria: Kolekcja Hachette: William Szekspir utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
All's Well That Ends Well
9788328207509
Leon Urlich
Hachette Polska
William Shakespeare
All's Well That Ends Well
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
9788328207509
Leon Urlich
Kolekcja Hachette: William Szekspir
William Shakespeare

Jest to bardzo fajna komedia Szekspira, ale trochę przekombinowana. Chwilami trzeba dobrze się w nią wgryźć, by nie zgubić się w głównej intrydze Heleny. Ostatecznie, mam wrażenie, że nie byłoby żadnego problemu, gdyby król Bertrama nie chciał wkręcić w ustawione małżeństwo, no ale wtedy nie byłoby sztuki :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Mistrz Szekspir popisał się ciekawą fabułą trzymającą w napięciu. Znajdziemy wątek miłosny z obyczajami w tle. Społeczny aspekt to też związki rodzinne, czy ukryta emancypacja, ukryta władza, ukryta mądrość.

Z całym szacunkiem dla geniuszu Szekspira, ale ta sztuka jest zwyczajnie głupia!
Dla odmiany mamy tu kobietę (ponoć cnót pełną) starającą się o względy mężczyzny. Nie szczędzi środków, by zostać żoną... no właśnie, kogo? Gdyby jeszcze jej wybranek był coś warty...
Helena zawiera układ z królem - wyleczy jego chorobę, a w zamian będzie mogła wyjść za mąż za kogo zechce (była...

• Dramaty
  • Klasyka