Zdrajca tronu

Okładka książki Zdrajca tronu
Alwyn Hamilton Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Buntowniczka z pustyni (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Buntowniczka z pustyni (tom 2)
Traitor to the Throne
Czwarta Strona
2017-07-05
2017-07-05
Data 1. wydania:
2017-01-01
Agnieszka Kalus
dziewczyna fantasy fantasy dla młodzieży literatura kanadyjska magia nastolatka niebezpieczeństwo szpieg ucieczka wojna

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Dziewczyny z pustyni nie płaczą

Link do recenzji

Ciężko jest mi to podsumować. Świetna książka. Pełna akcji. Bardzo dużo się w niej działo i ciężko mi powiedzieć która część była najlepsza, bo całość utrzymywała podobny poziom. Zdecydowanie lepszy i o wiele fajniejszy niż pierwszy tom.

Popłakałam się. Jestem maniaczka książkową i niewiele może wzruszyć moje książkowe serce, ale ta historia rebelii, poświęcenia i miłości pozostanie w moim sercu. Mam nadzieję, że tak samo pokochacie ją i wy.

Bardzo polecam. Są świetne zwroty akcji. Fajna kultura. I doskonale opisane emocje naszej bohaterki

Druga część zdecydowanie lepsza, niż pierwsza, co skłoniło mnie do naskrobania paru słów o niej. W pierwszej części nie podobała mi się jej typowość i zwykłość - jakaś rebelia, poświęcenie dla sprawy, bardzo młodzieżowe podejście. To, czym Zdrajca Tronu zaskarbia sobie bardziej moją uwagę, jest rozwinięcie fabuły przede wszystkim. W momencie, kiedy Amani trafia do pałacu...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Stwierdziłam, że druga i trzecia część podobały mi się praktycznie tak samo, więc dodam do nich identyczne opinie.

Amani to dziewczyna, która zawsze walczy o swoje. Jest wytrwała, kreatywna i mimo, że czasem udaje twardą i surową, to tak naprawdę jest bardzo dobroduszna.

Na pustyni dzieje się coraz gorzej, Sułtan ma nowe pomysły na realizację swoich zachcianek. Chce mieć...

Trochę gorsza niż pierwszy tom. Parę błędów w szyku zdania i powtórzeń. Dosyć fajne zakończenie. Nic niezwykłego, ot zwykłe czytadło na zabicie czasu i na oderwanie się od rzeczywistości.

Genialna. II TOM zaskakujący, intrygujący po prostu fantastyczny. Bardzo podobała mi się akcja oraz motyw zdrady przez córkę.

Akcja toczyła się troszeczkę o wiele wolniej niż przy I tomie, ale zakończenie mega mnie zaszokowało. Aż nie mogę się doczekać III TOMU 😁

"Zdrajca tronu" jest zdecydowanie lepszy niż pierwszy tom serii. Wydarzenia nie pędzą i nie są aż tak "puste" jak w "Buntowniczce z pustyni", a do całości dołącza w końcu gra na emocjach, niepewność i napięcie towarzyszą czytelnikowi przez cały czas.
Oczywiście książka nadal jest bardzo schematyczna i brakuje jej mocnych zwrotów akcji, nad czym ubolewam, ale z drugiej...

To jest świetne wciągające, zdecydowanie lepsze od pierwszego tomu. Po pierwszej części nie byłam nastawiona zbyt pozytywnie. Jednak to mnie po prostu porwało. Nawet nie jestem wstanie określić co dokładnie było lepsze. Bo chyba po prostu wszystko.

Oczywiście, jest to schematyczna pod wieloma względami książka, ale ma też w sobie kilka oryginalnych aspektów. Przede...

Zdrajca tronu to godny następca poprzedniej części cyklu. Nie brakuje tutaj akcji, ciekawej i wciągającej fabuły. Sama Amani będzie miała przed sobą wiele trudnych wyborów i wyzwań. Komu naprawdę może zaufać, a kto okaże się zdrajcą?
Jedną z rzeczy, które najbardziej przyciągają uwagę w tym tomie, są dodatkowe historie i legendy. Niektóre mają za zadanie opowiedzieć część...

1 824
    1 370