Zagubieni w czasie Tom 1

Okładka książki Zagubieni w czasie Tom 1 Marek Droździewicz
Okładka książki Zagubieni w czasie Tom 1
Marek Droździewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Poligraf Cykl: Zagubieni w Czasie (tom 1) fantasy, science fiction
Zagubieni w Czasie (tom 1)
Zagubieni w czasie
Wydawnictwo Poligraf
2017-05-01
2017-05-01

Słabe i nierówne. Banalna i przewidywalna przygodówka bez polotu. Płytko zarysowane postacie, absurdalne decyzję, totalny misz-masz. W sumie, nie do przyjęcia.

Nie znam autora i zakładam,że był to debiut. Czytam te krytyczne recenzję i trochę dziwię się złośliwości ludzi. Owszem,książce można wiele zarzucić zarówno w stylu czy logice akcji . Jednak nie można autorowi odmówić wyobraźni i pewnego entuzjazmu,a nawet pasji pisania. Duży plus za kreatywność ,nietypowość i wymykanie się sztampie ,która towarzyszy uparcie „zawodowym” autorom. Mam tylko drobną radę dla autora,jeśli w przyszłości będzie coś pisać-trochę więcej nadziej ,a mniej ponuractwa i niepotrzebnych śmierci . Czytelnicy chcą przeżyć pewien rodzaj baśni. Slogan –zabili go i uciekł w niektórych książkach jest jak najbardziej aktualny.

Książka całkiem ciekawa i szalona. Chwilami chaotyczna i zbyt szybko przechodząca od jednej sceny do drugiej (czy nawet od jednego konceptu do kolejnego),ale całościowo pozycja warta do przeczytania (lub przesłuchania audiobooka).
Szkoda tylko, że pomimo naprawdę ciekawego pomysłu, autor nie spędził więcej czasu nad każdym z nich (bo każdy jest na tyle ciekawy, by móc spokojnie wystarczyć na osobną książkę, a na pewno na jego głębszą eksplorację).
Dużym minusem dla mnie, jeśli chodzi o styl pisania jest brak szczególnego setupu I payoffu. Rzeczy które stają się rozwiązaniami problemów są wprowadzane zwykle tak późno jak się tylko da - zwykle w tym samym rozdziale lub najwyżej 1 rozdział wcześniej.
Kolejnym minusem jest niemal kompletny brak wybrzmienia tragedii lub śmierci w książce, przez co nigdy nie czujemy ich wagi. Postać potrafi zginąć, ale nigdy nie ma w książce czasu na głębszą reakcje ze strony postaci, co sprawia że śmierć czy tragedia (mimo swojego ogromu) zwykle nie jest tak mocno uderzająca jak powinna.
Mimo powyższych problemów, książka jest na tyle dobra i wciągająca że na pewno sięgnę po kolejną część.

Zainteresował mnie opis na książce więc postanowiłem sięgnąć po tą pozycje. Spodziewałem się czegoś innego ale nie było źle. Mamy tutaj grupę osób która musi przenieść się w czasie by zmienić tak sytuację aby nie doszło do pewnych wydarzeń. Wszystko toczy się inaczej i lądujemy na Ziemi ale kilka set lat później. Mamy tutaj dwa pola zapisu co na początku się sprawdza później już mnie. Ale co jeszcze w tej książce? Mamy inne rasy, skoki w czasie, statki kosmiczne, walki i wiele innych rzeczy. Akcja mknie do przodu i mimo sporych rozmiarów czyta się szybko. Na pewno sięgnę po kolejną cześć.

Ależ przygnębiająca książka, nic nie idzie tak jak powinno, wszystko idzie nie tak. Bohaterowie giną jeden po drugim. Dużo błędów logicznych sprawia, że chce się już tę książkę porzucić nieprzeczytaną. Słabiutko, chyba nie będę czytał drugiej części.

Mam wrażenie że książkę pisało AI ... Nie przemawia do mnie ani dziurawa fabuła, ani błędy logiczne czy też łatanie błędów naukowych pisanymi na szybko wtrąceniami w fabule.
Męczyłem się podczas czytania obu części.
Zakończenie ... wygląda na to że podczas pisania ktoś stał za Autorem i stukał niecierpliwie stopą w podłogę
- Szybciej, no szybciej bo nie zdążymy
- Dobra, masz, skończone, spadamy

Męczyłem się podczas czytania obu części.
- Szybciej, no szybciej bo nie zdążymy
- Dobra,...

Full wypas. Bardzo dobrze napisany SF. Dobrze zbudowana akcja, więź z bohaterami i tempo. Opisy idealne. Nie wiem czy to powieść po którą będę co 2 lata sięgał ale nie wykluczam że kiedyś może jeszcze zagladne. Czekam na coś nowego od autora a Zagubionych w czasie wszystkim polecam!

Lekkie, przyjemne SF. Dużo akcji, ciekawa fabuła. Autor zbyt chętnie uśmierca bohaterów....

Ciekawa książka.
Bardziej widziałabym film z taką fabułą. Książkę się dziwnie czyta. Mega dużo się dzieje i w pewnym momencie mamy ochotę powiedzieć WTF???

Ciekawa książka.

Powieść raczej dla nastoletniego odbiorcy. Im dalej w las tym więcej głupotek i przymrożeń oczu... czasem nawet miałem ochotę je zamknąć.
Sporo się dzieje, mamy tu miks przygody, odkrywcy i science fiction... nie ma tu nic głębszego - ot czytadło :-)

• Sci-Fi
  • Brak Legimi A