Ukraina moja miłość

Jarosław JunkoNadia Sawczenko Wydawnictwo: Edipresse biografia, autobiografia, pamiętnik
Edipresse
Ukraina wojna donbas separatyści porwanie
biografia, autobiografia, pamiętnik
Ukraina wojna donbas separatyści porwanie

Po książkę sięgnąłem skuszony bardzo niską ceną w koszyku z niechcianymi książkami. Całość opiera się na wywiadzie z Nadią Sawczenko.
Książka jest lekka i szybko się ją czyta. Polecam, ale raczej zainteresowanym tematyką Wschodu.

Książka stanowi zapis wywiadu przeprowadzonego z Nadią Sawczenko przez Jarosława Junko - korespondenta PAP w Kijowie.

Książka ma ponad 200 stron, ale jest to efekt "sztuczek" - pustych stron, sporej czcionki.

Wywiad obejmuje w szczególności pobyt bohaterki w rosyjskiej niewoli (pobyt w więzieniach oraz sprawa sądowa), powrót do ojczyzny, a także opis "kariery"...

Ciekawy i wciągający wywiad o tym jak można w jednej chwili stać się bohaterem a zaraz wrogiem.

Książka to długi wywiad - pięknie zredagowane i bardzo wciągające. Bardzo lekkie pióro!

Polecam wywiad z Nadią: http://magazyn.wp.pl/artykul/nadia-sawczenko-polityka-mnie-nie-zmieni-ale-moze-zabic

Zapewne nie ma w naszym kraju osoby, która by nie kojarzyła ukraińskiej porucznik Nadii Sawczenko. Styczność z tym nazwiskiem mieliśmy szczególnie przy okazji relacji z rosyjskiej sali sądowej, w której trwał jej proces. Jej bunt przeciw bezzasadnym oskarżeniom przejawiał się podejmowanymi głodówkami i bezpretensjonalnym podejściem do iście rozprawy niczym z „Procesu”...

• 52 książki (2017)
  • 2018
  • Najgorętsze premiery A.D. 2017
  • 2017-52 challenge
  • Ebook
  • 2019
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Ukraina moja miłość