Cara al Sol

Capital Book
postacie historyczne politycy Hiszpania
biografia, autobiografia, pamiętnik
postacie historyczne politycy Hiszpania

Dość stronnicze, ale napisane barwnym i plastycznym językiem wprowadzenie w genezę hiszpańskiej wojny domowej i powstanie Falangi. O samym Jose Antonio Primo de Riverze nie ma tutaj bardzo dużo, ale to w zupełności wystarcza. Przeszkadza z pewnością brak korekty, objawiający się powtórzeniami i dziwnie skonstruowanymi zdaniami.

Ilość nazwisk może miejscami przytłaczać, ale mimo to uważam za godną polecenia osobom zainteresowanym tematem.

Biografia Jose Antonio Prima de Rivery, postaci bardzo mało w Polsce znanej. Przywódca i ideolog hiszpańskiej Falangi, zamordowany przez komunistów na początku wojny domowej.
Widać, że to nie jest pierwsza książka o Hiszpanii tego autora i w tej tematyce (wcześniej pisał o gen. Franco). Bardzo sprawnie porusza się w tematyce hiszpańskiej lat 30-tych. Zgrabnie napisana.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Historia
  • Biografie