Generał Stanisław Maczek. Stal i honor - życie i służba dowódcy 1. Dywizji Pancernej

Evan McGilvray Wydawnictwo: Rebis biografia, autobiografia, pamiętnik
Man of Steel and Honour: General Stanisław Maczek
biografia, autobiografia, pamiętnik
Piotr Chojnacki, Katarzyna Bażyńska-Chojnacka
Stanisław Maczek generał

Książkę czyta się bardzo szybko, dużym plusem są zdjęcia, które uzupełniają tę pozycję. Bardzo dobrze, że mamy tu do czynienia moim zdaniem bardzo dobrym opisem osoby, jaką był zapomniany trochę dziś generał Maczek. Polecam

NOWA NIEUŻYWANA!!!

Cena: 20,00 zł + 10,00 zł przesyłka.

Bardzo dobra książka. Myślą że słowa Generała Maczka: " Żołnierz polski walczy o wolność wszystkich, ale umiera tylko dla Polski", oddają w pełni jego poświęcenie. Autor książki podkreśla jak duży wkład mieli Polacy walczący na II wojnie światowej obok Brytyjczyków i Amerykanów. Niestety po zakończeniu wojny los Generała Maczka był ciężki i smutny jak wielu innych Polskich...

Życie generała Maczka i szlak bojowy Czarnych Diabłów podany w pigułce. Czyta się szybko i bezboleśnie. Pozycja godna polecenia osobom, które pasjonują się historią II Wojny Światowej i chciałyby lepiej poznać losy tego kapitalnego dowódcy i człowieka.

Generał Stanisław Maczek, człowiek wielki, a w sumie tak mało znany, może nawet zapomniany przez nas Polaków. Może ta publikacja autorstwa brytyjskiego historyka, przywróci pamięć o tym niebanalnym człowieku i jednym z najwybitniejszych dowódców XX wieku.
Stanisław Maczek urodził się w Szczercu (dawna Galicja) w 1892 roku, a wiec w momencie, gdy Polski nie było już i...

Dyskusje

• Historia