Musisz mi uwierzyć

Okładka książki Musisz mi uwierzyć Minka Kent
Okładka książki Musisz mi uwierzyć
Minka Kent Wydawnictwo: Filia Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Mroczna strona
You Have to Believe Me
Filia
2020-09-30
2020-09-30
9788381951432
Kinga Markiewicz

Dwie kobiety. Wcześniej przyjaciółki, później rywalki, a teraz podejrzane o zabójstwo mężczyzny będącego wzorem wszelkich cnót. A przynajmniej ja podejrzewałam którąś z nich o zabicie byłego męża Dove, a obecnego partnera Kirsten. Każda z nich mogła mieć motyw, ale to była żona jest główną podejrzaną w policyjnym śledztwie.

Kobieta twierdzi, że jest niewinna jednak zarówno jej wcześniejsze działania zahaczające o stalking, jak i późniejsze niezbyt roztropne ruchy pogrążają ją coraz bardziej.

Z każdym rozdziałem pojawia się więcej niewiadomych, motywów i piętrzących się podejrzeń, nie tylko wobec kobiet, ale i ofiary. Czy szanowany nauczyciel, obywatel lokalnej społeczności mógł mieć drugą twarz, której nie ujawniał? Mógł nie być tak święty jak powszechnie uważano? Czy tylko grał? A może to Dove doszukuje się motywów tam gdzie ich nie ma, by odsunąć podejrzenia od własnej osoby?

Autorka bawi się czytelnikiem kierując go co rusz w innym kierunku, podrzucając coraz to nowe tropy, a wyjaśnienie okazuje się zupełnie inne, niż którekolwiek z podejrzeń kłębiących się w głowie.

Kobieta twierdzi, że jest niewinna jednak zarówno...

Slabiutka pozycja, ktora wcale nie zaskakuje jak nam okladka obiecuje. Nudna, a nawet irytujaca fabula.

"Musisz mi uwierzyć" Minka Kent.

Dove Damiani rozwiodła się ze swoim mężem z jego inicjatywy po wielu latach małżeństwa. Już po rozwodzie jej były mąż związał się z bliską przyjaciółką Dove, Kirstin. I nagle w pobliżu domu Dove zostają odnalezione zwłoki jej byłego męża. Oczywiście, Dove staje się jedną z podejrzanych.

Historia kryminalna dość dobrze się rozwija, zakończenie jest zaskakujące, jak wiele innych. Fajne czytadło na długie wieczory.

"Musisz mi uwierzyć" Minka Kent.

Historia kryminalna dość dobrze się rozwija,...

Bardzo słaba pozycja, wszystko przewidywalne do bólu, postaci mdłe, końcówka nijaka.

"Musisz mi uwierzyć" autorstwa Minki Kent to poruszający thriller psychologiczny, który wciąga nas w labirynt emocji i niewyjaśnionych tajemnic. Dove Damiani, główna bohaterka, przeżywa bolesny rozwód, a kiedy ciało jej byłego męża zostaje znalezione, staje się główną podejrzaną.

Kent doskonale buduje atmosferę napięcia, eksplorując psychikę Dove i jej relacje z otaczającym ją światem. Czytelnik jest zmuszony razem z nią kwestionować rzeczywistość, gdy dowody zaczynają się piętrzyć przeciwko niej.

Fabuła skręca w niespodziewane kierunki, a autorka sprawnie posługuje się psychologicznymi elementami, rzucając wątpliwość na to, co jest prawdą, a co jedynie iluzją. Minka Kent wplata zaskakujące zwroty akcji, trzymając nas w nieustannym napięciu do ostatnich stron.

"Musisz mi uwierzyć" to nie tylko historia kryminalna, lecz także głęboka analiza ludzkiej psychiki i zdolności do samopoznania. Czy Dove Damiani jest niewinna, czy może jednak skrywa mroczne tajemnice? To pytanie towarzyszy przez całą lekturę, czyniąc ją niezwykle absorbującą. Minka Kent w mistrzowski sposób eksploruje granice między prawdą a kłamstwem, pozostawiając nas z wrażeniem głębokiej refleksji nad naturą ludzką.

Wraz z rozwojem fabuły, Minka Kent przedstawia bohaterkę jako silną, ale jednocześnie skomplikowaną postać. Dove staje się tajemniczą enklawą emocji, gdzie żal, złość i poczucie niesprawiedliwości przeplatają się z chwilami refleksji nad własnym życiem.

Kent zgrabnie posługuje się retrospekcjami, odsłaniając fragmenty przeszłości bohaterki, które stopniowo rzucają światło na bieżące wydarzenia. Dialogi są intensywne, a psychologiczne napięcie sprawia, że trudno oderwać się od lektury.

Warto docenić również sposób, w jaki autorka rysuje otoczenie postaci. Opisy miejsc i relacji między postaciami są wyraziste, co sprawia, że z łatwością przenosimy się do świata stworzonego przez Kent. Dodatkowo zręczne układanie puzzli fabularnych elementów sprawia, że każda kolejna strona jest zagadką, której rozwiązanie zdaje się migotać tuż przed nim.

"Musisz mi uwierzyć" to nie tylko kryminał, ale również głęboka podróż w głąb ludzkiej psychiki, gdzie granice między rzeczywistością a złudzeniem stają się zacierać. Minka Kent udowadnia swoje mistrzostwo w konstruowaniu trzymających w napięciu opowieści, zaskakując czytelnika do samego końca. Dla miłośników inteligentnych thrillerów psychologicznych ta książka będzie niezapomnianym doświadczeniem.

Fajne, ale mam wrażenie, że czegoś mi tu brakuje. Zakończenie takie mocno na szybko i typowo filmowe zakończenie. Mimo wszystko warte przeczytania, bo książka wciąga

Chyba najsłabsza książka Minki Kent z dotychczasowych które czytałam. 2/3 książki całkiem idzie, ale gdy zorientowałam się kto jest mordercą już tak fajnie się nie czytało-byle skończyć. Ta przewidywalność mnie wkurzyła bo lubię być zaskoczona. Dużym plusem tej powieści jest to, że akcja jest wartka-nie ma niepotrzebnych dłużyzn, więc szybko się czyta. Będzie się podobać fanom B.A. Paris;)

Thrillery psychologiczne mają to do tego że wciągają czytelnika w ciekawą historię życia naszych bohaterów. W "Musisz mi uwierzyć" poznajemy Dove, która jest po rozwodzie ze swoją wieloletnią i pierwszą miłością. Jej byłego męża znajdują martwego w zagajniku obok jej mieszkania. Dziwny zbieg okoliczności i oczywiście była żona zostaje uznana jako winna śmierci Iana. Lecz Dove jest pewna że tego nie zrobiła. Mimo ich jej mąż związał się z jej przyjaciółką żywiła nadal uczucia do Iana. Derycuje się na śledztwo we własnym zakresie, dzięki temu dowiadujemy się że Ian nie był wcale takim super mężem. Autorka przedstawia nam obraz idealnego małżeństwa, związku , aż do momentu poznania prawdy o jednym z bohaterów. Ian - nauczycieli historii miał słabość do swoich uczennic, z jedną w dał się w romans, który zaowocował ciąża i jego obecna partnerka również w niej jest. Dove i Kirsten łączą swoje siły, w rozwiązaniu zagadki tragicznej śmierci Iana, a koło Kirsten kręci się sąsiad David, który wcześniej nie interesował się chęcią pomocy sąsiadom i to on odgrywa wraz ze swoją córką najważniejszą rolę w tej książce. Emocjonujące przeżycia,porwanie,wyznanie nastoletniej kochanki Iana ukarze prawdę o nauczycielu historii z małego miasteczka oraz to kto jest jego mordercą. Intrygujący thriller psychologiczny w którym należy się uważnie skupić na postaciach drugoplanowych.

Bardzo ciekawa, podobał mi się aspekt psychologiczny, możliwość wczucia w perspektywę bohaterek. Chociaż przeczuwałam zakończenie to i tak uważam, ze bardzo przyjemna książka.

Nie będę się nad tą książką dłużej zastanawiać, nie wbiła mnie w fotel, ale dobrze się bawiłam, byłam ciekawa co będzie dalej.

• Audiobooki