Musisz mi uwierzyć

Okładka książki Musisz mi uwierzyć
Minka Kent Wydawnictwo: Filia Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
2020-09-30
9788381951432
Kinga Markiewicz

więcej Więcej

Nieoczekiwane zakończenie, autorka już na samym początku naprowadza nas mylnie na zabójcę, trzymająca w napięciu. Jak najbardziej polecam.

Jest to moje kolejne spotkanie z autorką. Dove to bohaterka książki, która ma za sobą trudną przeszłość. Jej były mąż zdradził ją z instruktorką jogi. Życie, które było idealne, stało się smutne oraz przygnębiające. Pewnego dnia Ian - mąż, były mąż Dove ginie w tajemniczych okolicznościach. Jego ciało zostaje znalezione przed domem Dove. Kobieta staje się główną podejrzaną....

Jakiś rok temu przeczytałam "Perfekcyjne kłamstwa" pani Kent i do dziś pamiętam jakie wrażenie zrobił na mnie ten thriller.
Dziś skończyłam lekturę "Musisz mi uwierzyć" I dziwię się, że jej ocena na LC ma mniej niż 7 gwiazdek. Jak dla mnie powieść posiada wszystko by śmiało mówić, że ma w sobie to coś. Podobało mi się prowadzenie narracji z kilku perspektyw. Fabuła...

Duszny klimat nieco w stylu thrillerów domestic noir to znak rozpoznawczy thrillerów Minki Kent. "Musisz mi uwierzyć" to kolejny z nich, w którym nic nie jest takim, jakim się wydaje, a jak głosi okładka "piękni ludzie skrywają najbrzydsze sekrety". Historię poznajemy z perspektywy dwóch kobiet - niegdyś przyjaciółek, obecnie uwikłanych w skomplikowane relacje, połączone...

Przeczytałam wszystkie książki Minki Kent i w mojej ocenie "Musisz mi uwierzyć" jest jedną z lepszych. Książka trzyma w napięciu od początku do końca, autorka cały czas podsuwa fałszywe tropy, wodząc czytelnika za nos..
Ciekawa fabuła, intryga, aura tajemniczości i niepokoju tworzą niepowtarzalny klimat tego thrillera. Polecam!!!

Było to moje pierwsze spotkanie z autorką i bez jakiegoś większego szału. Książkę czyta się szybko. Autorka stara się manipulować czytelnikiem, ale w końcu idzie się połapać o co może chodzić. Książka raz wciąga, a raz masz ochotę odpocząć od niej. Koniec taki sobie bez żadnej bomby. Główna bohaterka i jej obsesja mogą drażnić czytelnika, jedno i to samo mówi, myśli.

Szału nie było. Spodziewałam się czegoś więcej ale mimo wszystko fajnie i lekko pochłonięta historia. Czytając, zastanawiałam się nad psychiką bohaterki-momentami byłam skłonna posądzić o zaburzenia psychiczne:) Zakończenie lekko zaskoczyło.

Nie jest to najlepsza historia autorki, ale lekka zbrodnia w połączeniu z psychiką bohaterów, którzy mieli drobne motywy, jest świetna. Bardzo szybko się czytało, książka na dwa wieczory.

Świetny thriller. Porównywalny do twórczości B.A.Paris. Ciekawy, intrygujący, nieprzewidywalny. Dla mnie super!

Wciągnęła mnie, szybko i przyjemnie sie czyta. Lubię takie historie, gdzie nie ma dużej zbrodni, ale psychika bohaterów buzuje.

• 2021
  • 2020