Nadzieja na końcu świata

Sonia Draga
Eine Hoffnung am Ende der Welt
literatura piękna
Anna Makowiecka-Siudut

W książce autorstwa Pani Lark poznajemy Helenę Grabowską, która wraz z siostrą, Lucyną, po deportacji ze Lwowa na Syberię trafia w końcu do Persji. Znajdują się one w obozie dla uchodźców, gdzie okazuje się, że kilkaset polskich sierot ma otrzymać azyl w Nowej Zelandii. W Helenie na nowo budzi się nadzieja na lepsze jutro i na nowy początek. Jednak czy jej plany się...

Bardzo ciekawy pomysl na ksiazke. Pelno emocji i refleksji. Troche ciezko mi sie ja czytalo ze wzgledu na styl pisania autorki, ale nawet w tym wypadku nie bylo tragedii :) Polecam przeczytac!

Sarah Lark - ,, Nadzieja na końcu świata ‘’ Wojenne losy rodziny Grabowskich.

Jakiś czas temu sięgnąłem w księgarni po zupełną nowość,, Czas ognistych kwiatów ‘’ bardzo zaintrygowała mnie ta książka, ale wiedziony obawami chciałem się przekonać i poznać co nieco z warsztatu nieznanej mi pisarki.
Sarah Lark dotychczas nie była mi w ogóle znana. Więc wziąłem tą o to...

Latoa czterdzieste,wojan.Polskie dzieci z Syerii zostają odedsłane do Nowej Zelandii.Mniej i bardzie sprytna siostra i obie sobie poradzą i w Noowej Zelandii i nowej Polsce

Fabuła dość naiwna, ale dużo można się tu dowiedzieć o Maorysach. Temat ten był zupełnie dla mnie obcy - przeczytałam z zaciekawieniem. Ogólnie polecam.

Uwielbiałam Sarah Lark odkąd przeczytałam "W krainie białych obłoków"; historia zachwyciła mnie i wciągnęła bez reszty. Później przeczytałam z zapartym tchem kilka kolejnych części. Z niecierpliwością czekałam, aż dotrze do mnie "Nadzieja na końcu świata". I dotarła w kartonie z kilkoma innymi tomami tej samej autorki.

Zamysł powieści jest porywający, byłam niesamowicie...

Niech Was nie zwiedzie krótki opis tej książki - uwierzcie mi ona w najmniejszym stopniu nie jest porywająca. Osobiście rzuciłam się na tą książkę ponieważ inne pozycje tej autorki były naprawdę całkiem interesujące.
Pani Lark pisze według pewnego schematu:
1. Główna bohaterka- piękna, biedna, zagubiona
2. Wyrusza statkiem do Nowej Zelandii
3. Na statku czuje się zagubiona,...

Wojna opisana po łebkach,Syberia tylko napomknięta,trochę lepiej wypadły wątki poświęcone Maorysom.Szkoda po opisie spodziewałam się naprawdę dobrej lektury.

Kolejna (ostatnia?) część sagi Nowozelandzkiej, pisana chyba troszkę na siłę. Nudniejsza i bardziej naiwna od poprzednich tomów, ale kto przeczytał tamte, chętnie zapozna się z dalszymi losami bohaterów.

• 2018
  • 2019
  • 2017
  • 2017
  • W bibliotece
  • Przeczytane w 2019
  • Z biblioteki
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Nadzieja na końcu świata