Pieśni o wojnie i miłości

Okładka książki Pieśni o wojnie i miłości
Santa Montefiore Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Kroniki Deverillów (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Kroniki Deverillów (tom 1)
Songs of Love and War
Świat Książki
2017-06-14
2017-06-14
Alina Jakubowska
Alina Jakubowska

Urzekła mnie ta powieść. Książka spodoba się wszystkim, którzy lubią sagi rodzinne z wielką historią w tle.

Polecam !!!

Santa Montefiore nie zawodzi. Bardzo lekka, przyjemna i odstresowująca książka. Idealna na długie jesienne czy też zimowe wieczory. Cała seria świetnie sprawdzi się również jako przerywnik między ciężkimi, bardziej wymagającymi lekturami.

Jak to zwykle bywa u Santy Montefiore - połączenie wątku miłosnego z duchami :) Bardzo wciągająca opowieść o rodzie Deverillów. Czytało mi się znakomicie, choć słyszałam, że niektórym się momentami ciągnęła. Już nie mogę się doczekać, kiedy zacznę kolejną część.

Santa Montefiore po raz kolejny czaruje nas swoja powieścią, jej język jest prosty, ale jednocześnie fascynujący, bogate opisy przyrody nie nudzą a zachwycają, postacie które kreuje wplątane w trudne życiowe rozterki, problemy, dramaty są z jednej strony bardzo nam odległe, ale z drugiej nie trudno znaleźć w nich siebie samego, nie zagłębić się w refleksji : co ja bym...

Świetna, każda strona intrygująca z nowymi wiadomościami, piekne opisy przyrody dajace się ponieść w tamte rejony. Jest zamek, są romanse, śluby dla pieniędzy, śluby z rozsądku i zwroty akcji na które czekałam by biedni zasmakowali pieniądza, czekam na kolejną częśc z niecierpliwością..

Na półkach: , , , , , ,

Santa Montefiore pisarka wspaniała,ładnym językiem i stylem napisała powieść.
Po prostu przepiękna,magiczna.Czyta się,lekko i przyjemnie.

Tłem dla pierwszej książki z serii jest dążenie Irlandii do uzyskania niepodległości i wojna. Wydawać by się mogło, że lata 20. XX wieku, to okres względnie spokojny ale tak nie jest . Irlandia, Anglia, walka o niepodległość, spory, patriotyzm, miłość,
Castle Deverill - symbol dawnego luksusu i bezpieczeństwa. Z wypiekami na twarzy i zapartym tchem śledziłam kolejne...

Gdybym miała opisać tę historię jednym słowem, powiedziałabym, że jest zawiła. Taka trochę Moda na sukces. Każdego z każdym coś łączy, każdy ma przed kimś jakąś tajemnice, przeszłość dogania przyszłość, każdy bohater myśli, że robi dobrze, a wychodzi jak zwykle. Książka mnie nie zachwyciła. Nie potrafiłam wczuć się w historię żadnego z bohaterów. Po prostu czytałam książkę,...

Piękna historia

• 2019