Przeklęty prom

Dominika Górecka
Dominika Górecka rejs wampiry wirus Bałtyk

Okładka książki Potwór i ludzie Sofia Falkenhem, Mats Strandberg
Ocena 7,8
Potwór i ludzie Sofia Falkenhem, Ma...
Okładka książki Potwór i cyrk Sofia Falkenhem, Mats Strandberg
Ocena 7,9
Potwór i cyrk Sofia Falkenhem, Ma...
Okładka książki Nocny potwór Sofia Falkenhem, Mats Strandberg
Ocena 7,5
Nocny potwór Sofia Falkenhem, Ma...

Jest dopiero połowa stycznia a ja już mogę stwierdzić z czystym sumieniem, że to moja najgorsza książka roku. Największe rozczarowanie.

Przyznaję, że początek zapowiadał się świetnie i pierwsze ok 120-130 stron przeczytałam jednym tchem.

Wielu bohaterów, różnych bohaterów, którzy patrzą na sytuację z innego punktu widzenia. To było świetne. Gdzieś na promie, w poczekalni...

Idealne na wakacje - czyta się całkiem lekko.
Nie podobało mi się reklamowanie książki miejscem akcji - był to oczywisty wabik, bo fakt że Baltic Charisma podróżuje po Bałtyku nie ma dla historii żadnego znaczenia.
Liczyłem też na to, że potwory zostaną mocniej osadzone w nordyckiej mitologii, niestety autor zdecydował się na dość generyczne wampiry

4,5/10. Zapowiadało się ciekawie, skończyło się w dość oczywisty sposób.
W moim odczuciu zbyt wielu bohaterów zostało wyciągniętych na pierwsze role, przez co całość narracji była prowadzona

Czytałam ją w dwóch podejściach - za pierwszym razem wytrzymałam ok 70 stron i odłożyłam wynudzona. Za drugim (dobrych kilka miesięcy później) poszło już z górki, pierwszy atak i coś się zaczęło wreszcie dziać, ale też bez szału.
Jak dla mnie bohaterów było za dużo, nie lubię takiego skakania co rozdział (krótki zresztą, najdłuższe, rzadkie, miały tylko kilka stron) inna...

Książka rewelacja! Dostarcza takich emocji, że miałam w nocy koszmary o wampirach. Zmiana perspektyw w narracji powoduje, że książkę czyta się jednym tchem. Bardzo dziwią mnie negatywne oceny, bo to jedna z najbardziej wciągających książek, jakie ostatnio przeczytałam.

Książka jest niczego sobie. Jest dość ciekawa, nie mogę zaprzeczyć, ale nie wzbudziła we mnie gwałtownych emocji. Strandberg napisał to dzieło z wielu perspektyw, co znacznie podniosło jakość książki. Czytelnik ogląda tragedię ,,Baltic Charismy" z wielu punktów widzenia, dzięki czemu akcja staje się bardziej wartka. Powiem szczerze, że perspektywy niektórych bohaterów były...

Całkiem ciekawy horror, wiadomo, skoro wampiry wśród ludzi, w zamkniętej przestrzeni, to powinno być krwawo.

Brrrrr fuj!

Ja promem od czasu przeczytania, dziekuje nie plywam.

Bardzo nudna i męcząca książka. Sama się sobie dziwię,że ją skończyłam. Nie polecam. Jedynie na plus jest narracja, to znaczy historia jest opisywana z punktu widzenia różnych bohaterów, nie ma jednego narratora.

• Horror
  • 2017