Przeklęty prom

Dominika Górecka
Dominika Górecka rejs wampiry wirus Bałtyk

Okładka książki Potwór i ludzie Sofia Falkenhem, Mats Strandberg
7,7
Potwór i ludzie Sofia Falkenhem, Ma...
Okładka książki Potwór i cyrk Sofia Falkenhem, Mats Strandberg
7,9
Potwór i cyrk Sofia Falkenhem, Ma...
Okładka książki Nocny potwór Sofia Falkenhem, Mats Strandberg
7,5
Nocny potwór Sofia Falkenhem, Ma...

Książka rewelacja! Dostarcza takich emocji, że miałam w nocy koszmary o wampirach. Zmiana perspektyw w narracji powoduje, że książkę czyta się jednym tchem. Bardzo dziwią mnie negatywne oceny, bo to jedna z najbardziej wciągających książek, jakie ostatnio przeczytałam.

Książka jest niczego sobie. Jest dość ciekawa, nie mogę zaprzeczyć, ale nie wzbudziła we mnie gwałtownych emocji. Strandberg napisał to dzieło z wielu perspektyw, co znacznie podniosło jakość książki. Czytelnik ogląda tragedię ,,Baltic Charismy" z wielu punktów widzenia, dzięki czemu akcja staje się bardziej wartka. Powiem szczerze, że perspektywy niektórych bohaterów były...

Całkiem ciekawy horror, wiadomo, skoro wampiry wśród ludzi, w zamkniętej przestrzeni, to powinno być krwawo.

Brrrrr fuj!

Ja promem od czasu przeczytania, dziekuje nie plywam.

Bardzo nudna i męcząca książka. Sama się sobie dziwię,że ją skończyłam. Nie polecam. Jedynie na plus jest narracja, to znaczy historia jest opisywana z punktu widzenia różnych bohaterów, nie ma jednego narratora.

Jakże umęczyła mnie ta książka. Początek niezły, ale później tylko gorzej. Dużo krwi, sapania i okropności. Dla osób o mocnych nerwach i dużej sile zaparcia do czytania takich odrealnionych historii.

Przeczytałam, ale nieco ponad 120 stron. Jak już akcja się rozwinęła i doszło do momentu, jak dziecko rzuciło się na pasażera i zaczęło go wysysać z życia, to stwierdziłam, że nie ma co tego czytać. Ogólnie początek jakoś się tam kleił, jakaś historia. Coś tam się dzieje. Mgła tajemniczości itp, ale nic rewelacyjnego. Taki horror klasy D może.

Gdy wampiry wejdą na pokład statku nie może się to dobrze skończyć dla nikogo. Mats Strindberg zaserwował nam pełnokrwisty,w sensie dosłownym,horror .Prom "Baltic Charisma", Sztokholm –Turku, w Finlandii zabiera ze sobą na pokład nie tylko amatorów mocnych trunków i wycieczkowego bzykanka .W parę godzin po wypłynięciu wyprawa zamienia się w koszmar. Książka trzyma dobre...

Spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Po przeczytaniu opisu zapowiadało się na thriller w skandynawskim stylu, a tu takie coś, niespodzianka. Niestety niezbyt fajna.

Dyskusje

• Horror