The Marriage Lie

Mira
2016-12-27
2016-12-27
0778319768

W końcu książka, która wciąga.
Zaskakuje
Ciekawa pozycja na kilka wieczorów.

W końcu książka, która wciąga.
Zaskakuje
Ciekawa pozycja na kilka wieczorów.

"Idealne małżeństwo" to trzymający w napięciu thriller, który rzuca światło na tajemnice ukrywane za fasadą doskonałego związku. Kimberly Belle mistrzowsko buduje atmosferę niepewności, gdy główna bohaterka, Iris, staje przed nagłym zniknięciem swojego męża Willa. Zagadkowe okoliczności i kolejne pytania, na które Iris szuka odpowiedzi, prowadzą przez labirynt kłamstw i nieujawnionych tajemnic.

Autorka zgrabnie eksploruje tematy związane z zaufaniem, zdradą i prawdziwą naturą relacji małżeńskich. Opowieść nie pozwala oderwać się od lektury, skłaniając do ciągłego spekulowania, co tak naprawdę kryje się za idealnym związkiem bohaterów. Belle ukazuje, że nawet najbardziej doskonałe małżeństwo może skrywać mroczne sekrety, a prawda często jest bardziej skomplikowana, niż się wydaje.

"Idealne małżeństwo" to nie tylko emocjonujący thriller, lecz także spojrzenie na psychologiczne aspekty relacji między ludźmi. Kimberly Belle porusza czytelnika do głębokich refleksji nad naturą prawdy i konsekwencjami ukrywania pewnych faktów. Dla miłośników intrygujących historii o małżeńskich tajemnicach ta książka z pewnością nie zawiedzie.

Autorka wplata w fabułę nieoczekiwane zwroty akcji, trzymając nas w nieustannym napięciu. Nie pozostawiając miejsca na nudę, Belle umiejętnie układa puzzlowe elementy historii, odsłaniając kolejne fragmenty zagadki w precyzyjny sposób. Jesteśmy niejednokrotnie zaskakiwani, gdy wydaje się, że znamy już całą prawdę, tylko po to, by dowiedzieć się, że to dopiero wierzchołek góry lodowej.

Głębia psychologiczna postaci wzbogaca narrację, sprawiają, że z łatwością utożsamiamy się z uczuciami i dylematami bohaterów. Iris, próbująca zrozumieć motywy męża, staje się dla nas przewodnikiem przez labirynt emocji, w którym każde zakręty skrywają nowe tajemnice.

Mocną stroną "Idealnego małżeństwa" jest także wnikliwe spojrzenie na społeczne oczekiwania i presję związane z utrzymaniem pozorów idealnego życia małżeńskiego. Belle rzuca światło na to, jak łatwo można utracić równowagę między prywatnością a społecznymi oczekiwaniami, co może prowadzić do niebezpiecznych konsekwencji.

Podsumowując, "Idealne małżeństwo" to nie tylko thriller z elementami psychologicznymi, ale także głęboka analiza relacji międzyludzkich. Zdolność Kimberly Belle do trzymania w nieustannym napięciu oraz budowanie złożonych postaci sprawiają, że ta powieść zasługuje na uwagę miłośników inteligentnych i intrygujących opowieści.

Dobrze napisany, trzymający w napięciu ze zwrotami akcji w najmniej spodziewanych momentach książka -idealna na jesienny wieczór z dreszczykiem. Bez przerysowania i przegięcie.

Zachowania bohaterów nielogiczne i niezrozumiałe.

Zachowania bohaterów nielogiczne i niezrozumiałe.

1982

Z początku mocno wciągająca, potem jednak stała się zbyt nierzeczywista, a jednocześnie dość przewidywalna. Historia miała ogromny potencjał, ale po drodze gdzieś to się rozmyło. Mimo wszystko, szybko przeczytałam.

Nie dokończyłam, ale i tak już było wiadomo, co i jak. Chwilami żenująca chwilami wciągająca.

Wciągający początek, z przewidywalnym środkiem i ze słabym plot twistem w zakończeniu, który według mnie w ogóle nie pasował do bohaterki. Tak w skrócie mogę opisać tę książkę.

Czytało się ją dosyć szybko, więc poświęciłam jej raptem dwa dni, ale nie była to satysfakcjonująca lektura.

Moim zdaniem książka jest świetna. Przez cały czas trzymała w napięciu i dawała poczucie, że zaraz coś się wydarzy. Ciężko było ją odłożyć, a po skończeniu czuje żal, że to już koniec przygody :)

Szkoda mi było Iris - zasługiwała na znacznie więcej.
Natomiast co do Willa - uważam, że mocno zmarnował posiadany przez siebie potencjał.

Szkoda mi było Iris - zasługiwała na znacznie więcej.

Świetna ! Wciąga od początku do końca .

Świetna ! Wciąga od początku do końca .