Idealna żona

Data 1. wydania:
2019-06-25
Kinga Markiewicz

więcej Więcej

Beth stawia wszystko na jedną kartę i ucieka. Czy uda jej się oszukać męża, i zachomikować się w taki sposób by jej partner nigdy już nie znalazł? Maltretowana przez wiele lat ma już dosyć i chce sobie ułożyć życie na nowo. Jednakże jest to bardziej skomplikowane niż można by było się spodziewać. Jak skończy się ta historia?

Wciągnęła mnie, lubię takie klimaty :)

52/35k/52/2021

Nie mogłam się doczekać aż ją skończę! Początek tak nudny, że ciężko przebrnąć. Zakończenie nie było rewelacyjnie. Taka jakaś nijaka. Nudna.

" Łzy to oznaka słabości, po której zawsze następuje kara. "

Zgadzacie się z tym ?

Piękna, zadbana, modnie uczesana, umalowana, ubrana. Skromna, opanowana, niekiedy uległa i przede wszystkim posłuszna swojemu mężowi. Czy tak właśnie powinna prezentować się tytułowa " Idealna żona " ?
A gdzie w tym wszystkim czas na jej własne przyjemności ? Przechadzanie się po domu w...

Ależ to było dobre! Ależ to było przewrotne i zaskakujące! Więcej nic nie dodam, pozycja absolutny must read, świetna.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Beth Murphy zmienia tożsamość, wygląd i miejsce zamieszkania. Długo i precyzyjnie przygotowuje się do ucieczki od męża oprawcy, który przez 10 lat poniżał ją, upokarzał i używał przemocy. Od tej chwili nie ma odwrotu, już nigdy nic nie będzie takie samo. Beth nadal jednak nie może czuć się bezpieczna, jeśli choć na chwilę straci czujność, jeśli popełni choć jeden...

Nie tego sie spodziewalem, to bardziej dramat obyczajowy niz thriller. Ale czytalo sie dobrze.

Idealna żona... Czyli w zasadzie jaka? Pewna siebie, zadbana, elegancka, dbająca o swoje zdrowie i rozwój zawodowy? Czy może potulna, wyrozumiała, poświęcającą się dla innych?
Z całą pewnością powinna być sobą. I nigdy nie pozwolić na to, że stracić swoją tożsamość.

W tej historii kobieta jest ukazana jako ta słabsza, niezdarna, małowartościowa, tchórzliwa. Ta, którą...

Interesująca, ale w pierwszej połowie trzeba dołożyć starań, żeby przebrnąć natomiast później książka nabiera fajnej akcji. Ogólnie była fajna

• 2020
  • 2020
  • 2021
  • Audiobook
  • Legimi

Dodaj cytat z książki Idealna żona