Kup teraz - 16 ofert w cenie od 6.99 zł do 34.90 zł

Patronat LC
Maciej Siembieda Wydawnictwo: Wielka Litera Cykl: Jakub Kania (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Wielka Litera
dzieło sztuki dziennikarz II wojna światowa Jan Matejko literatura polska obraz powieść sensacyjna śledztwo śmierć thriller
Jakub Kania (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller

Oficjalne recenzje i

A imię jego jest czterysta czterdzieści i cztery

Link do recenzji

"W wypadku samochodowym ginie dziennikarz jednej z popularnych gazet. Jego auto zostaje zmiażdżone przez rozpędzonego tira na albańskich rejestracjach.
Ta śmierć nieprzypadkowo udaremnia ujawnienie ważnych dokumentów dotyczących "Chrztu Warneńczyka" - najczęściej kradzionego obrazu Jana Matejki.
Jakub Kania, prokurator IPN-u i adresat dokumentów, zostaje wciągnięty w...

"Szukaj szczeliny, mawiał wtedy do siebie. Drobnego pęknięcia, kruchej spoiny między cegłami lub choćby mikroskopijnego kamyka wystającego z muru. Czegoś, o co można zahaczyć chcąc iść dalej. Coś takiego zawsze istnieje."

Traktuję powyższy cytat jako dewizę samego autora. Nie tylko jego bohater kluczy, szuka tych drobnych rys, które zmieniają cały kontekst. Maciej...

Zdecydowanie jedyna w swoim rodzaju - na pograniczu kryminału, powieści akcji i przygodowej. Jest świetnie wyważona, ciekawy motyw historyczny, dobrze opisane śledztwo, jest trochę akcji, ale zdecydowanie większy nacisk na wątek odkrywania prawdy. Książka zdecydowanie mi się podobała i chętnie sięgnę po kolejne z tej serii.

Bardzo fajne połączenie fakotw z fikcyjna literatura. Historia wciąga.
Natomiast na minus przemewia zakończenie i częste przeskoki w czasie przez co trzeba się skupić.
Czekałam do końca żeby dowiedzieć się na czym polega chrzest warnenczyka a tu walnelo mi wykład o czerwonym barwniku z biedronek

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Całkiem ciekawa pozycja, chociaż spodziewałam się czegoś innego. Bardziej wciągnęła mnie historia obecna

@maciejsiembieda to autor, którego, teraz mogę już śmiało powiedzieć, książki kupuję w ciemno.
Po "Kukłach", które zrobiły na mnie duże wrażenie, postanowiłam sięgnąć po pozostałe pozycje autora. W pierwszej kolejności padło na "444".
Nie zawiodłam się. Bardzo ciekawa, wciągająca i wielowątkowa fabuła. Budzi we mnie lekkie skojarzenie Indiany Jonesa 🤠
Historia oparta jest...

Genialna książka. Fantastyczne połączenie faktów historycznych z fikcja literacką. Taki „Kod Leonarda da Vinci” w polskim wydaniu. Zamiast Świętego Grala jest obraz Jana Matejki „Chrzest Warneńczyka”, który skrywa w sobie tajemnice pojednania najpotężniejszych religii świata - chrześcijaństwa i islamu. Razem z narratorem przenosimy się zarówno w czasie, jak i przestrzeni...

Może i jest potencjał, był pomysł i dlatego dam autorowi jeszcze szansę.
Ale sposób przedstawienia historii mnie nie przekonał. Zbyt wiele przeskoków w czasie, przez co całość stała się mało czytelna. Zakończenie abstrakcyjnie i jak dla mnie nie do przyjęcia. Nie rozumiem dlaczego autor uparł się by bohater był pracownikiem IPN, trzy minuty zajęło mi sprawdzenie że pion...

Bardzo ciekawy pomysł na fabułę, wiele postaci i zdarzeń opartych na faktach. Przyjemnie się czyta, a wątek związany z głównym osobowym bohaterem bardzo fajny. Na pewno sięgnę po następną książkę Pana Macieja. Polecam i życzę miłej lektury.

Książka ciekawa, całkiem wciągająca. Trochę mnie zdziwiło to science fiction na końcu i przez to też uważam że końcówka książki jest mocno naciągaNa. Rozumiem idee autora by pokazać czterech wybrańców co 444 lata więc i ostatni musiał być w dalekiej przyszłości ale jakoś mi to nie grało.... I wątek Kani i Kasi taki też na siłę - miłość wciśnięta w intrygę.

Książka niby...

1 390