Patronat LC
Maciej Siembieda Wydawnictwo: Wielka Litera Cykl: Jakub Kania (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Wielka Litera
dzieło sztuki dziennikarz II wojna światowa Jan Matejko literatura polska obraz powieść sensacyjna śledztwo śmierć thriller
Jakub Kania (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller

Recenzje oficjalnych recenzentów i

A imię jego jest czterysta czterdzieści i cztery

32 Link do recenzji

"444" to moje pierwsze spotkanie z autorem i jestem po protu zachwycona. Jest to ciekawa historia , która łączy ze sobą prawdziwe zdarzenia z fikcją. Główny bohater prokurator Jakub Kania pracujący w IPN zajmuje się sprawami zaginionych dzieł sztuki. Zupełnym przypadkiem odzywa się do niego dziennikarz, który pragnie dowiedzieć się prawdy na temat zaginionego obrazu Matejki...

Rewelacyjna książka!

Bardzo dobra, świetnie się czyta. Polecam.

Gdy na okładce książki przeczytałam zapowiedź: „Dlaczego obraz Matejki przepowiadający losy świata do dziś pozostaje w ukryciu"- już wiedziałam, że nie będzie dobrze. Polski „Kod Leonarda da Vinci” oraz Indiana Jones to nie moja bajka, więc do powieści Macieja Siembiedy podchodziłam jak do jeża. A tu zaskoczenie, podobało mi się i to jak bardzo! Wciągająca historyczna...

Bardzo słaba książka, mimo niepodważalnej historycznej wiedzy, Maciej Siembieda nie napisał tej opowieści dobrze. Bardzo się wynudziłem, na przemian słuchałem i czytałem. Mam zasadę ze każdą książkę kończę, dlatego dotrwałem. Nie wydaje mi się, żebym jeszcze wrócił do tego autora, chociaż wiadomo: "nigdy nie mów nigdy..."

Wciągająca

Rozpocząłem przygodę z Panem Maciejem od "Gambitu" który bardzo mi się spodobał. W tej książce poruszono bardzo ciekawy i nietuzinkowy temat. Bardzo ciekawy styl, trochę historii, trochę SF.... kibicuję prokuratorowi Kanii, naszemu polskiemu Herkulesowi P.

Jakub Kania, prokurator IPN-u wpada na trop zaginionego obrazu Jana Matejki - Chrztu Warneńczyka. Okazuje się, że jeden z najcześciej kradzionych obrazów tego malarza skrywa pewną tajemnicę. Proroctwo według którego co 444 lata jest szansa na pojednanie chrześcijaństwa z islamem. Jednak jest ktoś kto podejmie wszelkie środki, aby przepowiednia się nie spełniła.

Najchętniej...

Zafundował mi Pan Maciej całkiem fajne wczasy w tym trudnym okresie gdy jest to praktycznie niemożliwe w świecie realnym.
Gdzie ja nie byłem,czego nie doświadczyłem,nawet wciągnięty całkowicie w ciekawą i zawiłą intrygę rozpoczynającą się w zamierzchłych czasach skończyłem z rozdziawionymi ze zdziwienia ustami w przyszłości!:).
Książka dla szukających spiskowych teorii...

Książka doskonała (prawie), fakty historyczne się zgadzają, jednak koniec mnie rozczarował.

Dyskusje

1 005