Śpij dobrze

zdrowie uroda
Sleep: Redefine Your Rest, for Success in Work, Sport and Life
poradniki
zdrowie uroda

Książka napisana bardzo luźnym językiem, można ją bardzo szybko wchłonąć, również dzięki skróconym notatkom na koniec każdego tematu. Co do samej treści, to jest niepotrzebnie rozciągnięta, można byłoby wyciąć 2/3 książki i nic by nie straciła. Niemniej może okazać się być pomocna.

Ciekawa pozycja o śnie. Warte przeczytania :)

Spojrzenie na sen okiem wybitnego "trenera" snu - Nicka Littlehalesa. Pracował on z takimi zespołami jak kolarski Team Sky, Manchester United, a nawet z reprezentacją Anglii w piłce nożnej.

Książka opowiada o nowatorskim podejściu do snu, czyli o aktywności która regeneruje nas i napędza każdego dnia. Autor przedstawia wiele przydatnych rad o śnie jako aktywności...

Super książka,polecam każdemu który zwraca uwagę na regenerację i wypoczynek.
Wcześniej miałem problemy ze snem,teraz po zastosowaniu się do tego co jest w książce czuje się o niebo lepiej.
Polecam w szczególności świadomym sportowca,ale bardzo wiele wyciągną z niej również ludzie z poza kręgu sportu.

Książka przyjemna, paru ciekawych rzeczy można się dowiedzieć. Wielu rzeczy nie mogłem użyć w życiu realnym bo jestem tylko biednym studentem, ale za to stosuję się do faz snu. Od zdobycia tej wiedzy śpię mniej a robię więcej i jestem zdecydowanie mniej senny w ciągu dnia. Polecam.

Dobry poradnik i ogólnie fajna książka o śnie, ale bardzo dużo informacji się w nim powtarza - uważam, że to marnowanie czasu czytelnika.

Mało co mogłoby mnie bardziej zniechęcić do książki niż przywołanie w opisie okładkowym nazwiska Cristiano Ronaldo, ale stanęłam pod ścianą z moją bezsennością. Sięgnęłam więc po poradnik napisany przez 'trenera snu' (czego to ludzie nie wymyślą!), który doradza piłkarzom, kolarzom, rugbystom a nawet ludziom biznesu w tym, jak się dobrze wysypiać, co ma się przekładać na...

W moim życiu dość często zdarzało się, że miałem problemy ze snem, czy też po prostu czułem się w ciągu dnia mocno zmęczony. Dzięki tej książce zrozumiałem mechanizmy, procesy mojego własnego organizmu, które bezpośrednio związane są ze snem, regeneracją, wypoczynkiem. Po przeczytaniu muszę stwierdzić, że to niezmiernie wartościowa książka, niezmiernie się cieszę, że na nią...

Bardzo praktyczne podejście do problematyki snu i odpoczynku. Autor daje konkretne wskazówki odnośnie tworzenia warunków do prawidłowej regeneracji organizmu i podaje przykłady osób, którym pomagał.
Część książki to nic nie wnoszące przywoływanie gwiazd sportu, z którymi pracował, ale nie przeszkadza to za bardzo w odbiorze.
Największą zaletą książki jest bardzo...

Na początku książki sporo autopromocji, zapewne w celu zbudowania wizerunku fachowca w temacie, czasem to jednak zniechęca. Jest sporo powtarzających się do znudzenia faktów, co jednak ma swoje dobre strony, bo utrwala wiedzę. Autor w kwestii rozkładu procesu snu na czynniki pierwsze jest przekonujący.
Staram się zalecenia wdrażać, a co najważniejsze z sukcesem.

• 2018
  • Poradniki