Pomyłki w medycynie

Klub dla Ciebie
2008-01-01
2008-01-01
Maria Kaczorowska
zdrowie medycyna uroda wydawnictwa informacyjne historia medycyny lekarze encyklopedie leksykony słowniki tematyczne

więcej Więcej

Rozczarowała mnie książka. Do przeczytania zachęcił mnie tytuł, który okazał się tanią podpuchą do kupienia książki. Pomyłek w medycynie jest jak na lekarstwo. Właściwy tytuł, to Obalanie mitów w medycynie, bo tym autor głównie się zajmuje. Do tego powołuje się tendencyjnie na dość skąpe źródła. Ta książka to pomyłka. Nie polecam, szkoda czasu.

Nigdy za dużo informacji o tym, jak współczesna wiedza kliniczna publikowana w czasopismach przekłada się na praktykę gabinetów lekarskich internistów i społeczną percepcję tych ustaleń. Werner Bartens w „Pomyłkach w medycynie” pozbierał ustalenia periodyków medycznych (głównie „Lancetu”) by pokazać, że sporo przekonań pacjentów, a nawet lekarzy, jest bezzasadna lub wciąż...

Szkoda mi było czasu na przeczytanie do końca tego pseudomedycznego bełkotu.

• Biologia_medycyna_1
  • MEDYCYNA - Różne
  • Posiadam wersję papierową
  • 000. Posiadam
  • Literatura faktu / reportaż / publicystyka
  • Różne
  • Przejrzeć

Dodaj cytat z książki Pomyłki w medycynie