Pomyłki w medycynie

Werner Bartens Wydawnictwo: Klub dla Ciebie zdrowie, medycyna
Das neue Lexikon der Medizin-Irrtümer
Maria Kaczorowska
Klub dla Ciebie
zdrowie medycyna uroda wydawnictwa informacyjne historia medycyny lekarze encyklopedie leksykony słowniki tematyczne
Das neue Lexikon der Medizin-Irrtümer
zdrowie, medycyna
Maria Kaczorowska

Rozczarowała mnie książka. Do przeczytania zachęcił mnie tytuł, który okazał się tanią podpuchą do kupienia książki. Pomyłek w medycynie jest jak na lekarstwo. Właściwy tytuł, to Obalanie mitów w medycynie, bo tym autor głównie się zajmuje. Do tego powołuje się tendencyjnie na dość skąpe źródła. Ta książka to pomyłka. Nie polecam, szkoda czasu.

Nigdy za dużo informacji o tym, jak współczesna wiedza kliniczna publikowana w czasopismach przekłada się na praktykę gabinetów lekarskich internistów i społeczną percepcję tych ustaleń. Werner Bartens w „Pomyłkach w medycynie” pozbierał ustalenia periodyków medycznych (głównie „Lancetu”) by pokazać, że sporo przekonań pacjentów, a nawet lekarzy, jest bezzasadna lub wciąż...

Szkoda mi było czasu na przeczytanie do końca tego pseudomedycznego bełkotu.

• Literatura faktu / reportaż / publicystyka
  • Biologia_medycyna_1
  • Różne
  • MEDYCYNA - Różne
  • 000. Posiadam
  • 2019
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Pomyłki w medycynie