GinekoLOGICZNIE

zdrowie, medycyna
Sensus
2023-10-11
2023-10-11
ginekologia ginekolog zdrowie pacjentka lekarz

Lektura obowiązkowa dla każdej kobiety!

Lektura obowiązkowa dla każdej kobiety!

Lektura obowiązkowa dla każdej kobiety! Marzę o drugiej części i kolejnych 500 stron, aby wiele tematów mogło zostać bardziej szczegółowo opisane.

Brawo za podjęcie niezwykle ważnego tematu, ale niestety wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Polecałabym tę pozycję osobom w wieku 13-15 lat (co oczywiście również czyni książkę wartościową). Dla mnie język jest nie do przebrnięcia, dziwaczne porównania, w których można się zgubić i stracić rozumienie sedna problemu. Byłabym wielką zwolenniczką tej książki, gdyby była napisana w "normalny" sposób - wcale nie naukowy, ale nie skrajnie infantylny. Boli mnie to tym bardziej, że autorka, tak jak ja, ukończyła filologię polską. Nie jestem w żadnym razie purystką językową, jednak moim zdaniem jest zbyt "luzacko", żartobliwie i niestety wcale nie wyszło to fajnie, a zamąciło ważne sprawy i tematy. Przebrnęłam przez niektóre rozdziały, chcąc pogłębić wiedzę i doceniam rzetelność. Wielka szkoda, bo potencjał ogromny - może by tak przełożyć z "fajoskiego" na nasze?

Takiej nauczycielki biologii/zdrowia nam potrzeba. Nie przyszłoby mi na myśl że np ja laik mam pytać ginekolog czym będzie wykonywana cytologia. Obszerna wiedzą podana w zabawny sposób, każda kobieta i każdy jej partner powinien przeczytać

Aga Szuścik jest mi znana z kreatywnego edukowania w mediach społecznościowych. Jak tylko zobaczyłam, że Aga napisała książkę, to pomyślałam "To będzie dobre!".
W mojej ocenie to jedyna taka książka, z której dowiemy się absolutnie wszystkiego na temat kobiecego zdrowia intymnego. Nie ważne czy mamy 15 lat czy 40. Czy dojrzewamy, czy czekamy na menopauzę. Czy jesteśmy dziewicami, czy nie.
"Ginekologicznie" to prawdziwe kompendium wiedzy. Tu znajdziemy odpowiedź na każde (nie piszę tego na wyrost),naprawdę każde pytanie! Często wstydzimy się o coś zapytać w gabinecie ginekologicznym w obawie, że zostaniemy wyśmiane. Aga zadbała, aby tu była odpowiedź na wszystko.
Poradnik został sprawdzony przez lekarki i lekarzy, co jest dużym plusem.
Niech obszerność tej księgi was nie zmyli - mimo, że jest ciężka i gruba, to napisana w lekki sposób. Tak jakbyśmy czytali wskazówki od przyjaciółki. Nie musimy się obawiać trudnego, niezrozumiałego medycznego języka. Nie musimy też czytać całej, a jedynie to, na co chcemy poznać odpowiedź. Jednak zachęcam do zapoznania się ze wszystkimi tematami, bo zawsze się okazuje, że czegoś jednak się nie wiedziało :)

Gorąco polecam!

Włożony ogrom pracy sprawia, że otrzymujemy kompendium wiedzy. Współpraca pacjent- lekarz bardzo potrzebna. Niestety, mam problem z językiem jaki został użyty. Nie jestem w stanie przebrnąć przez całość. Jest bardzo iryrujący, na siłę zabwany i nużący.
Doceniam pracę, odpowiedzi na pytania ale niestety, czuję się zmęczona po tej pozycji.

Poradnik to rezultat wnikliwego poszukiwania odpowiedzi na setki pytań zadawanych w gabinetach ginekologicznych i mediach społecznościowych. To książka dla dorosłych i mniej dorosłych, dla zdrowych i mniej zdrowych, dla znających się na dbaniu o siebie i mniej ogarniających ten temat. Świetna na prezent - przede wszystkim dla siebie.

Wszystko napisany w sposób mega przystępny, trochę zabawny ale przede wszystkim jasny i klarowny.

Ogrom wiedzy, książka ma ponad stron, jest coodkrywać.

Ja polecam tę książkę całym sercem! Niech to nie będzie temat tabu!

Wszystko napisany w sposób mega...

Książka dla każdego, bez względu na płeć. Wiek? Myślę, że przydałaby się już młodszej młodzieży.
Jednak w poradniku nie znajdziemy odpowiedzi na wszystkie pytania. Bo:
• po pierwsze: "ludzie mają różnie",
• po drugie (i to wynika z pierwszego) autorka zawsze odsyła na rendez-vous z lekarzem.

Na koniec o tym co jest na początku tego poradnika. Fantastyczna okładka! W jednym ze swoich postów Aga Szuścik zachęca jak fotografować się z jej książką. Sprawdźcie koniecznie!

Aga Szuścik to jedna z ciekawszych edukatorek zdrowia. Bardzo barwnie i przystępnie wyjaśniająca to, o co chciałybyśmy/chcielibyśmy zapytać. Jeżeli znacie twórczość audiowizualną autorki, to z dużą pewnością czytacie te rozdziały "jej głosem". Niektóre akapity to wręcz zapis rolek. Ale za to tabelki: rewelacja! Szybko i sprawnie odnajdę co potrzebuję. Za to wielki plus!...

Bardzo ważna i potrzebna książka, dla mnie to prawdziwe kompendium wiedzy ginekologicznej. Tematy w niej podejmowane są różnorodne, zawarte w krótkich rozdziałach, potraktowane z dużą szczegółowością, prosto, z humorem, czasem dosadnie. Kawa na ławę bez niepotrzebnego krygowania się. Wszystko jest dokładnie wytłumaczone, co jest pomocne, bo w sumie niby człowiek wie, ale tak jakoś nie do końca. Do tego czyta się ją przyjemnie, jakby się rozmawiało z dobrą kumpelą. Bardzo polecam dla młodszych ale i dla starszych, bowiem na naukę, samoświadomość i zdobywanie ważnej dla nas wiedzy nigdy nie jest za późno.
Chciałabym osobiście podziękować Autorce, że swoje trudne życiowe doświadczenia przekuła w Dobro, czyli dzielenie się zdobytą wiedzą z innymi. Chapeau bas! Jestem pewna, że wielu kobietom uratuje Pani zdrowie a nawet i życie, a na pewno przyczyni się do poprawy komfortu tego życia.

• Medycyna
  • Zdrowie