Czerwień Rubinu

Okładka książki Czerwień Rubinu Kerstin Gier
Okładka książki Czerwień Rubinu
Kerstin Gier Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Trylogia Czasu (tom 1) Ekranizacje: Czerwień rubinu (2013) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Trylogia Czasu (tom 1)
Egmont Polska
2012-01-06
2012-01-06
Ekranizacje:
Czerwień rubinu (2013)

Książka "Czerwień rubinu" to pierwszy tom niezapomnianej trylogii czasu.

Gwendolyn ( inaczej Gwenny czy Gwen ) jest normalną nastolatką. Ona tak ale jej kuzynka ? Nie nie nie ona posiada gen podróży w czasie. Ale co to? To jakim cudem Gwen się przenosi w czasie? Nikt nie może w to uwierzyć !!!!!! A zwłaszcza Charlotta która miała odziedziczyć ten gen! Przecież była przygotowywana do tego od małego ! I to jeszcze z meeeeewegaaaaaaaaa przystojnym Gideonem. On jest aroganckim dupkiem ( jak go nazywa Gwenny ) jeszcze rozkazuje Gwendolyn jakby był co najmniej królem. Ychh😠 no mówie że dupek. Gwendolyn nie może uwierzyć że pierwsza misja okaże się taką.....! Klapą. Myślała że życie podróżnika w czasie jest ciekawe...... ale się myliła.
Po pierwsze elapcje po 3-7 godzin.
Po drugie spędzanie czasu z dupkiem.
Po trzecie tajemniczość całego zakonu!!!! no nic trzeba się przyzwyczaić. Te wrażenia zapewnia nam tom pierwszy.

O i lubie Lesie jest promyczkiem w ciężkim życiu Gwenny.

Polecam z całego serduszka❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

Książka "Czerwień rubinu" to pierwszy tom niezapomnianej trylogii czasu.

Ok, to była dopiero niesamowita przygoda. Nie wiem czy będę miała jeszcze okazję przeżyć coś takiego

Bardzo fajne, wciągające przygodowe fantasy.
Dziewczyna, mieszka z rodziną, w której wszystko kręci się wokół tajemnicy rodzinnej. Tajemnica jej nie dotyczy, więc rodzina nie skupiają na niej szczególnej uwagi. Do momentu gdy okazuje się że ………

Bardzo fajne, wciągające przygodowe fantasy.

Choć już raczej wyrosłam z tego typu literatury, to chyba już zawsze będę lubiła do niej od czasu do czasu zajrzeć. Nigdy wcześniej tej trylogii nie czytałam, choć pamiętam, że swego czasu była bardzo popularna. Cieszę się, że wtedy ją ignorowałam, bo dzięki temu teraz mogłam ją na świeżo przeczytać. Bardzo zabawna, polubiłam poczucie humoru autorki. Pomimo tego, że bohaterowie mają naście lat, jakoś mi to nie przeszkadzało i świetnie się przy niej bawiłam. Lekka, przyjemna i w porównaniu z literackim fast foodem YA made in USA bardzo odświeżająca.

Książka napisana lekkim piórem. Przyjemnie czytało się o przygodach bohaterów, ciekawy pomysł, doskonałe poczucie humoru spowodowało, że szybko sięgnęłam po kolejny tom.

Pierwszy tom dostałam dawno temu na urodziny i dzięki niemu pokochałam czytanie. Dlatego mam duży sentyment do całej trylogii i będę ją polecać każdemu kto chce przeczytać przyjemną i intrygującą młodzieżówkę! / Wera

czytałam ją jak miałam jakieś 13 lat co było dawno a mimo to dalej pamiętam że ta książka bardzo mi się podobała a przeczytałam wiele książek które były na tyle beznadziejne że o nich nie pamiętałam dzień później. do tej pory lubię obejrzeć sobie film który swoją drogą też jest super oglądałam go milion razy a to się rzadko u mnie zdarza więc jak komuś się nie chce czytać to polecam obejrzec. dałam ostatnio do przeczytania młodszej siostrze przeczytała w jeden dzień. najlepsza książka fantasy z nietypowa tematyką, bardzo dobrze wykorzystany jej potencjał i idelany wątek romantyczny

[12 Books Challenge 2023 - 7/12]

Nie jest to książka zła. Nie jest to też książka dobra. Jest to za to wybitnie produkt swoich czasów, acz muszę przyznać, że jako pozycja dla młodszej młodzieży sprawdza się przyzwoicie, więc naprawdę trudno byłoby mi narzekać na infantylność, kiedy to ja jestem na nią o połowę za stara. Choć przyznam, że całe życie tkwiłam w przekonaniu, że to young adult, więc zdziwiła mnie ta dziecinność, która wjechała w momencie, gdy porzuciliśmy lakoniczną tajemniczość prologu. Niby mogłabym narzekać też na to, że cała powieść trwa jakieś cztery dni i ledwo się coś zaczyna dziać, to się kończy, ale sama czasem wzdycham, że brakuje mi obecnie takich książek, bo teraz wszystko musi być grube, nawet jak autor nie ma nic do powiedzenia, więc właściwie nie mam nawet tego za złe autorce. Chociaż kończenie z dupy to chyba jakaś cechą narodowa niemieckich młodzieżówek, bo to co najmniej trzecia w moim życiu, co się tak dziwnie urywa.

Sam pomysł nie był odkrywczy, ale fajny, wciągający na przyzwoitym poziomie. Podobały mi się te cytaty z tekstów źródłowych in-universe, na nich chyba najczęściej się uśmiechałam; podobało mi się wiele konceptów. Podobało mi się, że bohaterka przerzucana do przeszłości nie traciła głowy na karku pozostawiona sama sobie, no i że była właśnie taką zwykłą dziewczyną, która lubi seriale i plotkować, nawet jeśli uchodzi za dziwaczkę i nie ma wielu znajomych. Nie podobało mi się za to, jaka jest tępa do bólu – co, prawdę mówiąc, ma sens, skoro jest Brytyjką, bo jej braki w wiedzy były bardzo brytyjskie, ale jednak nie sądzę, żeby o to autorce chodziło. Nie wzbudziła we mnie z charakteru większej sympatii, ale na szczęście prawie cały czas miała pod ręką Lucy, która z kolei była już bardzo sympatyczną postacią bez żadnych "ale". Nie podobało mi się również wieszanie psów na tej biednej Charlottcie i antagonizowanie jej bez większych powodów ze strony autorki – niby przewija się tam moment krótkiej refleksji, że dziewczyna straciła wszystko, na co zmarnowano jej życie, ale jakoś brakuje w tym empatii. No i oczywiście Charlotta robiła, co Gideon jej kazał, a Gwen nie, choć na logikę to powinno być raczej na odwrót, patrząc na wszystkie okoliczności. A najbardziej to mi się nie podobał Gideon – począwszy od jego wieku (no serio, czemu on musiał mieć 19 lat, kiedy Gwen niby ma 16, a zachowuje się na 13?),a skończywszy na tym, że cały jego charakter to bycie bucem, który kręci z Charlottą tylko po to, by po półtorej dnia znajomości nagle uznać, że Gwen jest dla niego wyjątkowa i się do niej pchać z ryjem. Mam nadzieję, że to był rozkaz hrabiego, ale chyba pokładam za dużo nadziei w autorce.

Nie będę marudzić, że przewidziałam całą intrygę, bo to by raczej nie świadczyło dobrze o moich możliwościach intelektualnych, gdyby mnie przerastała książka dla czternastolatek. Generalnie lektura przypominała mi jogurt truskawkowy – z braku laku zjem, ale posmakuje mi tak sobie. Choć nie ukrywam, jestem nieco ciekawa, jak to wszystko się skończy.

[12 Books Challenge 2023 - 7/12]

Historia ciekawa, jednak główna bohaterka w mojej opinii bardzo irytująca, łatwowierna, bez charakteru. Dużo luk w fabule, związanych z ciągłością czasu. Bohaterowie drugoplanowi dużo ciekawsi niż pierwszo... Dobra trylogia na "zabicie czasu", dużo nie wnosi.

Rewelacyjna, dowcipna historia, z nutką pasji i romantyzmu. Świetnie się przy niej bawiłam. Polecam gorąco:)