Kup teraz - 5 ofert w cenie od 6.99 zł do 34.90 zł

Kobiety ciężkich obyczajów

Natasza Socha Wydawnictwo: Pascal Cykl: Matki, czyli córki (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Pascal
literatura polska
Matki, czyli córki (tom 3)
literatura obyczajowa, romans
literatura polska

“Są kobiety, dla których mężczyzna jest tylko dodatkiem. Do sukienki i do życia."

Autorka pokazuje w tej książce wiele typowo kobiecych zachowań, zagrywek, rozterek, które czasem powodują, że kobieta gubi się w swoich intrygach. Bohaterki to silne kobiety, które decydują o wielu sprawach zarówno w swoim życiu jak i w życiu swoich "ofiar".

No może gdybym doczytała, że jest...

Jak dla mnie - genialne zwieńczenie serii. Losy głównej bohaterki świetnie podsumowują cały cykl - i powtórzę za Rarą_Avis - chciałabym poznać co się wydarzyło później. Autorka zostawia nas z potężnym ładunkiem niedosytu.,

Mam trochę ambiwalentne uczucia. Cieszę się, że autorka wie o czym pisze, czasami jednak mam wrażenie, że przygotowała się merytorycznie... za bardzo. Niekoniecznie trzeba wyliczać ceny tkanin, żeby oddać klimat epoki i jej realia. To jest jednak zwyczajne czepialstwo z mojej strony.
Najbardziej chyba przeszkadzał mi w czytaniu brak humoru i zabawnych sytuacji.
Moim zdaniem...

Na półkach: , , , ,

W tej części główną bohaterką jest Kwiryna vel Luiza.
W tej części cyklu działo się
o wiele więcej niż w poprzednich.
Akcja przeniosła się w lata przed i powojenne.
Kwiryna wraz ze swoją koleżanką Lucyną wymyśliły, w tych ciężkich czasach, sposób na przetrwanie, a nawet życie w dostatku.
To książka, ktora pokazuje różne oblicza miłości
i podejścia do mężczyzn.

Bardzo ciężko mi się czytało tą książkę. Jak dla mnie poprzednie części o wiele bardziej ciekawe

Nie można oceniać człowieka po wycinku z jego życia.Nie znamy motywów ,które sprawiły że poszedł tą a nie inną drogą.Ta część podsumowuje serię a ja czuje niedosyt.Chciałabym poznać dalsze losy bohaterek.

Powieść ta jest inna niż poprzednie części. Po pierwsze wątek Kaliny i Kosmy czy perypetie Konstancji są tutaj znikome. Kolejną rzeczą jest podział fabuły, która dzieli się na czasy przedwojenne oraz współczesne.
Główną bohaterką dawnych czasów jest Kwiryna. Młoda dziewczyna przyjeżdża do Warszawy w nadziei na lepsze życie, pracę,...

"(...) Są kobiety, dla których mężczyzna jest tylko dodatkiem. Do sukienki i do życia. Kwiryna mieszka w barwnej, przedwojennej Warszawie, a splot nieoczekiwanych okoliczności wprowadza ją do świata ekskluzywnych prostytutek. Nie śni o księciu z bajki, szczęśliwej rodzinie ani miłości na zawsze. Kira, jej prawnuczka, dziedziczy po prababce nie tylko różnobarwność tęczówek,...

Bardzo pozytywnie mnie ta książka zaskoczyła, chyba najlepsza część. Podobały mi się zwłaszcza opisy przedwojennej Warszawy i świata prostytutek. Bardzo ciekawy był też wątek Kiry, naprawdę daje do myślenia.

Ksiazka dobra, ale dla mnie za duzo powtorzen z cyklu- co sie do tej pory wydarzylo. Poprzednia czesc "Dziecko last minute" zdecydowanie lepsza.

• 2018
  • 2017