Psychiatria. Podręcznik dla studentów medycyny

Adam Bilikiewicz Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich zdrowie, medycyna
2009-01-01
zdrowie, medycyna
2009-01-01
9788320040333
psychiatria medycyna podręcznik

Okładka książki Psychiatria. Repetytorium Adam Bilikiewicz, Jerzy Landowski, Piotr Radziwiłłowicz
6,2
Psychiatria. R... Adam Bilikiewicz, J...

Pomimo, iż nie jestem studentką medycyny moje pragnienie zdobycia nowych informacji zostało spełnione.

Lojalnie mówię: nie umiem ocenić pracy z zakresu medycyny, bo na medycynie się nie znam. Książka wydaje mi się rzeczowa, dużo informacji przydatnych z punktu widzenia mojego pisarskiego riserczu. Zazgrzytał raz czy dwa brak wiedzy antropologicznej (mam na myśli antropologię kulturową, nie fizyczną) autorów. Niby tej wiedzy nikt od nich nie wymaga, bo nie ta działka, ale jak...

Ciężko, rzeczowo i na temat. Fachowe i profesjonalne pismo obowiązkowe dla wszystkich psychologów.

Doktor Adam Bilikiewicz jest uznanym polskim psychiatrą. Podręcznik pod jego redakcją to lektura obowiązkowa dla większości studentów, na kierunkach choćby związanych z zaburzeniami psychicznymi. Książka jest rzeczowa i bardzo dokładna, ale niestety nie zawsze zrozumiała. Niejednokrotnie miałam wrażenie, że autor zbyt mało konkretnie różnicuje poszczególne zaburzenia [np....

Dosyć ciężko przebrnąć komuś kto nie jest na studiach medycznych, dla nas na psychologii było tu dużo nadprogramowych informacji niekoniecznie przydatnych. Dla ludzi, którzy nie potrzebują takiego nagromadzenia informacji polecam "Psychiatrię" Camerona

• Psychologia
  • Psychologia