Koncepcje psychologiczne człowieka

Józef Kozielecki Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Biblioteka Myśli Współczesnej nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Państwowy Instytut Wydawniczy
psychologia człowieka
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Biblioteka Myśli Współczesnej
psychologia człowieka

Psychologia behawioralna to głównie kary i nagrody, a także próba sterowania zachowaniem człowieka przez środowisko. Psychoanaliza to nieświadome popędy oraz pragnienia i konflikt pomiędzy nimi. W koncepcji poznawczej człowiek dużo myśli zarówno twórczo jak i analitycznie, zbiera informacje i je przetwarza, a to pcha go do przodu. Psychologia humanistyczna skupia się na...

Bardzo ciekawa książka psychologiczna, nawet dla osób, które nie znają się na psychologii. Napisana przystępnym językiem

Rewelacyjna pozycja, pomagająca zsyntetyzować wiedzę przed egzaminem. Książka zawiera wiadomości - w przystępny sposób opisane - o czterech najważniejszych nurtach psychologicznych. Zawiera wiele przykładów eksperymentów oraz ciekawostek psychologicznych.

Józef Kozielecki w bardzo przystępny sposób kreśli cztery różne portrety człowieka (behawiorystyczny, psychoanalityczny, poznawczy i humanistyczny). Nie wdając się w zbędne szczegóły, przedstawia nam jak na tacy dawkę syntetycznej wiedzy na ten temat. Autor nie ukrywa swoich osobistych preferencji odnośnie wspomnianych kierunków myślenia i otwarcie przyznaje o tym, że jest...

Bardzo trafne uzupełnienie materiału, dodatkowo koncepcje psychologiczne wartościowane są przez autora, co działa zachęcająco na czytelnika.

Przedstawia różne koncepcje człowieka, myślę że robi to dobrze, ale dla mnie osobiście (nie jestem psychologiem) trochę przy ciężka.

Świetna książka dla ludzi zainteresowanych psychologią, jednak nie zagłębionych w ciężkie definicje. W książce omówione są trzy główne koncepcje - psychodynamiczna, poznawcza, behawiorystyczna. Na końcu znaleźć można również zalążek opisu koncepcji humanistycznej. Idealna jako swoisty wstęp do tematu koncepcji psychologicznych.

Dość trudno czytało mi się tą książkę, ale warto było. Ciekawe koncepcje na temat człowieka, szczególnie dla takiego laika jak ja. Z pewnością rozszerza horyzonty i dlatego warto przez nią przebrnąć.

W szczególności polecam tę książkę wszystkim studentom psychologii, nauk społecznych i pedagogiki, ale też i wszystkim innym, którzy chcą zrozumieć ludzkie zachowanie i otaczający świat.
Autor książki opisuje 4 główne koncepcje psychologiczne człowieka. Opisuje ich różnice, podobieństwa i zastosowanie ich w szkolnictwie. Książka napisana jest prostym i zrozumiałym...

Bardzo dobre, obszerne i krytyczne opracowanie podstawowych, najpopularniejszych koncepcji psychologicznych człowieka. Polecam wszystkim, którzy rozpoczynają swoją przygodę z psychologią.

• Psychologia
  • Studia
  • Psychologiczne
  • Domowa biblioteczka
  • Studia
  • Z biblioteki
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Koncepcje psychologiczne człowieka