Koncepcje psychologiczne człowieka

Okładka książki Koncepcje psychologiczne człowieka
Józef Kozielecki Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Biblioteka Myśli Współczesnej nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Biblioteka Myśli Współczesnej
Państwowy Instytut Wydawniczy
1995-01-01
1995-01-01
psychologia człowieka

więcej Więcej

Bardzo dobrze napisana książka, po którą mogą sięgnąć nie tylko osoby studiujące psychologię lub związane ze specjalizacją pedagogiczną, ale także zainteresowani ogólnie genezą postępowania człowieka. Kozielecki w łatwy sposób mówi o trzech (w nowszych wydaniach o czterech) koncepcjach, jakie ukuła psychologia, według których tłumaczy się osobę człowieka, jego osobowości....

Rewelacyjny podręcznik zarówno dla studentów psychologii jak i osób zainteresowanych tym tematem. Autor w bardzo przystępny sposób opisuje 3 najważniejsze koncepcje dotyczące istoty człowieka.

Psychologia behawioralna to głównie kary i nagrody, a także próba sterowania zachowaniem człowieka przez środowisko. Psychoanaliza to nieświadome popędy oraz pragnienia i konflikt pomiędzy nimi. W koncepcji poznawczej człowiek dużo myśli zarówno twórczo jak i analitycznie, zbiera informacje i je przetwarza, a to pcha go do przodu. Psychologia humanistyczna skupia się na...

Bardzo ciekawa książka psychologiczna, nawet dla osób, które nie znają się na psychologii. Napisana przystępnym językiem

Rewelacyjna pozycja, pomagająca zsyntetyzować wiedzę przed egzaminem. Książka zawiera wiadomości - w przystępny sposób opisane - o czterech najważniejszych nurtach psychologicznych. Zawiera wiele przykładów eksperymentów oraz ciekawostek psychologicznych.

Józef Kozielecki w bardzo przystępny sposób kreśli cztery różne portrety człowieka (behawiorystyczny, psychoanalityczny, poznawczy i humanistyczny). Nie wdając się w zbędne szczegóły, przedstawia nam jak na tacy dawkę syntetycznej wiedzy na ten temat. Autor nie ukrywa swoich osobistych preferencji odnośnie wspomnianych kierunków myślenia i otwarcie przyznaje o tym, że jest...

Bardzo trafne uzupełnienie materiału, dodatkowo koncepcje psychologiczne wartościowane są przez autora, co działa zachęcająco na czytelnika.

Przedstawia różne koncepcje człowieka, myślę że robi to dobrze, ale dla mnie osobiście (nie jestem psychologiem) trochę przy ciężka.

Świetna książka dla ludzi zainteresowanych psychologią, jednak nie zagłębionych w ciężkie definicje. W książce omówione są trzy główne koncepcje - psychodynamiczna, poznawcza, behawiorystyczna. Na końcu znaleźć można również zalążek opisu koncepcji humanistycznej. Idealna jako swoisty wstęp do tematu koncepcji psychologicznych.

Dość trudno czytało mi się tą książkę, ale warto było. Ciekawe koncepcje na temat człowieka, szczególnie dla takiego laika jak ja. Z pewnością rozszerza horyzonty i dlatego warto przez nią przebrnąć.

• Psychologia
  • Studia
  • Psychologiczne
  • Domowa biblioteczka
  • Studia

Dodaj cytat z książki Koncepcje psychologiczne człowieka