Cień jabłoni

Oficjalne recenzje i

Szukając ukojenia

Link do recenzji

78 21 46

Sądzę, że dobrze rozpoczęłam Nowy Rok. Opowieść o tym co w duszy gra jest odpowiednia na początek. Intrygująca i głęboko emocjonalna historia mocno daje do myślenia. Co kilka stron automatycznie sięgałam w swoją przeszłość i odtwarzalam wydarzenia, emocje, ludzi, historię, które pozostawiły ślad. Myślę, że każdemu przyda się takie spojrzenie w głąb siebie. Polecam.

To powieść o spoglądaniu w głąb siebie, o próbie odnalezienia miejsc, które wydają się ważne z perspektywy minionych lat. To próba znalezienia rozgrzeszenia za czyny dokonane i niedokonane. Dwóch całkiem sobie obcych mężczyzn, których różni nie tylko wiek i bagaż doświadczeń. Dobrze mi się czytało, ale myślałam że bardziej mnie zachwyci.

Nieźle, książka zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie, myślałem że jest przeciętna, muszę przyznać że przeczytałem ją z przyjemnością w ciągu paru dni. Lubię książki w tym stylu, trochę filozoficzne do przemyśleń. Dodatkowo sama proza dość ciekawa. Pozytywne zaskoczenie. Polecam.

Kiedy czytam książkę, zaznaczam ciekawe fragmenty zakładkami z magnesem. Bywa, że w całej książce zaznaczę jakiś fragment raz, może dwa. Czytając Cień jabłoni, notorycznie cierpiałam na brak magnesów. Właściwie na każdej stronie mogłabym znaleźć coś wartego zapisania. To piękna książka - taka, której nie zapomina się po odłożeniu na półkę.
Panie Wojciechu! Proszę pisać...

"Cień jabłoni" Wojciech Szlęzak

Podobno idzie drogą swojego mistrza Wiesława Myśliwskiego. Jego debiutancką powieść oceniono jako angażującą emocjonalnie i intelektualnie. Przypisano mu zaskakującą dojrzałość. Ma porywać tokiem fascynującej gawędy. Uwodzić spoglądaniem w głąb siebie.

A ja chciałabym się choć trochę nie zgodzić!

Konwencja rozmowy mistrza i ucznia....

Nie znam Autora i wydawnictwa. Ale coś mnie do tej książki przyciągnęło. I dobrze, że tak się stało.
Niezwykle ciepła i ważna książka. Leniwa, niespieszna opowieść o życiu, które za nami. Że może warto w całym tym pędzie zatrzymać się na chwilę, zwolnić, usiąść, pomyśleć, powspominać, posłuchać przyrody, zaciągnąć się powietrzem, spojrzeć na wszystko z oddalenia.
Dziwne...

Dobrze przemyślana i napisana książka młodego autora.
Jedyny minus za okładkę, bo nie przyciąga uwagi.

"Cień jabłoni" Wojciecha Szlęzaka zauroczył mnie od pierwszych stron. Bezimienny bohater a zarazem narrator książki jest młodym mężczyzną, który szuka swojej drogi życiowej. Opuszcza mieszkanie w mieście, rzuca pracę, nie godzi się na bycie nic nie znaczącym trybikiem w korporacji. Wyjeżdża na wieś, do rodziców. Właśnie tutaj, w miejscu swoich narodzin, u źródła, pragnie...

Czas to pojęcie względne, przenika nam niepostrzeżenie przez palce. Biegniemy przez siebie nie zatrzymując się choć na chwile by wysnuć refleksje nad otaczającym nas widokiem, doczesnymi sprawami. Za dawnych czasów każdy potrafił dysponować nim tak by został on rozłożony równomiernie zarówno na prace, jak i odpoczynek, spotkania. W dzisiejszym świecie gonimy za karierą,...

"Dwaj mężczyźni przyjeżdżają do malutkiej miejscowości. Ich spotkanie jest przypadkowe - starszy pan prosi młodszego od siebie nieznajomego o pomoc przy wrzuceniu węgla. Pozornie błaha sprawa, a skutkuje godzinami wspólnych rozmów. Chociaż.. czy rozmów? To bardziej monolog, spowiedź starszego z nich, który próbuje odnaleźć sens życia. Szuka w swoich wspomnieniach czegoś, co...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Legimi