Schronisko dla ludzi

Lira
2020-01-22
2020-01-22
kryminał thriller psychologiczny Beskidy konflikt

Zapowiadało się ciekawie, okazało się dość toporne i trochę nudne. Wątki się przeplatały, niekiedy trzeba było mocno się skupić, aby się połapać. Zakończenie, jak dla mnie tragiczne. W sumie nie wiadomo, jak się zakończyły losy bohaterów.

Ciekawy pomysł na połączenie osobistych historii grupy nieznanych sobie ludzi.
Niestety w trakcie fabuła zaczęła być mocno naciągana.
Ot, lekka lektura, niespecjalnie wciągająca.
Nie mówię, że nie warto ale też nie jest to pozycja z którą polecę każdemu.

Ciekawy pomysł na połączenie osobistych historii grupy nieznanych sobie ludzi.
Niestety w trakcie fabuła zaczęła być mocno naciągana.
Ot, lekka lektura, niespecjalnie wciągająca.
Nie mówię, że nie warto ale też nie jest to pozycja z którą polecę każdemu.

Gdy przypadkowo wyciągnąłem okładkę płyty - pomyślałem, to nie może być złe, a przynajmniej będzie klimatyczne. Niestety, 2 razy pudło.
Akcja bez składu i ładu, teksty nijakie, czytający choć się starał, to nie przypadł mi do gustu. W sumie musiałem się wysilać, by się skupić - co autor miał na myśli.
Gdyby historia naprawdę rozgrywała się tylko w schronisku i górach, to mogło być ciekawie. Szkoda, bo potencjał był.

Gdyby historia naprawdę rozgrywała się tylko w schronisku i górach, to...

Bardzo cieszyłam się kupując te książkę, że w końcu akcja rozgrywa się na naszym podwórku bo w Beskidach. Uwielbiam spędzać czas w górach wiec liczyłam na dobra lekturę, która pochłonie mnie całkowicie. Czytało się ją naprawdę szybko, lekko ale historia w niej opisana jak dla mnie była mocno naciągana i nie wciągnęła mnie. Brakowało mi w niej czegoś i nie byłam jej tak ciekawa jakbym chciała

Moim zdaniem książka jest przemyślana, a historie dobrze poukładane. Natomiast zakończenie jest na nieco niższym poziomie. Bardzo szybko ją przeczytałam (właściwie na 2 razy).

Zmęczyłam tą ksiażke ale do mnie nie trafiła.
Sporo chaosu,mało ciekawie.

Zmęczyłam tą ksiażke ale do mnie nie trafiła.
Sporo chaosu,mało ciekawie.

Solidne cztery gwiazdki. Dobry początek i ciekawe i zaskakujące zakończenie.... ale pomiędzy trochę nudnawo

Zapowiadało się bardzo ciekawie. W górskim schronisku może powiać grozą. Niestety podmuch był o niskiej sile rażenia. Autor stosuje pewne chwyty, retrospekcje, ale robi to dość chaotycznie. Wprowadzenie na początku kilku bohaterów i w dodatku różnych czasów akcji, gubi nieco czytelnika. Później sytuacja się powoli klaruje. Czy to dobry zabieg, żeby czytelnik przez pół strony nie wiedział z kim ma do czynienia?
Największym plusem książki, jest opis zimy w górach. Czuć zimno. Sama akcja i korelacje bohaterów muszę ocenić zdecydowanie średnio. Wstawki filozoficzno-moralizatorskie są w porządku, jednak ich ilość nieco przytłacza. Pozostawienie niedokończonych wątków (wielu) zdecydowanie na minus.

Nie dałam rady nie tylko przeczytać, ale nawet czytać. Próbowałam czytać i od początku i od końca i od środka -ale postacie koszmarne, dialogi koszmarne, tekst odrzuca. Nie ma ani gór ani akcji.

Pożyczyłam w bibliotece na piątkowy wieczór skuszona okładką -góry, schronisko, thriller, 6 przypadkowych osób. Opis na okładce super, ale to jest opis jakiejś całkiem innej książki.

Daję 1 punkt za ładną okładkę i interesujący opis na okładce.

Ogólnie książka zjadliwa taki trochę nie schematyczny thriller z odrobinę pogubioną fabułą -jednak autor słabego pióra jak można pisać o "drzewie" wrzucanym do kominka.
-Drzewo jest tym, co rośnie w lesie, drewno – martwym produktem pochodzącym z drzew

Wojciech Szlęzak Schronisko dla ludzi Zobacz więcej