Tajemniczy dżentelmen

Okładka książki Tajemniczy dżentelmen Liz Carlyle
Okładka książki Tajemniczy dżentelmen
Liz Carlyle Wydawnictwo: BIS Cykl: Rodzina Rutledge'ów (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Rodzina Rutledge'ów (tom 2)
No True Gentleman
BIS
2008-01-18
2008-01-18
2002-06-25
Ewelina Kowalczyk
romans

Super mi się czytało. Czasami lubię kiedy akcja książki jest spokojniej rozpisana - ale nie brakuje w niej gorących scen. Ja osobiście poczułam, że to romans. Podobała mi się postać głównego bohatera. Oryginalny i dzięki bogu! nie molestowany seksualnie w czasie dorastania (a taka dygresja). mądrze przedstawienie dylematów głównego bohatera sprawia, że nie czułam się znużona jego przemyśleniami. Polecam:)

"Tajemniczy dżentelmen" to całkiem przyzwoity romans historyczny z delikatnym wątkiem kryminalnym.
Niczego mu na dobrą sprawę zarzucić nie można, jednak w moim odczuciu wypada z jakiejś przyczyny całkiem przeciętnie.
Owszem, znajdziemy tu kilka gorących scen, owszem, znajdziemy również wyrazistych bohaterów, jednak czegoś tej książce brakuje..jakiejś iskry rozpalającej głębokie zainteresowanie przygodami i losami opisywanych postaci.
Sama nie wiem już, gdzie szukać przyczyny mojej obojętności na treść tej historii...
Może to kreacja głownej postaci męskiej, która nie do końca mnie przekonała i nie całkiem zauroczyła?
A może - nawet bardziej -to nieprawdopodobne jak na tamte czasy, zachowanie bohaterki ?
( Cóż - nawet obecnie niektóre z jej postępków mogłyby obudzić w niektórych uczucie niesmaku czy niestosowności - a co dopiero mówić o obyczajowości XIX wieku )
No nic - przyczyny już chyba nie dojdę.
Książka pozostaje jako dobra, lecz ginąca w morzu podobnych jej dzieł. Nic niestety jej nie wyróżnia i szybko można o niej zapomnieć.

jedna z najlepszych książek autorki.

jedna z najlepszych książek autorki.

• Romans historyczny
  • Romans Historyczny
  • Romansidła
  • Rodzina Rutledge(+)

Dodaj cytat z książki Tajemniczy dżentelmen