Aleksander Bruckner

Okładka książki Aleksander Bruckner Władysław Berbelicki
Okładka książki Aleksander Bruckner
Władysław Berbelicki Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN publicystyka literacka, eseje
317 str. 5 godz. 17 min.
Kategoria:
publicystyka literacka, eseje
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania:
1989-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1989-01-01
Liczba stron:
317
Czas czytania
5 godz. 17 min.
Język:
polski
ISBN:
8301094222
Średnia ocen

7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
2071
911

Na półkach: , ,

Rozpoczynając lekturę "Starożytnej Litwy" Brucknera we wstępie przeczytałam, że autor zmarł w maju 1939 roku w Berlinie i wiadomość ta mną wstrząsnęła. On - jeden z najwybitniejszych polskich humanistów, on - którego rolę w badaniu polskiej i litewskiej literatury, historii, mitologii, obyczajów, języka trudno przecenić, w ostatnich latach swojego życia patrzył na rodzący się faszyzm, widział, jak rodzi się siła, która chce zmieść z powierzchni ziemi tę kulturę, której on poświęcił życie. Dlatego szukałam o nim książki. Znalazłam tylko to - zbiór wspomnień wybitnych polskich humanistów o Aleksandrze Brucknerze (zajmują tylko połowę książki, druga to spis Brucknerowskich dzieł). Wśród autorów tych wspomnień są Tadeusz Ulewicz, Wacław Borowy, Julian Krzyżanowski, Tadeusz Lehr-Spławiński, Stanisław Pigoń, Juliusz Kleiner, Stanisław Estreicher, Ignacy Chrzanowski, Stanisław Lam i jeszcze wielu innych, których nazwiska są znane każdemu, kto choć trochę interesuje się naszą kulturą i językiem. Panowie, jak na naukowców przystało zajęli się przede wszystkim dziełem, a nie życiem Brucknera, ale i tak znalazłam tam odpowiedź na pytanie, co Aleksander Bruckner robił w Berlinie, jak odnosił się do otaczającej go rzeczywistości, dlaczego z Berlina nie wyjechał.

Rozpoczynając lekturę "Starożytnej Litwy" Brucknera we wstępie przeczytałam, że autor zmarł w maju 1939 roku w Berlinie i wiadomość ta mną wstrząsnęła. On - jeden z najwybitniejszych polskich humanistów, on - którego rolę w badaniu polskiej i litewskiej literatury, historii, mitologii, obyczajów, języka trudno przecenić, w ostatnich latach swojego życia patrzył na rodzący...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    1
  • Posiadam
    1
  • Literatura popularno-naukowa i naukowa
    1
  • Przeczytane
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Aleksander Bruckner


Podobne książki

Przeczytaj także