Naznaczona

Okładka książki Naznaczona Julia Golding
Okładka książki Naznaczona
Julia Golding Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Struck (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Struck (tom 2)
Stung
Akapit Press
2017-03-06
2017-03-06

Książki z serii Struck autorstwa Joss Stirling (Julia Godling) to moje absolutne top jeśli chodzi o lektury, po które sięgam gdy czuje się przebodzcowana i chcę czegoś co mnie wciagnie, ale też nie wymaga zbyt wiele skupienia 📚❤️

Jest to młodzieżowa seria o nastoletnich tajnych agentach, a każdy tom poświęcony jest innej parze - książki dedykowane są raczej młodszym odbiorcom więc idealnie sprawdza się dla osób poszukujących czegoś z delikatnym wątkiem romantycznym i całą masą akcji 👀

Pierwszy tom bardzo mi się podobał, a drugi sprawił mi jeszcze więcej przyjemności, a chociaż fabuła nie wymagała dużego skupienia, to autorce udało się mnie zaskoczyć - takiego plot twistu na końcu się nie spodziewałam 😂

Zdecydowanie polecam, jeśli chcecie się troche wychillować i lubicie powieści z wątkiem detektywistycznym 📖🫶🏻

Mam wrażenie że po dobrych paru latach czytania wszystkich romansów dla nastolatek, zaczęło mi się to nudzić (pewnie dlatego że jestem zazdrosna) i potrzebuje teraz akcji i pobocznego wątku miłosnego. Ta książka zdecydowanie mi to uświadomiła i na pewno będę wiedziała w jakim stylu wybiorę kolejne tomy w bibliotece. Polecanko dla wszystkich miłośniczek akcji z agentami i gangami włącznie, niezapominających również o udziale książkowej pary.

Moja ulubiona seria! Książka (tak jak i inne autorki) wciągnęła mnie do granic możliwości:) . Ciekawa fabuła, wątki, zdarzenia, jeszcze dużo można wyliczać. Bardzo podobało mi się to, że mogliśmy spotkać bohaterów poprzedniej części (np. moją ulubioną Raven ). Jedyne do czego mogę się przyczepić ( lub bardziej do kogo ) jest Nathan. Tak jak w "Wyklętej" Kieran był bardzo ciekawą, określoną postacią, czy nawet Zed, Yevs lub Xav z innej sagi autorki byli jedyni w swoim rodzaju, buntownik, geniusz itp. tak Nathana trudno mi określić. Podcza sczytania zadałam sobie proste pytania:" Jaki jest Nathan?", to dokładnie nie mogłam na to odpowiedzieć. Na szczęście Kate była dobrze "namalowaną" postacią i dlatego ją polubiłam.
Całościowo książka jest naprawdę bardzo dobra i godna polecenia, nie tylko fanom Joss Stirling.

Druga część... genialna!
Życie Kate odkąd miała styczność z Gangiem Skorpionów to nieustanna ucieczka. Ciężko jest zacząć wszystko od nowa wiedząc,że wrogowie obserwują każdy Jej ruch. Wszystko zmienia się jednak kiedy spotyka Nathana...Kolejna niesamowita przygoda pełna emocji,która wprowadza czytelnika do świata agentów YDA, idealnie uknutych intryg, niebezpiecznych przestępców i pięknej miłości ❤ Nie mogłam się oderwać i jeżeli ktokolwiek zastanawia się nad tym,czy ta seria również zaciekawi i zaskoczy go jeszcze po serii o Braciach Benedictach...z całą pewnością muszę powiedzieć,że tak! Myślę,że i tym razem Autorka Was nie zawiedzie!
Najserdeczniej polecam ❤

Druga część... genialna!

Jest Świetna. Naprawdę świetna. Poza romansem jest tam również kryminał, chociaż trochę fikcyjny ale jednak. Trzyma w napięciu cały czas i czyta się ją z zapartym tchem obawiając się o dalsze losy bohaterki.
Polecam, nawet jeśli nie czytałaś/eś pierwszej części nie musisz się obawiać, jest trochę powiązana z nią ale nie do tego stopnia, żeby nie załapać o co chodzi :)

Bohaterowie: 8/10

Akcja: 7/10
Sposób pisania autorki: 8/10
Okładka: 9/10
Kreatywność: 7/10

Uwielbiam wszystkie książki Joss Stirling, które do tej pory przeczytałam! Tym razem, no cóż.... Również się nie zawiodłam! Jak zawsze fantastyczna! Książka trafia do ulubionych i czekam z niecierpliwością na następną część 😍

bardzo szybka akcja , trzyma w napięciu ...tylko czemu czegoś mi brakuje na początku serii..akcji wysłania bohaterki na misję

Joss Stirling jest jedną z moich ulubionych pisarek już od dobrych kilku lat. Cieszę się, że poznałam ją dzięki blogowaniu, ponieważ darzę ją przy okazji pewnym sentymentem. Dlatego jeszcze większą radością napawają mnie informacje o wydawaniu jej nowych książek i szansa, że mogę rozsławiać świetne historie spod jej pióra.

Dokładnie tak samo było z „Naznaczoną”, obok której nie mogłam przejść obojętnie. Historia ta należy do cyklu o młodych, uzdolnionych detektywach. Nie narzekam, ba!, za każdym razem, kiedy pomyślę o tej serii jestem niebywale podekscytowana nadchodzącą przygodą. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się, że opowieść o Kate i Nathanie będzie tak smutna, a może raczej szokująca? Zazwyczaj książki Stirling są utrzymywane w pogodnej atmosferze, a jednak tutaj nie obyło się bez smutku i przygnębienia trawiących głównych bohaterów, co utwierdziło mnie tylko w przekonaniu, że autorka potrafi poruszać się po wielu płaszczyznach uczuciowych.

Na początku szło mi dość opornie z przekonaniem się do Kate. Była dla mnie zbyt chaotyczna, żebym mogła wczuć się w jej postać, spojrzeć na świat jej oczami. Imponowała mi za to odwagą, wyrachowaniem i doskonałym instynktem samozachowawczym i przetrwania. Później, z biegiem wydarzeń i większą ilością przeczytanych stron, powoli zaczęłam ją poznawać i darzyć sympatią, co nie zawsze się udaje.

Nathan był dla mnie uosobieniem dobroci ludzkiej i uroku złego chłopca, o ile takie połączenie może występować w przyrodzie czy literaturze. Podobały mi się jego słowne przytyki, ale również ludzkie odruchy, dobroć. Na jego korzyść wpływał również fakt miłosnego maratonu, który musiał przebyć dla Kate. Naprawdę, niesamowite postaci. Bardzo cieszyłam się również, że mogłam spotkać bohaterów z „Wyklętej”, Raven i Kierana, oraz poznać Damiena, o którym naprawdę, naprawdę chciałabym poczytać więcej.

Połączenie lekkiego stylu, pędzącej akcji, silnego, obezwładniającego wątku romantycznego i nietuzinkowych bohaterów, to znak rozpoznawczy Joss Stirling. Nie spotkałam jeszcze autora, który potrafi w tryskający humorem sposób połączyć wszystko w jedną całość i napisać powieść, przez którą się po prostu płynie. Jak zwykle i wiernie polecam historię Stirling i wszystkie napisane przez nią książki. Można wiele przeżyć i zrelaksować się.

Uwielbiam Joss Stirling książki. Już nie mogę się doczekać przetłumaczenia Shaken ;D.

• 2017
  • STIRLING