Miłość w stereo, czyli Heartbreakers

The Heartbreakers
Akapit Press
2016-09-23
2016-09-23

Czasami życie potrafi niesamowicie zaskoczyć. Pytanie czy potrafimy skorzystać z szans, które przed nami stawia. Książkę pochłonęłam w bardzo szybkim tempie, były momenty w których uśmiechałam się sama do siebie, ale pojawiły się również łzy, które były odzwierciedleniem historii, która niezwykle mnie poruszyła... Jeśli jesteś fanem/ fanką jakiegoś artysty/ artystki/ zespołu ta książka jest zdecydowanie dla Ciebie :)

Książka autorstwa Ali Novak jak można domyślić się po cytacie przewodnim książki umieszczonym na okładce jest lekką młodzieżówką. Czy się z tym zgadzam? Jak najbardziej. Książka opowiada historię trojaczków: Stelli, Drew'a oraz Cary. I właśnie przez wątek Cary wszystko w tej książce się zaczyna i sprawia że fabuła ma trochę głębsze dno, bowiem dziewczyna jest chora na nowotwór. Ale dlaczego właśnie przez nią ta cała historia się zaczyna? Dziewczyna jest ogromną fanką popularnego boysbandu Heartbreakers, i w dodatku zbliżają się jej urodziny. Rodzeństwo wpada więc na wspaniały pomysł zdobycia autografów od idoli dla chorej siostry, która niestety niema możliwości ich poznania. Stella i Drew ruszają więc na event fanowski aby zdobyć autografy, ale niestety nie wszystko idzie po ich myśli. Kiedy już nadzieja maleje coraz bardziej okazuję się że jakimś dziwnym przypadkiem, że rodzeństwo mieszka w tym samym hotelu co zespół. Jeden wieczór, talent fotograficzny Stelli i miło spędzony czas sprawiają, że dziewczyna dostaje pewną propozycję.

Książka ta z pewnością nie sprawi, że nie będziecie w stanie przestać o niej myśleć po jej zakończeniu, ale jest ona na pewno ciekawą propozycja na spędzenie miło wieczoru po męczącym dniu pracy.
Szczególnie warta polecenia jest ona dla nastolatek marzących o sławie i czerwonym dywanie.

Książka nie spełniła moich oczekiwań. Myślałam że będzie romantyczna i słodka ale wcale tego nie poczułam.🤷
Bohaterowie jako młodzi dorośli ludzie, zachowywali się jak dzieci co mnie strasznie irytowało.
Tak więc daję 6 bo nie była to najgorsza książka ale też nie zrobiła na mnie pozytywnego wrażenia.

Na półkach: , , , ,

W tym roku obiecałem sobie, że będę wyczytywał książki, które mam w domu oraz ze będę czytał książki z wydawnictw, o których do tej pory nie pisałem. Takim sposobem trafiłem na książkę z wydawnictwa Akapit-Press. Początkowo miałem czytać inne tytuły, ale okazały się one częścią cykli (i nie były to ich pierwsze tomy).

Dlatego też zacząłem czytać książkę młodzieżową autorstwa Ali Novak pt. Miłość w stereo. Tematyka już dla mnie dość odległa, gdyż okres nastoletni to już jakieś 20 lat temu przechodziłem.

Książka ta opowiada o młodej dziewczynie mieszkającej nieopodal Minesoty. Jest jedną z trojaczków razem z bratem oraz siostrą. Siostra ta jest niestety bardzo chora. By sprawić jej przyjemność na urodziny rodzeństwo wyrusza do Chicago by zdobyć autografy członków jej ukochanego zespołu Heartbreakers.

Historia wygląda na błahą. Według mnie nie jest ona bardzo płytka, z drugiej strony nie jest ona zbyt głęboka. Jak już wspomniałem nie jest to moja tematyka, ale o dziwo książkę czytało mi się bardzo dobrze. Na 336 stron potrzebowałem 3 dni i siedem posiedzeń, co plasuje tę książkę na 34 miejscu wśród wszystkich przeczytanych na Tronie.

Dlatego też zacząłem czytać książkę młodzieżową...

Pierwszą książką, którą przeczytałam już w nowym roku 2021 jest "Miłość w stereo, czyli Heartbreakers" autorstwa Ali Novak. Przeczytałam ją i zakochałam się w niej. Historia jest strasznie banala, oklepana ale i urocza. Przypadek, który sprawił, że Stella się zakochała jest strasznie uroczy.Spełniła oczekiwania jakie wobec niej miałam, czyli aby była lekką, uroczą i zapadającą w pamieć.

Stella urodziła się jako jedna z trojaczków. Niestety jej siostra Cara jest chora . Nowotwór sprawia że dziewczyna większość czasu przebywa w szpitalu. Stella i Drew ( brat dziewczyn ) postanawiają sprawić dziewczynie prezent na 18- ste urodziny i zdobyć dla niej autograf jednego z wokalistow zespołu Heartbreakers. Muszą odbyć bardzo długa podróż , która jak się potem okazuje była najpiękniejsza przygoda jej życia... Przypadkiem poznaje chłopaka o imieniu Olivier , który zmienia bardzo dużo w jej życiu .

Książka pięknie przedstawia jak miłość rodzeństwa może być silna❤️siostra tak kocha siostrę , że jest w stanie poświęcić dla niej nawet część siebie. Wzajemny szacunek rodzeństwa doprowadził mnie do wzruszenia. Piękne lekkie opowiadanie o tym jak choroba może wpłynąć na życie... o spełnianiu marzeń, bardzo trudnych decyzjach od których zależy przyszłość innych.
Oczywiście wątek zauroczenia też był ale muszę przyznać, że autorka napisała go bez naciągania. Ale ! Jak dla mnie za dużo zbiegów okoliczności... Główna bohaterka śmiało mogę powiedzieć że to bardzo dojrzała i ciekawa postać. Pełna odwagi i chęci do pomocy. Całość to piękna lektura obyczajowa z nutką romantyzmu . Polecam

Miałam w planach napisać, że książka ta jest lekka łatwa i przyjemna, ale wcale tak nie jest. Owszem, jest przyjemna, ale do lekkich nie należy. Niby kolejna historia o gwieździe rocka, a raczej popu, i zwykłej dziewczynie, a jednak, jest w tym opowiadaniu coś wyjątkowego i oryginalnego. I tutaj można by ją porównać do „Oddychaj mną" Abbi Glines, gdzie fabuła książki była jedynie tłem dla kilku miłosnych (a raczej erotycznych) scen miedzy głównymi bohaterami. Tymczasem w „Miłość w stereo”, uczucie Stelli i Oliviera wcale nie jest najważniejszym wątkiem i jest opisane o wiele ładniej i z klasą. Jednocześnie, postać głównej bohaterki jest o wiele ciekawsza i barwniejsza. Jej historia bardziej mnie wciągnęła niż życie całego zespołu, którego członkiem był Olivier. Autorka porusza ciężki temat choroby nowotworowej, z którą zmaga się siostra Stelli oraz tego jak ta choroba wpływa na pozostałych członków rodziny.
Nie bardzo rozumiem po co autorka wprowadziła wątek trojaczków, według mnie wystarczyłoby, gdyby Stella i Cara były bliźniaczkami, a Drew ich starszym bratem. Kilka wątków pozostaje też niedopowiedzianych albo autorka potraktowała je po macoszemu, tak jak np. historia Oliviera albo wątek, kiedy wystawił Stellę do wiatru.
Brakowało mi trochę emocji w tej książce, a może raczej sposób w jaki autorka próbowała je przekazać był dla mnie nieprzekonywujący. Narracja miała charakter bardziej gawędziarski, przez co nie umiałam się wczuć w strach Stelli o siostrę, w jej zagubienie i brak pomysłu na własną przyszłość i wreszcie w jej miłość do Oliviera, czy tez w to jak się czuła, kiedy złamał jej serce. Może to kwestia tego, że przyzwyczaiłam się już do innych typów narracji.
Podsumowując, książkę polecam, bo to na pewno fajna lektura.

Idealna młodzieżówka na lato!
"Miłość w stereo, czyli Heartbreakers" autorstwa Ali Novak wpadła w moje ręce zupełnie przypadkiem. Zaczęłam ją czytać podczas długiej podróży w Bieszczady. Gdy tylko pojawił się wątek boysbandu- przepadłam całkowicie. Książka w piękny sposób ukazuje miłość i więzi, które tworzą się między rodzeństwem oraz wsparcie, które daje ono sobie w każdej chwili. Główna bohaterka nie irytuje, lecz pokazuje nam jak mogą różnić się od siebie nastolatki, ale tez jak ciężko jest im zdecydować jak się ukierunkować w walce o dobrą przyszłość. Nigdy nie jest łatwe wybrać co się chce robić oraz gdzie, a Stella w piękny sposób pokazuje, że do pomocy mamy rodzinę oraz przyjaciół, którzy nigdy nas nie opuszczą i zawsze wesprzą całym sercem!

Idealna młodzieżówka na lato!

Od początku czułam że fabuła przypadnie mi do gustu i wcale się nie zawiodłam,zwykły romans ale jednak zachwycił mnie sam pomysł i może kiedyś do niej wrócę.

Książka pisana w bardzo lekkim stylu. Trafiłam na nią przez przypadek, jednak nie żałuję, że ją przeczytałam.

Dodaj cytat z książki Miłość w stereo, czyli Heartbreakers