Fantazy

Okładka książki Fantazy
Juliusz Słowacki Wydawnictwo: Ossolineum Seria: Nasza Biblioteka utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Nasza Biblioteka
Ossolineum
1973-01-01
1973-01-01
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Wiersze dla dzieci Władysław Bełza, Aleksander Fredro, Stanisław Jachowicz, Maria Konopnicka, Ignacy Krasicki, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki
Ocena 7,8
Wiersze dla dz... Władysław Bełza,&nb...
Okładka książki Ułamki Juliusz Słowacki, Adam Wiedemann
Ocena 8,0
Ułamki Juliusz Słowacki, A...

więcej Więcej

zmęczyła mnie ta książka...

Nie bardzo wiem co tam się działo. Chyba Słowacki nie jest moim ulubionym autorem... Czytało się szybko, ponieważ jest to dramat, ale sama fabuła mnie nie urzekła.

Dramat, w którym bohater ma poślubić Dianę, lecz zakochana w nim Idalia przypomina mu o obupólnej miłości.

Cała przedstawiana czytelnikowi historia jest dramatem złożonym.
Nie tylko nieszczęśliwej, źle trafionej miłości ale również a przede wszystkim wątkiem majątkowym.
Wiadomo gdzie pieniądz tam i kłopoty i zatargi.
Niekiedy ciężko przyswajalna lektura, dość sporo mitologizmów.

Mam mieszane uczucia, gdy przychodzi mi określić ten dramat. Zacznijmy od samego słowa "dramat". Więcej zauważam w tym utworze ironii i komedii niż samego dramatu, sami bohaterowie są jakby nakreśleni na zasadzie karykatury, przerysowani, pełni uwydatnionych wad współczesnego Słowackiemu społeczeństwa. Nie mogę jednak powiedzieć, że to zła książka, nie, bardzo przyjemnie...

POŁĄCZENIE KOMEDII I TRAGEDII W DRAMACIE ROMANTYCZNYM PEŁNYM DOBREGO SMAKU.

Zacznę od tego, że dramat ten jest naprawdę bardzo przyjemny w lekturze, ciekawy oraz pełen tych ironicznych, tragicznych oraz komicznych momentów. Bohaterowie bardzo żywi, a zwłaszcza Fantazy I Idalia.

Tematem utworu jest małżeństwo, do którego ma dojść między córką Hrabiego Respekta - Dianną - a...

POŁĄCZENIE KOMEDII I TRAGEDII W DRAMACIE ROMANTYCZNYM PEŁNYM DOBREGO SMAKU.

Na półkach: , , , , ,

Bardzo dobre. Jak na tę epoke.

Klasyka

Dlatego nie lubie lektur,to wogóle nie jest mój gatunek-nic nie zrozumiałem z tej książki-znam tylko imiona bohaterów.

• Literatura polska
  • Lektury