Ostatnich gryzą psy

Inne

Oficjalne recenzje i

Kręta droga do GROM-u

[ 6 ] Link do recenzji

Książkę przeczytałem jednym tchem. Znajdziecie w niej sporo ciekawostek na temat jednostki GROM (w tym proces selekcji/rekrutacji), obraz polskiego wojska lat 90-tych i akcji, w których brał udział Naval. Wartościowym dodatkiem są zdjęcia. Jest to moja pierwsza książka tego autora i wiem, że nie ostatnia :)

To moja pierwsza książka z tej tematyki jaką przeczytałam. I muszę przyznać, że czyta się bardzo przyjemnie - autor ciekawie opowiada swoją historię dostania się do GROM-U. Przystępny język dla każdego laika związanego z wojskiem to największy plus tej książki.
To książka o sile charakteru, wytrzymałości ciała i ducha oraz ciężkiej pracy.
„ W jednej chwili stało się coś...

Przyjemnie i lekko się czyta, chociaż to przez co przechodzą Ci żołnierze lekkie i przyjemne nie jest. Szacunek za to. Do tej roboty naprawdę trzeba się urodzić.

Bardzo dobra, łatwa w odbiorze z lekkim humorem. Na pewno nie ostatnia moja książka Navala.

Naval opowiada jak został członkiem prestiżowej jednostki GROM.
Wspomina wszystkie etapy, które ukształtowały jego osobowość.
Razem z nim przeżywamy jego dzieciństwo, szkołę i wojsko.
Opowiada o swoich sukcesach, porażkach, a także o wszystkich szkoleniach, które musiał przebyć.
Nie było łatwo.
Niejeden odpuścił, ale nie on.
Po wielu latach ciężkiej pracy spełnił swoje...

Dla mnie to druga książka z tego cyklu. Wiem ze zacząłem trochę od środka. Dla każdego fana literatury wojskowej ta książka to podstawa. Ta pozycja to nie tylko opis przeżyć autora ale przede wszystkim opowieść o spełnianiu marzeń, realizacji postawionych sobie zadań i ciągłej walce z własnym sobą. Naval szczegółowo opisuje swoją karierę w wojsku. Ujawnia wojskowe realia...

Po przeczytaniu Zakochałem się w twórczości Navala. Wszystko świetnie zobrazowane kiedy opowiadał o treningach czułem jakbym ćwiczył razem z Nim.

Uwielbiam NAVALA więc pozostanę stronniczy. Spocony w trakcie czytania

Literacko słaba, bardzo dużo ciekawostek, informacji o działaniu armii. Skusiłam się na przeczytanie innych części więc jakiś urok ma :)

Ostatnich gryzą psy jest to pierwsza książka Navala i zarazem najprostsza w odbiorze dla zwykłego czytelnika. Naval w tej książce opisuje swoje życie począwszy od swych narodzin do pierwszych lat w GROM. Jest to książka którą czyta się bardzo łatwo i szybko, bo jest bardzo wciągająca. Dowiadujemy się tu o skrajnościach jakie występują w wojsku polskim i jednostkach...

Dyskusje

• 2019