Kamerzysta

Schnitt
kryminał, sensacja, thriller
Barbara Tarnas, Viktor Grotowicz
Barbara Tarnas Viktor Grotowicz piwnica zabójstwo porwanie bracia taśma DVD

Doskonała książka! Bardzo bardzo polecam :)

Fabuła i intryga w tej powieści całkiem mi się podobała, ale wyczuwałem (może zbędnie) inspiracje Millenium Stieg'a Larsson'a, zwłaszcza w kreowaniu głównego bohatera.

Dziwię się opiniom o tej książce, wiele jest niepochlebnych, część mówi o świetnym początku i marnym rozwinięciu. Faktycznie wstęp (jakieś 70-100 stron) wbija w fotel, po przeczytaniu około 200, zaczęłam się zastanawiać, kiedy zacznę się nudzić. Nic takiego nie miało miejsca, lektura wciąga i trzyma w napięciu cały czas. Osobiście polecam, jak widać różne są gusta czytelników.

Moje pierwsze spotkanie z tym autorem i na ten moment starczy.

Troszkę mi zeszło czasu aby przyswoić styl tego pisarza. Język ciężki, specyficzny, troszkę monotonny. Warto było to przewalczyc, bo historia dająca do myślenia i zostaje w głowie. Dosłownie zimno mi było jak to czytałem.

Kupiłam tą książkę, bo kosztowała zaledwie 10zł. W domu, poczytałam opinie i chęć na czytanie jakoś osłabła. No nic to, pomyślałam i dość sceptycznie zabrałam się za lekturę.
Ponoć początek zachęca, dla mnie pierwsze 100 stron to męczarnia. Pomysł świetny, tajemnicza taśma wideo, dziecko które widzi za dużo, przecież można było opisać to tak, że natychmiast chciałabym...

107 / 2018

Ciekawa historia wartka akcja! Trzyma w napięciu. Polecam

Nic, absolutnie nic nie podobało mi się w tej historii.
Zaczynając od stylu i języka autora który był siermieżny, bez polotu i nieprzyjemny w odbiorze a skończywszy na pozbawionej sensu fabule i irracjonalnych zachowaniach bohaterów.
Plus mogę dać za pomysł, który był niezły ale wykonanie nie wyszło oraz za pierwszych parę stron, które całkiem nieźle rokowały.
Ta książka to...

Zachęcona opisem sięgnęłam po "Kamerzystę" spodziewając się dobrego thrillera. Niestety historia przedstawiona w tej książce nie wygląda już tak dobrze. Początek rzeczywiście wciągał- do pierwszego nielogicznego zachowania postaci. Później było już tylko gorzej, absurd gonił absurd, właściwie każdy z bohaterów zachowywał się nielogicznie, bezsensownie, akcja na siłę...

45/2018

Dyskusje