fitREWOLUCJA w 4 krokach. Trening, dieta, moda, relaks

Okładka książki fitREWOLUCJA w 4 krokach. Trening, dieta, moda, relaks Magdalena Derewecka, Katarzyna Dziurska, Paulina Kuczyńska, Sylwia Nowak, Adrianna Palka
Okładka książki fitREWOLUCJA w 4 krokach. Trening, dieta, moda, relaks
Magdalena DereweckaKatarzyna Dziurska Wydawnictwo: Sine Qua Non poradniki
poradniki
Sine Qua Non
2016-12-07
2016-12-07
Fitness fit zdrowy tryb życia dieta moda styl relaks

Książka wpadła w moje łapki wyłącznie przez Paulinę Kuczyńską którą kiedyś widziałam, gdzieś szperając w "internetach". Ot lektura na 2 - 3godzinki, dobra na początek roku i gdy komuś siada motywacja. Leżę sobie ze złamaniem i tak trochę się zaczytuję. A że chciałam coś lekkiego, przyjemnego, co nie wymaga wysiłku intelektualnego, (nie urażając autorek),to sięgnęłam po ten poradnik - i tu wpisuje się idealnie. Czemu? Bo podniósł chęć działania, oby tylko motywacja nie skończyła się przedwcześnie. Poradnik niczym szczególnym się jednak nie wyróżnia, na tle innych książek wydawanych przez współczesnych "sportowców" (ludzi związanych z wszelaką aktywnością fizyczną.) począwszy od Lewandowskiej, Chodakowskiej przez Majewskich i innych fit ludzi ktrych mam wrażenie jest zatrzęsienie :). No może jednak się wyróżnia bo brak twardej okładki i jest masa zdjęć nie tylko tych wystylizowanych ale i tych prywatnych, co akurat jest plusem w tym przypadku :). Nie wyglądam może tak pięknie jak panie na okładce, emanujące seksapilem, ale sport wbrew pozorom lubię:). A jako, że sport lubię, zwłaszcza ten który mogę wykonać indywidualnie, to treści zawarte w książce nie były mi obce. Nie mniej duży plus za to, że czytając ma się wrażenie, że słucha się o dziewczynach z sąsiedztwa :) Mamy troszkę wszystkiego trochę sportu, trochę diety - i na plus nie ma nacisku na bycie vege :) trochę mody ot poradnik jakich wiele, ale dobrze się go czyta coś jak dziennik pamiętnik dziewczyn... i dla przeciętnych dziewczyn takich jak ja, które ciągle próbują jest to pozycja która może rewolucji nie zrobi ale napewno podniesie endorfinki :)

ŻADNA AMERYKA
Tak się jakoś składa, że ostawimy czasy istną karierę robią pewne słowa; na przykład „selfie”, albo „fit”, „ trendy” czy „slow”, a karierę wprost zawrotną zrobiło słowo „gluten”. Kariera to tak wielka, że na osobny post zasługuje, albo nawet ze sześć książek. Ale nie o glutenie jest ta książka, jest o innym z wymienionych słów. „FitRewolucja w 4 krokach” to wspólna praca trzech blogerek i trenerek personalnych oraz jednej aktorki i piosenkarki. Paulina Kuczyńska, Sylwia Nowak, Kasia Dziurska i Ada Palka, pod redakcją Magdaleny Dereweckiej, stworzyły coś w rodzaju ni to poradnika, ni to krótkiej ściągi o tym, jak być fit.
Książka podzielona jest na cztery części. Każda z dziewczyn ma swoją szansę, żeby opowiedzieć najpierw o sobie; o swoim życiu, sportowej pasji, drodze jaką przebyła zanim stała się tym, kim jest. A zaraz potem każda z nich opowiada o tym, co w byciu fit jest ważne. Kasia Dziurska opowiada o treningach: o suplementach diety, o stroju na fitness, o tym jak zacząć i się nie wypalić. Ada Palka mówi o jedzeniu: co jest zdrowe a czego unikać, jak mądrze robić zakupy, jak przeprowadzić detoks od cukru, podaje przepisy na koktajle czy szybkie lunche do pracy. Sylwia Nowak radzi jak być stylową w czasie treningu, jak się czesać i malować, żeby po tymże treningu nie wyglądać jak straszydło, co pić, żeby pomimo zmęczenia mieć ładną skórę. W końcu Paulina Kuczyńska uczy o tym, jak pokonać stres i być wyluzowanym, jak zrobić domowe spa, a z porad bardziej praktycznych: jak odłożyć pieniądze na wymarzony wyjazd i jak się szybko i skutecznie na taki wyjazd pakować. Każda z dziewczyn przygotowała też swój zestaw ćwiczeń.
Cytując samą siebie „żadna Ameryka”. Czy rewolucja? Dla kogoś aktywnego na pewno nie. Dla stworzeń kanapowych, uzależnionych od ciastek, wielbicieli tłustych sosów i tych uczulonych na sport – raczej tak. Na pewno porzucenie złych nawyków może być rewolucją. Ci, którzy chodzą na fitness, są uzależnieni od wody z cytryną i do pracy jeżdżą rowerem powiedzą, że taka książka to dziecinada i nic nowego pod słońcem. Pewnie tak, ale nie każdy jest urodzonym sportowcem, a od czegoś trzeba zacząć. Więc czemu nie od przemeblowania lodówki czy kupna butów do biegania? Albo od ćwiczenia w domu, z dala od tych, którzy z łatwością robią sto pompek na jednej ręce? „FitRewolucja” jest książką raczej dla początkujących niż dla zaawansowanych; oni raczej powinni poszukać czegoś bardziej zgłębiającego temat.
Można się przyczepić, że niepotrzebny jest plan tygodnia każdej z dziewczyn. Ja, zamiast niego, wolałabym większą ilość przepisów, ale to akurat ja – zafiksowana na nowych smakach i szybkich przekąskach. To chyba największy minus. Na plus można zaliczyć fakt, że zestawy ćwiczeń są tak dobrane, że każdy może je wykonać sam w domu, nie potrzeba do tego sprzętu czy siłowni. I bardzo podobały mi się sposoby na oszczędzanie, na pewno niektóre wykorzystam z korzyścią dla portfela. Podsumowując: co z tego, że nie Ameryka? Kilka naprawdę przydatnych wskazówek żywieniowych, garść ćwiczeń, a do tego słowa, że liczy się to, kim jesteś, nie to ile masz centymetrów za dużo tu czy tam. Może to truizm, ale jak często powtarzamy go sobie, gapiąc się w lustro z rana? A może warto w to uwierzyć.

ŻADNA AMERYKA

fitREWOLUCJA w 4 krokach to książka stworzona przez cztery młode i uzdolnione kobiety, dla których fitness to styl życia. Są to:
-Kasia Dziurska
-Ada Palka
-Sylwia Nowak
-Paulina Kluczyńska
W książce każdej z nich została przyporządkowana jedna dziedzina i właśnie w tej kwestii udzielały swoich rad.
Pani Kasia radzi jak trenować. Z początku mogłoby się wydawać, że trening to łatwa sprawa, wystarczy się tylko ruszyć, lecz realia wyglądają nieco inaczej. W tej części książki możemy znaleźć ćwiczenia przeznaczone na konkretne partie ciała oraz pełno haseł motywacyjnych, które zmobilizują nas do wytrwałego dążenia do celu. Jednym z nich i zarazem moim ulubionym jest: "Twoje ciało potrafi wszystko... Pod warukiem, że przekonasz do tego swój umysł.". Myślę, że w tym powiedzeniu tkwi wszystko, bo jeśli nie zmienimy naszego nastawienia, to prędzej czy później i tak wszystko wróci do stanu poprzedniego, a efekty przestaną być widoczne.
Pani Ada radzi nam jak jeść. W swojej części mówi o tym, co najlepiej spożywać oraz czego w swojej diecie powinno się omijać. Ponadto podaje również dość ciekawe przepisy na różne potrawy i przekąski :)
Pani Sylwia radzi jak dobrze wyglądać. Przekonuje, że warto walczyć o marzenia. Pokazuje nam jak dobierać strój sportowy do sylwetki, jakie fryzury są najwygodniejsze oraz uczy nas trików względem dobrego wyglądu :)
Pani Paulina radzi jak odpoczywać. Kieruje ona nasze myśli ku wrzuceniu na luz :) Dba o naszą sferę duchową i o spokój. Mobilizuje nas do tego, aby czasami troszkę zwolnić i jednocześnie nie zapomnieć o tym, żeby zdrowo żyć.
Cały poradnik jest stworzony w dość ciekawej formie. Jest on podzielony na 4 części - trening, dietę, modę i relaks. Każda z kobiet próbuje na swój sposób przekonać do zmian, które z czasem wyjdą nam na korzyść. Wspierają nas w dążeniu do idealnej sylwetki i pokazują jak im udało się dojść do perfekcji w swoim fachu. Książkę oceniam dość wysoko, mimo, że sporo osób może zniechęcić dużą ilości przypisów i zdjęć z własnego życia. Jak dla mnie książka okazała się sporym kopem do tego, aby zacząć coś działać :)

-Kasia Dziurska
-Ada Palka
-Sylwia Nowak
-Paulina Kluczyńska
Pani Kasia radzi jak trenować. Z początku mogłoby się wydawać, że trening...

W tej pozycji Paulina Kuczyńska, Sylwia Nowak,Kasia Dziurska oraz Ada Palka uczą nas rozsądku w fit świecie. Motywują oraz radzą. Uważam,że ta książka daje więcej niż niektóre porady niektórych Pań celebrytek :D Bardzo fajna-a przy tym lekka książka o byciu fit. Polecam.

Książka "Fit rewolucja w 4 krokach" Paulina Kuczyńska, Sylwia Nowak, Kasia Dziurska, Ada Palka to od dziś mój numer 1. Książka która na pewno nie będzie się kurzyć gdzieś na półce tylko często będzie lądować w moich dłoniach.
Dzięki tej książce kobiety mogą się przekonać że nawet sportsmenki kiedyś zaczynały a nie były wysportowane od urodzenia. Każda z autorek ma w tej książce miejsce na swoją historie, zaczyna Kasia najpierw kilka zdań o niej a potem rozdział "Jak to wszystko się zaczęło" tam możemy przeczytać o tym jak zaczęła się jej historia z ćwiczeniami i skąd w ogóle wpadł jej taki pomysł do głowy żeby ćwiczenia stały się nieodłącznym elementem jej życia. Następny bardzo podbudowujący rozdział to "Jak zacząć ćwiczyć i wytrwać" jest to bardzo ważny rozdział ponieważ pewnie nie jedna z nas kiedyś ćwiczyć zaczęła i po kilku dniach skończyła, jest to normalne, ciągle te same ćwiczenia, zaczyna nam się nudzić, czasami po ciężkim dniu zamiast poćwiczyć wolimy iść spać. Rozdział numer trzy to "Playlista" coś oczywistego dla każdej z nas przecież trening przy ulubionej muzyce to podstawa, muzyka nas nastraja, wprawia w dobry nastrój i nadaje tempo naszym ćwiczeniom. Potem jest wiele ciekawości, każda dziewczyna pisze o czymś innym, co zabrać na trening, jak, ile i co jeść, wiele ciekawych pomysłów na oryginalne uczesania podczas treningów, na pyszne koktajle oraz co najważniejsze mnóstwo ćwiczeń które na pewno pomogą osiągnąć nam idealną sylwetkę.
Książka jest bardzo motywująca bo pokazuje że każda z nas może zacząć i prowadzi nas po tych wszystkich etapach. Mi najbardziej chyba spodobał z etap z odpoczywaniem ale na pewno spróbuje kilka ćwiczeń zrobić i oczywiście na pewno wypróbuje przepisy na koktajle bo to jest coś co uwielbiam.
Zachęcam do zakupu tej książki osoby które chcą ale nie chce im się zacząć, na pewno dzięki niej nie skończycie swojej przygody z treningami po tygodniu.

FITREWOLUCJA W 4 KROKACH. TRENING, DIETA, MODA, RELAKS - idealna książka dla kobiet, które chcą zmienić swoje życie. Dzięki Niej możemy zyskać super, wysportowane ciałko i świetne samopoczucie. Książka pokazuje jak z głową być w tym fit świecie. Wiele ciekawych porad choć niektóre już znałam. 4 piękne kobiety które motywują już samym wyglądem. Polecam wszystkim, którzy chcą się dowiedzieć jak zacząć i żyć w tym zdrowym świecie.

Czy wy też tak macie, że wraz z Nowym Rokiem postanawiacie coś w sobie zmienić… ale różnie to bywa? Czasem brak czasu i chęci sprawia, że podążamy za innymi postanowieniami, a te które miały nas tak bardzo motywować … zaginęły gdzieś, zakopane na dnie szafy?

Albo brak wiedzy powoduje, że nie mamy pojęcia od czego zacząć? Ja w tym roku takie postanowienie mocnej poprawy wprowadziłam i pomyślałam, że to będzie idealna okazja by porządnie przygotować się do tego od A do Z. Sięgnęłam po książkę „fitREWOLUCJA…” by spojrzeć na swoje marzenia z profesjonalnej strony. Mianowicie oczami 4 kobiet, które mniej lub bardziej poznałam z portali społecznościowych czyli trenerki: Kasia Dziurska, Ada Palka i Paulina Kuczyńska oraz aktorka Sylwia Nowak.

Może zacznę od początku. Książka składa się z 4 części, w których każdy to tak naprawdę oddzielny rozdział dotyczący innej strony fit rewolucji. Autorkami są nasze okładkowe trenerki a dziedziny w jakich się wypowiadają to: trening, dieta, moda i relaks.

Jeżeli chodzi o treść każdego z rozdziałów, to książka jest zdecydowanie przeznaczona dla tych, którzy naprawdę pojęcia o fitnessie nie mają lub dopiero zaczynają się tym interesować. Książka posiada podstawowy, najpotrzebniejszy zestaw wiedzy o tym jak zacząć i jak kontynuować swoją drogę ku lepszemu samopoczuciu, na każdym kroku naszej rewolucji. Każda z nas zaczyna od zera, trenerki też były kiedyś w tym miejscu. Książka oprócz tego, że ma mnóstwo pięknych i godnych naśladowania rad, jest w stanie nas zmotywować w dążeniu do naszego celu - pięknego ciała, zdrowego odżywiania i codziennej mocnej dawki energii.

W książce znajdziecie kilka sesji treningowych, które pomogą ukształtować całe ciało. Jeden taki trening zajmuje ok. 30 min i po jego skończeniu uwierzcie, zmęczenie miesza się z satysfakcją… i mimo, że następnego dnia efektem jest ból mięśni ;) to tylko potwierdza efekt naszych wysiłków. Ćwiczenia nie są skomplikowane, możemy je wykonać w domu i zestawione są w kilku sesjach tematycznych, tak aby ułatwić nam ich wykonywanie (osobne treningi na każdą partie ciała) plus kilka pozycji relaksującej jogi.

Ponieważ podczas treningu bardzo ważne jest aby dostarczać odpowiednią ilość kalorii do organizmu, to w książce znajdziecie również przykładowe posiłki i dania, które w prosty sposób możecie przygotować w domu. Znajdziecie tu również koktajle oczyszczające i energetyzujące… do tego zdrowe przekąski i posiłki, które można zabrać do pracy. Ogólnie każda z trenerek pokazuje swój sposób na oczyszczenie ciała, utrzymanie odpowiedniego poziomu energetycznego i suplementację – tak by odnieść doskonałe wyniki w ćwiczeniach.

Oczywiście nie samym treningiem człowiek żyje, my kobiety akurat wiemy najbardziej, że odpowiedni relaks jest potrzebny by osiągać maksimum zadowolenia. Każda z nas ma inne metody na to, by zadbać o swoją duszę… a rozdział w którym mowa o relaksie przedstawia nam mnóstwo sposobów, jak rozpieścić nasze zmysły i w prosty sposób stworzyć małe SPA w swoim domu. Poza tym dowiemy się jak w kilku krokach stworzyć odpowiednią fryzurę lub makijaż na trening, by czuć się komfortowo i atrakcyjnie.

Teraz przejdę do kilku uwag. Jeżeli książka wpadnie w ręce osób, które pojęcie o fitnessie mają, sporty uprawiają i znają się na diecie, książka będzie tylko ładnym zestawieniem bez dodatkowych walorów naukowych ;) Ja też należę do tej grupy, ale mimo tego książkę uważam za świetną mini encyklopedie podstaw fitness’u. Poza tym dodam jeszcze mały minus za nie precyzyjne opisy do czasu wykonywania ćwiczeń i odpoczynku między seriami.

Ale to małe rzeczy, które nie rzutują na całości. Zaznaczę, że świetną motywacją są piękne zdjęcia, których w książce jest mnóstwo. Mówiąc ‘piękne’ mam również na myśli silne kobiety, które chcą nam pokazać, że każdy może osiągnąć świetne wyniki w postaci pięknego ciała, gdy tylko na prawdę się do tego przyłoży. Wszystkich, którzy nadal się wahają przywołuję do pionu! Uwierzcie w siebie... musicie wykonać tylko jeden krok do przodu. Sukces to suma niewielkich wysiłków powtarzanych codziennie, a wiemy doskonale, że tam gdzie chcemy dotrzeć nie ma „dróg na skróty”. Ta książka może Wam pokazać jak wykonać pierwszy krok... To co? Chcecie przyjąć wyzwanie?

Zamówiłam tę książkę tylko dla K. Dziurskiej ale dziwię się, że taka profesjonalna osoba podpisała się pod czymś takim (no ale cóż, kasa wybaczy wszystko). Książka ta to bardziej gazetka do poczytania i to nie najwyższych lotów. Dla kogoś kto choć odrobinę interesuje się zdrowym odżywianiem nie będzie miała wiele wartościowych treści. Jest kilka fajnych przepisów, kilka ćwiczeń i dużo pięknych zdjęć, ot taka gazetka dla zabicia czasu. Dobrze, że kupiłam w jakiejś promocji 50%, bo niestety ale więcej nie jest warta. Pani Kasiu, apeluję o jakąś profesjonalną książkę!

Dla zupełnych laików, ten poradnik będzie bardzo dobry :)

Dla zupełnych laików, ten poradnik będzie bardzo dobry :)

Książka fajna, ciekawe przepisy i schematy ćwiczeń.
Jedynie za dużo na rzeczy na temat trenerek, które nie każdego mogą interesować - mnie nie zaciekawiły.

Książka fajna, ciekawe przepisy i schematy ćwiczeń.

• Biografie/wspomnienia/autobiografie
  • Od wydawnictwa!