Sekrety piękna. Sposoby na urodę, makijaż i pewność siebie

Okładka książki Sekrety piękna. Sposoby na urodę, makijaż i pewność siebie Joanna Cymbalista
Okładka książki Sekrety piękna. Sposoby na urodę, makijaż i pewność siebie
Joanna Cymbalista Wydawnictwo: Flow books poradniki
poradniki
Flow books
2017-08-30
2017-08-30
uroda makijaż kosmetyki

Content urodowy to kompletnie nie moja bajka, a mimo tego treść zawartych w tej książeczce porad wydała mi się boleśnie trywialna, jakby grupą docelową były gimnazjalistki. Za to narracja autorki ma w sobie dużo uroku, Joanna wydaje się być sympatyczną i życzliwą osobą. Kreuje się na "zwykłą dziewczynę taką jak ty" i jest w tym dużo autentyzmu, więc ogólnie czytało się miło.
Wydanie książki też w porządku (chociaż nie znoszę różowego i każde spojrzenie na okładkę wywoływało we mnie dreszcz niechęci).
Poleciłabym młodziutkim dziewczynom, które dopiero zaczynają przygodę z dbaniem o swoją urodę.

Dzięki temu poradnikowi poznasz dziesięć złotych zasad pielęgnacji, nauczysz się systematyczności i dowiesz się, że nasz wygląd nie zależy od tego, jakich kosmetyków używamy, ale od tego, jak się czujemy we własnej skórze. Panna Joanna radzi, by odpoczywać, relaksować się, wysypiać i minimalizować czynniki stresogenne. Autorka dzieli się sprawdzonymi trikami pielęgnacyjnymi, przestrzega przed najczęstszymi błędami i podpowiada, jak urządzić SPA w domowym zaciszu. Ta książka pomoże nie oszaleć w kosmetycznym gąszczu i wskaże, jak można bawić się modą.

"Sekrety piękna" to według mnie książka dla osób, które chcą poznać podstawy makijażu, pielęgnacji i życia w zgodzie ze sobą pod względem piękna. Idealna również dla nastolatek, które rozpoczynają swoją przygodę z pielęgnacją. Dla nich te informacje mogą być najbardziej przydatne. Spodziewałam się trochę więcej praktycznych porad i nowinek. Wiele z tych rzeczy znałam i nie było dla mnie czegoś odkrywczego. Dlatego uważam, że dla osób, które co nieco czytały w tej tematyce to może być trochę są mało. Trzeba przyznać, że książka jest ładnie wydana. Ma piękne zdjęcia i twarda oprawa dodatkowo robi robotę. A Wy lubicie poradniki pielęgnacyjne?

Na ostatniej stronie autorka dziękuje za poświęcony czas który tak naprawdę został stracony przynajmniej dla mnie, ta książka niczego nowego nie wniosła w moje życie, jest powielaniem porad znanych od stu lat, nie polecam, szkoda czasu, szkoda lasu, omijać szerokim łukiem, jestem pewna ze zasili kosze w supermarketach i nawet za 1 zł nie warto. Dramat.

PannJoanna make up- jedna z lepszych youtuberek urodowo makijazowych w Polsce.
Dzięki jej poradnikowi wiele sie nauczylam i jestem jej za to niesamowicie wdzieczna.
Porady urodowejak i te dotyczace stylu zycia jakie prowadzi. Bardzo szybko mi sie to czytalo. Chcialabym kiedys samą autorke osobiscie poznac jak i wysciskac.

PannJoanna make up- jedna z lepszych youtuberek urodowo makijazowych w Polsce.

Lubię przeczytać wartościowy poradnik a ta książka zawiera dużo porad, motywacji i pomysłów. Zdjęcia to dodatkowy bonus, trudno w temacie urody wiedzieć i znać się na wszystkim. Ciężko jest trzymać rękę na pulsie, gdy ciągle pojawiają się nowości. Z tej książki wiele się dowiedziałam i poukładałam swoją dotychczasową wiedzę. Krótkie, zwięzłe i konkretne porady to ogromne ułatwienie w codziennym życiu, gdy ciągle brakuje czasu na wszystko.

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam i jedyna wydana. Dostałam ją w prezencie.
Zawiera sporo tekstu i dużo zdjęć. Czyta się dobrze. Dzieło jest ładnie wydane. Atrakcyjne zdjęcia przyciągają wzrok. Twarda okładka w ładnym kolorze pastelowego różu nigdy się nie zniszczy, będzie dobrze prezentować na półce.
Opisane są sposoby na urodę, makijaż, pewność siebie. Ja większość zagadnień kosmetycznych wiedziałam przed lekturą. Będzie ona przydatna komuś, kto tego wszystkiego nie wie, nie czyta zbyt wiele o kosmetyce, makijażu. Jak również zadowoleni będą fani Joanny z jej kanału.

Opisane są sposoby na urodę, makijaż, pewność siebie. Ja...

W książce znajdziecie małą dawkę motywacji. Joanna radzi jak nie przejmować się opiniami innych, pracować nad poczuciem własnej wartości i zaakceptowaniem siebie. Książka napisana jest w lekkim, przyjemnym stylu. Niestety większość zdjęć w książce mi się nie podoba. Po prostu są nijakie. Nie przykuwają wagi. Lepiej byłoby pominąć np. rozdział "modowy" a dopracować zdjęcia tak, by całość pięknie się prezentowała.
Lubię poradniki- są miłą odskocznią od kryminałów czy thrillerów i jednocześnie mogę się czegoś ciekawego dowiedzieć. Czy w tym przypadku dowiedziałam się czegoś nowego? Raczej nie. Chociaż dwa przepisy, które znalazłam w książce okazały się ciekawe, zapisałam je i na pewno wypróbuje. Jednak oprócz tego nie dowiedziałam się niczego nowego. Możliwe, że wynika to z tego, że czytam dosyć sporo poradników i blogów urodowych, często oglądam też filmiki na YouTube.
Chociaż nikt nie musi czytać poradników, by wiedzieć, że włosy myje się wtedy gdy są brudne, jeśli mamy "wory" pod oczami, to najlepiej użyć korektora, a jeśli świeci nam się twarz to koniecznie musimy sięgnąć po puder matujący. Bo właśnie taki mniej więcej jest poziom porad Panny Joanny.
Mnogość poruszonych tematów jest zdecydowanie wadą tej książki. Autorka opisała je powierzchownie. Myślę, że lepiej byłoby, gdyby poświęciła czas jednej tematyce. Zdecydowanie więcej osób mogłoby się wtedy dowiedzieć czegoś nowego, czegoś ciekawego. Bo to, że usta mogę pomalować pomadką ochronną bez użycia lusterka, wiedziałam bez sięgnięcia po tę książkę. Tak samo jak to, że jeśli nie lubi się swoich brwi, to można nad nimi popracować używając cienia lub kredki..
Czy polecam? I tak i nie.. Jeśli lubicie "Pannę Joannę" i poradniki urodowe to być może będziecie zadowolone. Kobiety i nastolatki, które dopiero zaczynają swoją "przygodę" z makijażem czy dokładną pielęgnacją również powinny znaleźć coś dla siebie. Jednak jeśli "siedzicie w temacie" bądź posiadacie jakąkolwiek wiedzę na temat makijażu to nie znajdziecie tu niczego nowego, więc po prostu szkoda waszego czasu i pieniędzy.

No szału nie ma, ale... czy ktoś się go spodziewał?
Moja specyfika pracy pozwala mi na robienie sobie kilku przerw dziennie, a że i tak siedzę przed komputerem, chętnie odpalam youtube i oglądam coś typowo kobiecego, coś, co z całą pewnością nie zawiera kodu:) (jestem programistką).
Panna Joanna to jeden z tych kanałów, które chętnie oglądam, szczerze powiedziawszy interesuje mnie tylko kontent urodowy, a tego u tej youtuberki pełno. Kolejna youtuberka napisała książkę, ok, treść jest dokładnie taka sama jak we wszystkich innych. Z tą jednak różnicą, że... taka dajmy na to Red Lipstick Monster miała raczej sztab specjalistów, który dbał o zdjęcia i porady, a Panna Joanna miała... gorszy sztab. W ogóle warto wspomnieć, że jest to dziewczyna, która po prostu lubi kosmetyki, a nie, że umie się malować... Osobiście maluję się lepiej, ale nie przeszkadza mi to. Można więc zapytać, po co kupiłam książkę? Odpowiedź jest prosta! Ponieważ czytam wszystkie urodowe książki, jakie tylko pojawiają się na rynku:) Lubię, nie traktuję tego jako ambitnej rozrywki, to tak samo, jak kolorowa gazeta, doskonała do wanny i do przerwy w Heroesach III, kiedy akurat mój mąż ma turę. (dla niewtajemniczonych, komputerowa gra turowa, po naszym ruchu musimy chwilkę czekać, aż zagra przeciwnik).

Ładnie wydana, papier przyjemny, układ dobry.
Od samego początku można odnieść wrażenie, że Panna Joanna uważa się za osobę, która odniosła niesamowity sukces i jest jakimś guru... no... ok:) Styl wstępu tragiczny, jak jakiś zapalony czytelnik będzie mijał tę różową książeczkę, polecam przeczytać wstęp, można się popłakać ze śmiechu i żałości. Taki internetowy bełkot.

Treść żadna, jak ktoś się spodziewał inaczej to... serio? :)
Myj włosy jak są tłuste, maluj się jak lubisz, dużo wydaj na podkład i kup se białą bluzkę.

Wiedziałam po co idę do księgarni, więc się nie zawiodłam, jak na urodowe poradniki daje radę. A szczerze powiedziawszy, to najprzyjemniejszy jaki czytałam.
Pominęłam tylko rozdział o paznokciach, jako iż chadzam do kosmetyczki w celu ich upiększenia.

No szału nie ma, ale... czy ktoś się go spodziewał?

Przyznam szczerze, że nigdy na YouTubie nie natknęłam się na kanał Panny Joanny. Przypuszczam, że gdyby nie to iż tę książkę wygrałam w konkursie to nigdy bym po nią nie sięgnęła, a nawet mogłabym się nie dowiedzieć o jej istnieniu.

Treść książki bardzo mi się spodobała.
Na początku poznajemy Joannę, dowiadujemy się o jej początkach.
Właściwie cała książka opiera się na poradach z jej własnego doświadczenia.
Autorka przedstawiła wiele błędów pielęgnacyjnych, które w życiu popełniła.
Oczywiście to książka nie tylko o pielęgnacji ciała, włosów czy paznokci, to świetny motywator do pracy nad sobą i poprawy własnej wartości.
Książka jest napisane prostym językiem. Lekka, zrozumiała, przyjemna w odbiorze i do czytania.
Osobiście nie maluję się na co dzień. Makijaż pojawia się na moje twarzy tylko okazjonalnie, jednak znalazłam tam wiele świetnych porad.
Panna Joanna zaskoczyła mnie zamiennikiem suchego szamponu oraz przedstawieniem zastosowania wazeliny.
Uważam, że dzięki tej książce możemy dostrzec jakie błędy popełniamy i co najbardziej szkodzi naszej urodzi.

Świetny poradnik, polecam !

Treść książki bardzo mi się spodobała.
Na początku poznajemy Joannę, dowiadujemy się o jej początkach.
Właściwie cała książka opiera się...

• Poradniki
  • Uroda
  • Polskie
  • Kupię

Dodaj cytat z książki Sekrety piękna. Sposoby na urodę, makijaż i pewność siebie