Z klasą, na luzie. Dobre maniery, zdrowy rozsądek i sztuka łamania zasad

Adam Jarczyński Wydawnictwo: Znak Literanova poradniki
Znak Literanova
savoir-vivre etykieta dobre maniery bon ton dobre wychowanie literatura polska poradniki
Znak Literanova
poradniki
2017-03-15

Książka może okazać się przydatna, ale według mnie za dużo w niej oczywistych informacji, przez co nudzi czytelnika.

Rzeczy na pozór oczywiste, jednak zdarza się każdemu o nich zapomnieć. Książka powinna być obowiązkowym podręcznikiem w szkołach.

Praktyczne wskazówki z nutką humoru, lekko się czyta. Wydaje się niepełna i nie porusza wszystkich tematów ale z pewnością too co jest poruszone zawiera dużo praktycznych wskazówek i możliwych wariancji.

Książka lekka, z poczuciem humoru, zawierająca dużo życiowych i niezbędnych porad. Bardzo przyjemnie podejście autora do sprawy, brak narzucania norm zachowań, a jedynie delikatne sugestie odnośnie poprawnego postępowania. Polecam wszystkich, którzy często zastanawiają się, jak powinni się zachowywać.

Jak być zapamiętanym w dobrym sensie
„Z klasą, na luzie” to niezwykle przydatny poradnik, opisujący wiele sytuacji z życia wziętych. Możemy tutaj znaleźć przykłady jak zachować się na rozmowie kwalifikacyjnej, na plaży, czy wręczać Parze Młodej pieniądze z okazji ślubu. Przytoczone sytuacje odnoszą się do wielkich formalnych aspektów, ale i też do codziennej rzeczywistości....

Moim zdanie - bardzo treściwa, łatwo znależć interesujące zagadnienia. Warto mieć pod ręką.

Trafiony prezent na urodziny. Dobry poradnik wiele ciekawostek jak się odpowiednio zachować.

Zbyt oczywista. Minimum dobrych manier, które każdy powinien znać i w większości każdy je zna bo nabywamy je w procesie socjalizacji. Książka liczy blisko 300 stron (pisana dużą czcionki i z dużymi odstępami) a wartość merytoryczna książki wydaje mi się, że zmieściłaby się na powiedzmy 100 stronach (bez owijania w bawełnę). Jest kilka takich zasad, o których myślę, że sporo...

Pozycja obowiązkowa dla każdej rozgarniętej osoby ;)

przydatna o manierach, zeby to tera spamietac!

• Poradniki
  • 2018