Trzej muszkieterowie

Okładka książki Trzej muszkieterowie
Aleksander Dumas Wydawnictwo: Dragon Cykl: Trzej muszkieterowie (tom 1) Seria: Arcydzieła Literatury Światowej [Dragon] literatura piękna
literatura piękna
Trzej muszkieterowie (tom 1)
Arcydzieła Literatury Światowej [Dragon]
Les trois mousquetaires
Dragon
2015-01-01
2015-01-01
Inne

więcej Więcej

Klasyka literatury płaszcza i szpada. Nic się nie zestarzała. Wciąż tak samo porywająca literatura jak przed laty.

Na półkach: , , , , ,

Bardzo wciągająca i pełna akcji książka! Z bohaterami nieco gorzej, (ale może takie były czasy, nwm nie znam się) bo są bardzo narwani i działają bez większego przemyślenia sprawy. Mimo tego polecam, bo bardzo dobrze się to czyta, a losy muszkieterów potrafią zaciekawić czytelnika.

Uwaga - Książka wydana przez Ex libris to wersja mocno okrojona. Czyta sie to jak bryk. Nie wystawiam oceny, bo niestety miałem okazję przeczytać to nieszczęsne wydanie, a porównując z próbką oryginału stwierdzam, że są to zupełnie różne ksiazki. Szkoda że wydawnictwo nie zamieściło informacji że mamy do czynienia z wersją skrocona.

Słuchowisko zrobione jest prześwietnie, ale muszę przyznać, że nie jestem fanką tej historii. Jestem pewna, że gdybym nie zdecydowała się na lecący w tle audiobook, ale na wersję papierową to nie dałabym rady doczytać do końca.

Na półkach: , , , ,

Pierwsze spotkanie z tą książką było wprost cudowne. Urzekła mnie w sposób absolutny.

Wszystkie gwiazdki, bez wyjątku, dla Milady - najwspanialszego czarnego charakteru.

Nie ma co ukrywać, rozrywka przednia i to w dodatku, jak zresztą zwykle u Dumasa, dobrze napisana.

8,5/10

Któż z nas nie zna „Trzech muszkieterów” A. Dumasa. To klasyka. Nawet jeśli ktoś ich nie zna, to i tak się do tego nie przyzna. Ja znam i to bardzo dobrze. Czytałam już wiele razy, oglądałam mnóstwo lepszych i gorszych ekranizacji, do których wracam raz po raz, ciągle znajdując w nich coś nowego, nie oczywistego.
Korzystając z dużej ilości wolnego czasu, po bardzo długiej...

Na półkach: , , , ,

Uwielbiam, jedna z moich ulubionych książek. Po prostu mistrzostwo gatunku.

7 349
    4 772