Higiena mordercy

Hygiene de l'assassin
literatura piękna
Joanna Polachowska
Galeria

Rewelacyjna książka zarezerwowana dla bywalców klubu Elita :)

ta książka jest tak dziwna, że pozostaje tylko okrasić ją milczeniem
i tak też zrobię

Nie przepadam za wywiadami-rzekami. Nie lubię książek bez akcji. Nie przepadam za treścią bez treści. Nie rozumiem fascynacji niedokończonymi działami. Nie sięgam po książki, których tytuły wskazują na moc przemyśleń, chorych psychicznie bohaterów i przywołują traumę z liceum "co autor miał na myśli...". A jednak Higienę Mordercy "łyknęłam" w jeden dzień.
Cóż takiego ma w...

dobra. szybko przeczytana w pociągu !!!!!

Klimatem ta książka przypominała mi trochę dialogi Lectera i Starling z Milczenia owiec, choć były oczywiście inne i miały inną naturę n

Poczytne

Dzięki opiniom czytelników wiem ,że książka ma intrygujące zakończenie...bo niestety sama nie dotrwałam...a przecież nie jest to opasłe tomisko...żadnych emocji,refleksji,empatii...może ja już dinozaurem jestem i nowomłodej literatury nie rozumiem.

Ta książka jest definitywnie zaskakująca. Podoba mi się, że akt morderstwa nie spotyka się z szokiem tego odkrycia, tylko raczej z zaintrygowaniem i chęcią poznania szczegółów tej zbrodni. Końcówka jednak jest dla mnie zbyt, hm... odrealniona? Mimo wszystko, "Higiena mordercy" to interesująca pozycja :)

Dość szybko się czyta ten niby wywiad z pisarzem w przededniu jego śmierci. Nie nazwałabym jednak tego ani dziełkiem, ani brawurowym przedsięwzięciem. Ot, taka sobie nowelka, która może i zapada w pamięć, bo zaskakuje, ale nie wnosi wielu wartościowych treści.

Czy można polubić głównego bohatera? Podły, arogancki, monstrualnie gruby, przekonany o swej wyższości nad światem laureat literackiej Nagrody Nobla - Pretextat Tach. Czymże jest jego inteligencja i oczytanie naprzeciw bycia złym?

Właściwie to - zastanówmy się na chwilę nad określeniem "zły". Niestety współcześnie to słowo straciło na swej pierwotnej sile (bo ciężko tu...

Dyskusje

• 2014